קישורים מפת האתר

3 באפריל 2016: שומרים על טוהר הנשק – אגרת הרמטכ"ל

אגרת ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט למפקדי צה"ל וחייליו: "ניתן גיבוי למי שישגה בקרב, נמצה את הדין עם מי שיחרוג מאמות המידה".

 

אתר צבא ההגנה לישראל, 30 במארס 2016

 

 

מפקדי צה"ל וחייליו,

 

בחודשים האחרונים אנו מתמודדים עם אירועי טרור חמורים כנגד אזרחי ישראל שמטרתם לערער את חוסנה של מדינת ישראל.

 

משימתו של צה"ל היא להבטיח את שלום אזרחי המדינה ותושביה, בשדה הקרב וגם בעורף. צה"ל נכון לפעול בנחישות ובמסירות בכל זירה, ועושה זאת בחופש פעולה מוחלט ותוך שימוש בכל האמצעים הנדרשים כדי לעמוד במשימתו. בסיוריי בשטח אני גאה לראות אתכם חותרים למגע ומוכנים לחרף נפשכם כדי להגן על המולדת.

 

"גורל ישראל תלוי בשני דברים: בכוחה ובצדקתה", אמר בן גוריון. מיום הקמתו חרט צה"ל על דגלו את ערך הדבקות במשימה והחתירה לניצחון וקידש ערכים חשובים ובהם כבוד האדם וטוהר הנשק. ערכים אלו נשענים על מורשת יהודית ארוכת שנים של עם חפץ חיים. בכל פעולה ובכל מצב עלינו לפעול באופן מקצועי תוך הפעלת כוח ממוקד, מדוד ושקול כדי לעמוד במשימתנו ולהיות נאמנים לערכינו.

 

מפקדים וחיילים,

 

צה"ל מפקיד בידיכם את האחריות למלא את המשימה – להגן על המדינה. המפקדים, ואני בראשם, נוסיף לתת גיבוי לכל חייל שישגה בלהט הקרב, מול אויב המסכן חיי אזרחים וחיילים. עם זאת, לא נהסס למצות את הדין עם חיילים ומפקדים שיחרגו מאמות המידה המבצעיות והמוסריות שעל פיהן אנו פועלים. השמירה על רוח צה"ל ועל ערכיו אינה זכות אלא חובה, כדי לשמר את צה"ל כצבא העם במדינה יהודית ודמוקרטית.

 

עיני העם נשואות אלינו בציפייה לביטחון תוך שמירה על דמותו הערכית של צה"ל במוקד ההסכמה הלאומית. נוסיף לעמוד על המשמר כדי למלא את ייעודנו - הגנה על אזרחים, ניצחון במלחמה, והבטחת קיומה של מדינת ישראל, תוך הקפדה על ערכינו. בכך עוצמתנו.

 

סומך עליכם ובוטח בכם ובדרככם!

 

ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל