קישורים מפת האתר

14 בינואר 2016: מפקדי פלוגות קרביים מעודדים תלמידים לשירות משמעותי

זרוע היבשה מציגה: פרויקט חדש במסגרתו מפקדי פלוגות מכל החילות הקרביים מספרים על תפקידם לתלמידי תיכון ומעודדים אותם לשירות משמעותי. "חשוב לי שתדעו שכל חייל וכל מפקד הוא בורג חשוב ומשמעותי במערכת", אמר אחד המפקדים לתלמידים

 

נועה וולמן (מאתר צה"ל, 11 בינואר 2016)

 

סרן יעלי, שני מימין והצוות שלו

 

את שנת הלימודים 2016 פתחו כ-150 מפקדי פלוגות קרביים בבתי ספר תיכונים ברחבי הארץ. לא כתלמידים, אלא כמרצים שמנסים להסביר לדור הצעיר מדוע חשוב שיתכוננו לגיוסם הקרבי ויבחרו בשירות המשמעותי ביותר.

״אנחנו יודעים שלא חסר נוער איכותי שרוצה לשרת, אבל לחלקו חסרה מוטיבציה לשירות קרבי. לרוב זה נובע מבורות: ילדים לא תמיד מבינים למה כל כך חשוב להתגייס למערך הלוחמה", הדגישה ראש מדור עידוד גיוס רס"ן אורטל גדסי.

את הפרויקט יזם ענף כוח האדם בזרוע היבשה, והוא עתיד לחשוף תלמידים רבים לתפקידים המגוונים אותם יוכלו לאייש, ולעודד אותם לגיוס קרבי. "אני לא רוצה לשתף אתכם רק בסיפורים שלי מ'צוק איתן', אומר מפקד פלוגת שריון, סרן יעלי קורנפלד לתלמידים. "חשוב לי שתדעו קודם כל שכל חייל וכל מפקד הוא בורג חשוב ומשמעותי במערכת. אני מציע לכם להתעניין, לשאול שאלות ולחקור באינטרנט על החילות השונים כדי למצוא את המקום שיוציא מכם את המקסימום", הוא המשיך. "בשנים בהן תשרתו בצבא אתם תכירו בעצמכם יכולות מדהימות, בין אם זה להרים מרגמות ששוקלות 40 קילו ובין עם זה לשים את הצרכים של החברים הרבה לפני הצרכים שלכם".

"רוב התלמידים לא ידעו לקשר בין הפעולות של צה"ל שהם שמעו עליהן בתקשורת לבין חיל מסוים כמו תותחנים או שריון", הוסיפה סרן גדסי. "הם לא יודעים מה חייל בהנדסה קרבית עושה בפועל, ושחשיבותו לא נופלת מזו של חייל בגולני או צנחנים. החשיפה לכך היא מטרת העל של התוכנית - כשיהיה להם יותר ידע על החילות השונים, יהיה להם גם רצון גבוה יותר להתגייס".

 

לצפייה בכתבה על המ"פ סרן יעלי קורנפלד, ראו כאן:

http://www.yadlashiryon.com/show_item.asp?levelId=63829&itemId=7618

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל