קישורים מפת האתר

6 במארס 2016 : ביקור אנשי גש"ח 784 ביד לשריון

כשלושים אנשי גש"ח 784, ששירתו יחד בסדיר במלחמת ההתשה בסיני, שלא התראו כמעט מאז, באו לבקר ביד לשריון ביום 26 בפברואר 2016. המפגש החל בחיבוקים וטפיחות על השכם, שהרי "זֶה אֶת זֶה לֹא רָאִינוּ מִזְּמַן!" כפי שכתב חיים חפר בשיר "הפגישה".

 

צילומים: טור' עדי קמיניץ, מיחידת ההסברה בלטרון

 

גש"ח 784, הינו גדוד שירותי החימוש אשר פעל בעיקר ברפידים לטובת אוגדה 252 וכוחות אחרים ברחבי סיני, בביר תמדה, בנחל ים, בטסה ובמקומות נוספים. אנשי גש"ח 784 טיפלו בשעתו ברכב טנקים, ציוד צליחה ועוד.

הביקור החל בהסבר על הקמתה ומהותה של יד לשריון והאתר בלטרון. ליוו את הביקור אל"ם (במיל') שאול נגר, המדריכה רב"ט הדס סבג והצלמת טוראית עדי קמיניץ. לאחר מכן שמעו אנשי הגש"ח הסבר על כותל השמות, הניחו זר למרגלותיו בטקס קצר, והתרגשו למצוא עליו את שמות אנשי הגש"ח שנפלו.

 

שמחים להיפגש אחרי כול כך הרבה זמן

 

כבוד לנופלים, אנשי גש"ח 784 בהנחת הזר ליד כותל השמות

 

עוד ביקרו אנשי הגש"ח במכלול הזיכרון שבבניין, בתצוגת מלחמת יום הכיפורים, צפו בסרט באולם המפקדים, צפו מגג הבניין על כלל האתר, וכמובן סיירו בתערוכת הרק"ם.

 

לימין שור.. מקשיבים להדרכה

 

בחדר הגבורה הם שמעו הרצאה מפי אל"ם (במיל') שאול נגר על התפתחות השריון מערב מלחמת יום הכיפורים ועד היום, בהיבט של סד"כ וסוגים, על ניסוי הצ'יפטיינים שלא הניב את העסקה המצופה, את היוזמה לפיתוח המרכבה, ואף התפתחות כלי הרכב והרק"ם ששימשו אז וכיום את אנשי החימוש בתפקידי אחזקה.

 

אלוף משנה (במיל') שאול נגר מרצה בפני אנשי גש"ח 784

 

בסיום הביקור הביעו רבים מהם רצון לחזור ולבקר עם בני משפחותיהם וכן לתרום מניסיונם ויכולתם בשיקום וטיפול ברק"ם שבמוזאון. איש הגש"ח שיזם וארגן את הביקור הוא יצחק אורן, המכונה אורן בפי חבריו.

 

מבטיחים לחזור. אנשי גש"ח 784

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל