קישורים מפת האתר

7 בפברואר 2016: אירועים בשבוע החולף בלטרון ובעמותת יד לשריון

כמנהגינו, אנו משתפים עם הגולשים סקירות קצרות על ארועים שהתקיימו בשבוע החולף במתחם יד לשריון שבלטרון, סדרות חינוך של יחידות זרוע היבשה, ביקורים ואירועים נוספים.

סא"ל (במיל') מיכאל מס

 

חברי 'פרלמנט ותיקי השריון' בני 70

החברים בפרלמנט ותיקי השריון, נפגשים כבר שנים רבות מידי יום ששי, מעלים זיכרונות ומספרים על חוויות השבוע שחלף. החברים הנושקים לגיל 70, מספרים: "מרגישים שיש יותר שנים אחורה מאשר קדימה. החלטנו לצלם תמונת מחזור לרגל האירוע".

בין החברים ניתן למנות את הרוח החיה שבפרלמנט, תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, ואת סגנו בגדוד 77 במלחמת יום הכיפורים תא"ל איתן קינן קאולי, את גדי רפן ואת שלום בן משה, את הרב אל"ם (במיל') ישראל זינגרביץ, את יוסקה לוטנברג וברוך אסקרוב, את אל"ם (במיל') אילן סהר שהיה קמ"ן חטיבה 7 ב-1973, ואת תא"ל (במיל') יום טוב תמיר. בפרלמנט חברים גם תא"ל (במיל') איציק רבין, ותא"ל (במיל') אמי פלנט שהיו בתפקיד קצין השריון הראשי, ד"ר גילי כהן, תא"ל (במיל') אלישיב שמשי ואלוף (במיל') עמרם מצנע.

אנו מאחלים לפורום הפרלמנט המשך מפגשים מהנים ובריאות טובה לאורך שנים.

 

הפרלמנט של ותיקי השריון - נושקים לגיל 70

 

28 בינואר 2016: מסע כומתה של לוחמי הפלוגה המסייעת

הם הגיעו באוטובוסים לנקודת היציאה בחשיכה ובקור חודר עצמות, חדורי מוטיבציה ועמוסים בחגור מלא ופק"לים. המטרה - לבצע מסע לקבלת כומתת השריון השחורה ולהגיע ללא יותר מידי יבלות לנקודת הסיום. בשטח ההתכנסות, צובעים האחד את פניו של השני, מסדרים את הציוד האישי, מקשיבים לתדרוך מפקדים ויוצאים לדרך. לאחר כמה דקות כבר לא מתייחסים לקור. הגוף מתחמם, וכול מה ששומעים הינו את צעקות העידוד ואת דשדוש הרגליים בשבילי הכורכר. היעד הינו אתר יד לשריון בלטרון שם ימתינו להם עם שחר שולחנות עמוסי ארוחת בוקר מפנקת.

 

שני חברים יצאו לדרך...

 

לוחמי הפלמ"ס בנופי עמק איילון

 

אתה רואה? זו הכומתה שלך מהיום והלאה

 

שירת התקווה, עם כומתת שריון, ליד כותל השמות בלטרון

 

הם הגיעו ליעד והרשו לעצמם לחייך תוך כדי לגימת קפה עם סנדוויצ'ים מפנקים עוגות ופירות. ליד כותל השמות הוחלפה כומתת הטירונים הירוקה בכומתה הנושאת את סמל השריון. עוד ארוכה הדרך לגמר ההכשרה שבסופה יהיו לוחמים בפלוגות המסייעות (פלמ"ס) ויוצבו כסיירים, רגמים או לוחמי איסוף בגדודי השריון.

 

 

 

נטיעות, בר מצווה, יומולדת וקשנ"ר

מכתבה של המבקרת מיכל מילשטיין אל אושרת שפירא, מנהלת מרכז המבקרים ביד לשריון, מובא להלן כלשונו:

 

ב-ט"ו בשבט, 25 בינואר 2016, חגגנו בר מצווה בכותל לבני הבכור אופיר ויחד עמו עלה לתורה אבי - נתן, בן ה-91, ניצול שואה, שבשל המלחמה לא חגג בר מצווה. בדרכנו לכותל עצרנו בלטרון - יד לשריון, להתפנק בארוחת בוקר. את פנינו קיבלו אושרת, מנהלת מרכז המבקרים; הקצין רן וצוות חיילות וחיילים מקסימים; וכל זאת בנוכחותו וסיועו האדיב של קשנ"ר תא"ל שמואל אולנסקי.

כשסיפרתי לקשנ"ר את סיפורו של אבי - שהיה לוחם באצ"ל ונפל בשבי הבריטים ונכלא בלטרון, ואת כוונתי לחגוג את בר המצווה לאופיר בלטרון, מיד נרתם לסייע בנושא. החיבור לאושרת היה מדהים, וגם היא נסחפה בהתלהבות ובהתרגשות מהמעמד ועשתה כל שבידה להצלחת האירוע. בהגיענו קיבלו את פנינו כל הצוות בסבר פנים חם ואוהב, בחיוך רחב ולב רחב. לאחר שהתפנקנו בארוחת בוקר, קיבלנו את הזכות לנטוע שני עצים ביד לשריון - האחד לאופיר והאחד לאבי, עצים אשר יטעו שורשים וימחישו את שורשינו היהודים בארץ ישראל.

ההתרגשות ממעמד זה, כשאופיר ואבי נטעו עצים ואופיר בירך את ברכת הנטיעות לנוכח כל האורחים מסביב ובנוכחות קשנ"ר, הייתה עצומה ותחושת גאווה עלתה בקרב כל הנוכחים. היו כאלו שאף מחו דמעה. אני מבקשת להודות מקרב לב, וקצרה היריעה כדי להעלות את מילות הערכה לקשנ"ר, אושרת, רן וכל צוות החילות והחיילים שנכחו במעמד זה, על הזכות שהענקתם לנו, להיות לכמה שעות חלק מיד לשריון. הענקתם לנו אירוע מרגש וייחודי וזיכרון זה ילווה אותנו לעד.

המשיכו בפועלכם המבורך ומי ייתן ותזכו לרגש משפחות רבות נוספות כפי שריגשם אותנו. יישר כוח!

בכבוד רב והערכה עצומה,

מיכל מילשטיין

 

אופיר מילשטיין נושא דברים ליד סבו, נתן, ניצול שואה ולוחם האצ"ל

 

קצין השריון הראשי תת-אלוף שמוליק אולנסקי מסייע לסב נתן בנטיעת העץ בלטרון

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל