קישורים מפת האתר

28 בינואר 2016: אירועים בשבוע החולף בלטרון

למרות ימי החורף הסגריריים, התקיימו בשבוע החולף במתחם יד לשריון שבלטרון, סדרות חינוך של יחידות זרוע היבשה, ביקורים ואירועים נוספים.

סא"ל (במיל') מיכאל מס

 

מפגש מפקד חטיבת הראל 10 וסגל החטיבה עם מנכ"ל יד לשריון

סגל הפיקוד של חטיבת הראל 10 נפגש בלטרון ביום שלישי 19 בינואר לצורך ישיבת עבודה ראשונה בשנת 2016. בפגישה נכחו מפקדי הגדודים והמטה החטיבתי עם המחט אל"ם חגי עמר. במהלך הישיבה הצטרף מנכ"ל עמותת "יד לשריון" תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין על מנת לשוחח עם המפקדים. בין היתר, הזמין המנכ"ל את הקצינים להיות שותפים בתנופת הפעילות המתבצעת ביד לשריון ולהיות חברים בעמותה. בפגישה הביע אחד המג"דים סא"ל (במיל') פלג רז, תקווה שיבוא יום ויוכל לבוא עם משפחתו לפעילות מיוחדת באתר - כזאת שגם ילדיו ייהנו ממנה. מפקד החטיבה ציין שאכן המקום הינו בית לשריונאים, ואך עובדה היא שאת המפגש עם סגל הפיקוד של החטיבה הוא עורך בלטרון. המנכ"ל בירך את הקצינים על פעילותם החשובה והזמין אותם לבוא שוב לביתם- אתר יד לשריון.

 

קציני החטיבה במפגש (צילום: מאור לוי)

 

מנכ"ל "יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין משוחח עם סגל הפיקוד של חטיבת הראל

 

כנס שנת עבודה של פרויקט המרכבה

המפקדים והמהנדסים של פרויקט המרכבה התכנסו ביום ב' 25 בינואר באולם המרכבה שבלטרון לצורך סדרת הרצאות בנושא תכנית העבודה לשנת 2016 וכן המטלות הצפויות במסגרת התר"ש (תוכנית רב שנתית). בכנס נשא דברים ראש מנהלת הטנק (מנת"ק), תא"ל ברוך מצליח בפני הקצינים, הנגדים והאזרחים המתכננים את טנק המרכבה ואת נגמ"ש הנמ"ר וסקר בפניהם את האתגרים ואת תכנית העבודה. בכנס נשא דברים גם ראש רפ"ט אל"ם ניסים לוי שסקר את המגמות בפיתוח טנקים ורק"ם כבד בעולם. עוד במפגש הייתה הרצאתו של דר' עידו הכט על קיצור תולדות הטנק - 100 שנה לטנק בשדה הקרב. בכנס נכחו גם מנהלי המחלקות של מינהל ההרכשה במשרד הביטחון (מנה"ר) העוסקים ברכש מערכות לטנק המרכבה והנמ"ר.

 

כנס תכנית העבודה של פרויקט המרכבה

 

ראש מנת"ק תא"ל ברוך מצליח סוקר את תכנית העבודה (צילומים: מיכאל מס)

 

ישיבת המועצה של עמותת יד לשריון

מועצת עמותת יד לשריון התכנסה ביום ב' 25 בינואר לצורך קיום הצבעות על נושאים שונים, וכן שמיעת סקירות ומגמות מפי היושב ראש ומנכ"ל העמותה. מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') עו"ד חנן ברנשטיין סקר את תקציב שנת 2015, את פילוח המבקרים באתר, פירט את הכנסות העמותה והוצאותיה והסביר את הפעילויות העיקריות המתוכננות לשנת 2016. יושב ראש העמותה, האלוף (במיל') אודי שני, פרש את משנתה של ההנהלה החדשה, את החזון ואת הדרך להוצאתה לפועל של התוכנית. למרות מזג האוויר החורפי, השתתפו בישיבת המועצה חברים רבים אשר שאלו שאלות והתעניינו בתוכנית לשנת 2016. בתום הצגת הנושאים השונים הנתונים להצבעה, הביעו המשתתפים את תמיכתם הגורפת ואיחלו הצלחה. היו"ר קרא לחברים לקחת חלק פעיל במטלות, להתגייס לעשייה ולגייס חברים חדשים.

בלטה בישיבה נוכחותם של קצין השריון הראשי תא"ל שמוליק אולנסקי וכן מפקדי החטיבות השונות של חיל השריון.

 

טקס נטיעות ט"ו בשבט המסורתי של השריונאים, יחד עם אנשי פרויקט המרכבה במנת"ק ורפ"ט, לא התקיים, עקב מזג האוויר הסוער.

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל