קישורים מפת האתר

7 בפברואר 2016: הצצה: נגמ"ש הנמר הראשון עם מערכת ההגנה האקטיבית 'מעיל רוח'

מנהלת טנק המרכבה (מנת"ק) במשרד הביטחון השלימה את התקנת מערכת הגנה אקטיבית ראשונה על גבי נגמ"ש הנמר

 

אור הלר (מאתר ישראל דיפנס, 28 בפברואר 2016)

בזרוע היבשה יחד עם מהנדסי מנת"ק במשרד הביטחון, החלו השבוע בניסוי המבצעי הראשון של נמר (נגמ"ש מרכבה) המצויד במערכת ההגנה האקטיבית 'מעיל רוח', שפותחה על ידי חברת רפאל. הניסוי המבצעי מתקיים בבית הספר לחי"ר (ביסל"ח) בדרום

ראש מנת"ק במשרד הביטחון, תא"ל ברוך מצליח: "בשבועות האחרונים השלמנו את האינטגרציה וההתאמה של מערכת 'מעיל רוח' להצבה על נמרים. בתום סדרת הניסויים שמתקיימת בימים אלה נתחיל בהצבה סדרתית של המערכת על גבי כלים נוספים. בכך ניישם את מדיניות משרד הביטחון לצייד כל נמר שיוצא מפס הייצור במערכת הגנה אקטיבית, המבצעית היחידה בעולם. נמר עם 'מעיל רוח' יספק את ההגנה הגבוהה ביותר על לוחמי צה"ל, ויעניק להם ביטחון ויתרון משמעותי בשדה הקרב".

 

נגמ"ש כבד נמ"ר עם מערכת מעיל רוח - הגנה מרבית ללוחם החי"ר

 

הנמר נחשב לכלי הרק"ם הממוגן ביותר בעולם, שהוכיח את יכולותיו בלחימה במבצע 'צוק איתן' מול איומים רבים. במהלך המבצע הצילו הנמרים את חייהם של לוחמים רבים, ששהו מוגנים בתוך הכלים. על פי החלטת משרד הביטחון, כל הנמרים החדשים יצוידו במערכת 'מעיל רוח', שהשיגה הצלחה גדולה בהגנה על טנקי המרכבה ב'צוק איתן', ובכך תספק הגנה משמעותית נוספת לכל נגמ"ש.

 

עוד על נמר עם מעיל רוח, ראו כאן:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4759041,00.html

 

על מערכת מעיל רוח, ראו כאן:

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A2%D7%99%D7%9C_%D7%A8%D7%95%D7%97_(%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA_%D7%A0%D7%A9%D7%A7)

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל