קישורים מפת האתר

20 במארס 2016: ביקור נכי צה"ל עם תלמידי תיכון מרמת גן ורעננה

יד לשריון אירח קבוצה מיוחדת של תלמידי תיכון מרמת גן אשר אליהם התלוו נכי צה"ל תושבי העיר. הביקור המשולב הביא את השיח בין התלמידים לנכים לרמות עניין גבוהות. גם התלמידים מרעננה שהגיעו באותו יום חוו ביקור עמוס שהשאיר טעם של עוד.

 

מערכת אתר האינטרנט של יד לשריון, צילומים: יחידת ההסברה לטרון – אפרת אלישע ועדי קמינץ

 

קבוצה מעורבת של תלמידי כתות י' ו-י"א מרמת גן, ביחד עם נכי צה"ל תושבי העיר, התארחה ביד לשריון אשר בלטרון ביום רביעי 2 במארס 2016. האורחים ביקרו במוזיאון הרק"ם המגוון, במכלול ההנצחה ובמוקדים נוספים כמו מוקד מלחמת יום הכיפורים, חדר הגבורה ועוד. המבקרים התכנסו גם על מנת להקשיב לסיפורו של אל"ם (במיל') רמי מתן שלחם במלחמת יום כיפור והשתתף בקרב החווה הסינית. בהרצאתו בפני הנכים והתלמידים סיפר רמי מתן את סיפורה של פלוגה ז' (זיגי) בגדוד 79 במלחמת יום הכיפורים בקרבות הקשים, את גילויי הגבורה ואת האבידות שספג הגדוד.

 

שומעים הסברים על טנק מרכבה סימן 4

 

תלמידי תיכון מרמת גן ביחד עם נכי צה"ל ליד מרכבה סימן 4

 

אלוף משנה (במיל') רמי מתן, מרצה בפני התלמידים על הקרבות במלחמת יום הכיפורים

 

מאוחר יותר באותו היום הגיעו תלמידי שכבה ה' מהעיר רעננה כמו כל שנה במסגרת יום "נעלה לירושלים". הפתיחה ליום זה היית אמורה להתקיים בטקס באמפי שבלטרון בהשתתפות בכירי עירייה אבל בגלל השרב בוטל הטקס, אך המארגנים החליטו בכול זאת, לקיים את הביקור.

תלמידי רעננה עם "ברק" בעיניים

 

מחלקת ההדרכה בניהולה של מנהלת מרכז המבקרים הגברת אושרת שפירא תכננו עבורם שעתיים של סיור מודרך באתר, פעילות כמו אוריגמי טנקים, משחק זיכרון בנושא שריון, סיפורי מורשת ואישים תפזורת טנקים ועוד. התלמידים והמורים הביעו את שביעות רצונם והבטיחו להגיע גם בשנה הבאה.

הפעילות הסתיימה בהבעת שביעות רצון מצד המבקרים, ורצון להגיע גם בשנה הבאה.

 

לצפייה באלבומי התמונות של הביקורים ראו כאן:

https://photos.google.com/share/AF1QipP3c78IZlCwoM-87O5vfJzCwE1A9wO3huwZJbWnf7MBV4JbgYx1YGHGJZSHWc7c8A?key=ekZMMXBqZElwSDNLakhza1NmWFBjdWg5ak5VcWdR

 

וכאן:

https://photos.google.com/share/AF1QipPpH-H5VFyRz_ciWuq_4egaMKC1UBi1BfGqan4Y06YJ7rFVIyLl2EusFCEzlDzkwg?key=UFVqQjlrdVNyOU9sV1hSVDV4SmFzQmhpTmlJNEtR

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל