קישורים מפת האתר

21 בינואר 2016: כך מתאמנת פלוגת הסיור של חטיבה 7

בתרגיל היחידתי של פלס"ר 7 שנערך בשיתוף מסוקי קרב,  ארטילריה וכוחות רגליים נעשה שימוש בפי שניים יותר אש חיה. "הכנו את הלוחמים לתרחישים בהם יתקלו בעתיד, בצורה המבצעית, היעילה והמהירה ביותר", אמר מפקד הפלס"ר

 

נטע צ'חנובסקי (מאתר צה"ל, 14 בינואר 2016)

 

במשך ארבעה ימים פלוגת הסיור (פלס"ר) של חטיבת השריון 7 בשיתוף עם מסוקי קרב, סוללות ארטילריה, ופצצות מרגמה רבות התקבצו לצורך מטרה משותפת - קיום תרגיל שידמה בצורה המציאותית ביותר "השתלטות" מהירה והכרעתו של האויב באמצעות כוחות אש נרחבים. "פלוגת הסיור היא הכוח שמוביל את חטיבת השריון בלחימה", הסביר מפקד הפלס"ר, רס"ן עידן גולדשטיין. "בתרגיל לקחנו את השימוש באש לרמה הבאה. באמצעות הפעלת פי שניים יותר אש חיה מאשר ברוב האימונים".

 

לוחמי הפלס"ר, עמוסי כל טוב, בדרכם ליעד

 

על מנת לדמות לחימה במתאר הצפוני בצורה הטובה והמוחשית ביותר, הלוחמים החלו את התרגיל בגליל וסיימו אותו היום בשטחי הגולן - שינוי גאוגרפי שמטרתו להכין אותם ללחימה בסוגי קרקע שונים. לצד הפעלת אש ואל מול בימוי אויב מושקע, תרגלו הלוחמים פשיטות על כפרים, שהייה בעמדות וסגירת מעגלי אש יבשים ורטובים. "שימוש רב באש חייב להתבצע בדקדקנות ובמקצועיות המרבית", אמר רס"ן גולדשטיין. "התרגיל היה מוצלח במיוחד מאחר והוא שילב אתגרים רבים כל כך. בין היתר, הלוחמים למדו לראות את עצמת הלחימה, האש והפיצוצים בעיניים ולא לפחד להסתער בעוצמה על האויב ברגע האמת".

 

ממשיכים בנחישות למרות המטען וקשיי הדרך - לוחמי פלס"ר 7

 

חלק מאימון החורף אותו עוברת חטיבת השריון 7 בימים אלו, התרגיל מסכם את הנלמד עד לשבוע זה ומכין את הלוחמים להמשך. עם סיומו, הם צפויים לתפוס קו באזור העיר אילת. "אנחנו בעיצומו של אחד האימונים המשמעותיים ביותר שביצענו", סיפר רס"ן גולדשטיין. "אני בטוח שלאחר אימון ארוך, מושקע ומעשיר הלוחמים יוצבו בגזרה החדשה כשהם מוכנים בצורה המיטבית לכל דרישה אליהם יקראו בצפון. מדובר בלוחמים רציניים ואחראיים שמבינים את החשיבות שבמיצוי כל אימון וכל תרגיל. בסופו של דבר, רק בזכות שמירה על הפרטים הקטנים ניתן להכריע את האירועים הגדולים".

 

אש אש אש - לוחמי הפלס"ר בהסתערות

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל