קישורים מפת האתר

20 באפריל 2016: שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר אופיר אקוניס ביד לשריון - ביקור עם מעוף

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר אופיר אקוניס, ביקר ביד לשריון ביוזמת הגב' נחמה בר-כוכבא - יו"ר ועדת החינוך של יד לשריון, בהשתתפות מנכ"ל עמותת יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין, קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי, הגב' נחמה בר-כוכבא, מנכ"ל משרדו של השר מר פרץ ואזן ונציגי עובדי המשרד, ביום 13 באפריל 2016

 

אל"ם (במיל') שאול נגר. צילום: רב"ט אפרת אלישע וטוראית עדי קמיניץ, יד לשריון

 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר אופיר אקוניס ביקר ביד לשריון ביום 13 באפריל 2016 ביוזמת הגב' נחמה בר-כוכבא - יו"ר ועדת החינוך של יד לשריון. קיבלו את פניו מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין, קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי, הגב' נחמה בר-כוכבא ומנכ"ל משרדו של השר מר פרץ ואזן ונציגי עובדי המשרד.

 

השר מגיע לביקור: מימין: הגב' נחמה בר-כוכבא, השר אופיר אקוניס, מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין, קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי וסא"ל צמרת ספורטה קצינת הנפגעים של השריון. צילום: ש. נגר

 

לפני הגעת השר הגיעו כ-70 מאנשי משרדו לביקור מודרך באתר יד לשריון בליווי חיילות המדריכות שהציגו בפני המבקרים את מהות האתר בנושא הנצחת חללי השריון והמורשת של חיל השריון מאז הקמת המדינה.

אין זה ביקורו הראשון של השר שהוא גם חבר עמותת יד לשריון. עם הגעתו הזמין אותו מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין לתצפית מגג בניין המשטרה, שם הציג בפניו את ההתפתחויות באתר והדגיש את מיקומו של אתר יד לשריון על אֵם הדרך לירושלים הבירה, ואת פתיחת כביש מספר 1 מתל אביב לירושלים - בקטע שהיה חסום עד מלחמת ששת הימים - רק במחצית שנות השמונים.

 

על גג בניין המשטרה. מימין: הגב' נחמה בר-כוכבא, השר אופיר אקוניס, מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין, קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי. צילום: ש. נגר

 

השר אופיר אקוניס מקבל הסבר אל אתר יד לשריוטן וסביבתו מפי מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין. צילום: ש. נגר

 

לאחר מכן התקיים טקס שבו השר אופיר אקוניס יחד עם מנכ"ל משרדו מר פרץ ואזן וקצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי, הניחו זר למרגלות כותל השמות לחללי השריון, במעמד המארחים, וכל אנשי משרדו. סמנכ"ל משרד המדע מר רן בר, בוגר חטיבה 7 מגיוס מאי 1988, קרא את יזכור השריון, לזכרם של חללי חיל השריון. בטקס נכחו גם אל"ם (במיל') גדעון בר-און יו"ר ועדת הבינוי של העמותה וסא"ל צמרת ספורטה ראש ענף נפגעים של חיל השריון.

 

בטקס הנחת זר למרגלות כותל השמות. צילום: יוסי לשם

 

סמנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל מר רן בר קורא "יזכור". צילום: ש. נגר

 

זר משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל למרגלות כותל השמות. צילום: ש. נגר

הערה: לוחות השמות מוחלפים בימים אלה בחדשים שיהיו מוכנים ליום הזיכרון הקרוב

 

משם עברו כולם לאולם תערוכת הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, ושמעו סקירה קצרה מפי האלוף (במיל') חיים ארז, על המיזם של הקמת מוזאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, לציון פועלם ותרומתם של כמיליון וחצי הלוחמים היהודים בצבעות בעלות הברית לניצחון על גרמניה הנאצית. האלוף (במיל') חיים ארז משמש כיום יו"ר עמותת הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה.

 

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר אופיר אקוניס מברך את אנשי משרדו. צילום: ש. נגר

 

האלוף (במיל') חיים ארז, יו"ר עמותת הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, נושא דבריו בביקור. צילום: ש. נגר

 

מנכ"ל עמותת יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין מברך את אנשי המשרד. צילום: ש. נגר

 

קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי מברך את אנשי המשרד. צילום: ש. נגר

 

הגב' נחמה בר-כוכבא נושאת דבריה בפני אנשי המשרד. צילום: יוסי לשם

 

השר, המארחים ואנשיו משרדו הרימו במקום כוסית לכבוד חג הפסח. בדבריו הודה השר למנכ"ל העמותה על האירוח המיוחד והמוצלח. ובירך את אנשי משרדו ואת מנכ"ל משרדו מר פרץ ואזן והסמנכ"ל מר רן בר, וציין את גאוותו בתפקידו ובעשייה של המשרד בתחומי המדע, הטכנולוגיה והחלל. השר הוסיף וציין כי פעילות המשרד תורמת רבות לקשרי החוץ של ישראל.

לאחר מכן התקיימה פגישה מצומצמת בהשתתפות השר אקוניס, מנכ"ל עמותת יד לשריון, הגב' נחמה בר כוכבא, קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי ופרופ' יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב, שהוא חוקר בעל שם עולמי בתחום הצפרות. פרופ' יוסי לשם פרס בפני השר והנוכחים את התוכנית להקמת המרכז הלאומי למחקר נושא הצפרות באתר יד לשריון בלטרון, שיהיה מקושר לאתרים דומים בעולם. מעל אתר לשריון בלטרון, בדרך מאירופה לאפריקה וחזרה, חולפות כחצי מיליארד ציפורים פעמיים בשנה. בסוף הפגישה, לאחר שיוסי לשם הגיש לשר חוברות ונתונים בנושא צפרות, ביקש מנו השר שיגיש בכתב פרטים נוספים להקמת המרכז המבוקש.

 

השר אופיר אקוניס והגב' נחמה בר כוכבא. צילום: יוסי לשם

 

חלק ניכר מהמבקרים באו אישית להודות למארחים על הביקור המוצלח והמאלף, ובירכו את החיילות והחיילים על ההדרכה הטובה ועל תפקידם החשוב באתר המורשת, וכן הדגישו את התרשמותם מאתר המורשת הייחודי. נחמה בר כוכבא האנרגטית כבר מתכננת את הביקור הבא של השר ביד לשריון, כי יש באמתחתה לקדם עוד נושאים...

להצלחה הרבה של הביקור תרמה הגב' אושרת שפירא, מנהלת מרכז המבקרים, בהכנות המוקפדות ובכיבוד היאה והמכובד.

 

מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל מר פרץ ואזן והגב' נחמה בר-כוכבא. צילום: ש. נגר

 

דברים שכתב השר אופיר אקוניס בספר האורחים

אחיי השריונאים 

בהצדעה בכבוד ובגאווה קיימנו כאן היום את הרמת הכוסית של עובדי משרד המדע לחג החרות. המקום הזה - יד לשריון בלטרון, הוא סמלו המובהק של סיפור העם היהודי מראשיתו ועד ימים אלה: גיבורנו יהושע בן נון, המכבים, לוחמים יהודים במלחמת העולם השנייה, השריונאים וצבא הגנה לישראל כולו.

גאים בכם - אוהבים אתכם,

 

אופיר אקוניס

שר המדע

 

שר המדע מר אופיר אקוניס חותם בספר האורחים ביד לשריון

 

פרופ' יוסי לשם כותב לשר

לכבוד

מר אופיר אקוניס - שר המדע הטכנולוגיה והחלל

מר פרץ וזאן - מנכ"ל משרד המדע הטכנולוגיה והחלל

 

אופיר ופרץ היקרים,

הנדון: סיכום מפגש באתר "יד לשריון" בלטרון, יום רביעי, 13 באפריל 2016

 

1.             היה טקס מאוד מרשים באתר "יד לשריון" בהרמת הכוסית לחג הפסח. גם השרים והמנכ"לים האחרים צריכים ללכת בעקבותיכם (הראשון שר הביטחון).

2.             תודה שהקדשתם 45 דקות למפגש בנושאי הצפרות והפעילות המחקרית של קרן הדוכיפת והמרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון.

3.             לבקשת השר אופיר אקוניס, אכין תיק יחד עם אלוף (במיל') דורון אלמוג, יו"ר קרן הדוכיפת, לחיים סבן, לבקש 1.5 מיליון דולר החסרים למבנה הצפרות, שישולב גם כבית לצבא ההגנה לטבע.

4.             בסיוע המנכ"ל פרץ וזאן, אבי ענתי ויוסי קאליפא יצא קול קורא למחקרי הצפרות עבור חיל האוויר: הראשון למחקר עם הסכנה הגדולה של הדיות השחורות, ליד מטמנת דודאים בסמוך לבסיס חיל האוויר בחצרים - שמהוות סכנה לפרחי הטיס ולטיסות המבצעיות - דרוש מידית מימון למחקר נוסף של נדידת הלילה, משותף לחיל האוויר, שמסכן את בטיחות הטיסה בטיסות בגובה נמוך בלילה. המחקר יתקיים בשיתוף עם סוכנות החלל האירופית ומומחים בין-לאומיים מאירופה, לפיתוח מודלים של נדידה בלילה. חיל האוויר יעביר 250,000 ₪ לטובת המחקר השני, למשרד המדע (בהעברה תקציבית ממשרד הביטחון?) ומשרד המדע ישלים קול קורא שני בסכום של 250,000 ₪ לחיל האוויר.

5.             דרושה תמיכה של משרד המדע בנושאי פעילות חינוכית ל-230 בתי ספר של מדע וטכנולוגיה ו-100 בתי ספר נוספים במחוז צפון, בסך של 400,000 , שיכללו גם פעילות של ימי עיון משותפים עם אלפי תלמידי מערכת החינוך, ופעילות נרחבת שאנו עושים עם הציבור הרחב.

6.             שמחתי שהתרשמתם מהפעילות של קרן הדוכיפתצבא ההגנה לטבע.

7.             את המחקר עבור חיל האוויר התחלתי עם משרד המדע לפני 32 שנים, וזו הזדמנות ייחודית לקדם את הפעילות המדעית-חינוכית שלנו ולהמריא במשותף, במיוחד עם שר ומנכ"ל שנושא החינוך כה קרוב לליבם.

8.             קישוריות לחסידה שנדדה 13 שנים במחקר משותף עם הגרמנים: http://bit.ly/1Mspriz

קישורית ל-200 החסידות הגרמניות שהצגתי בפניך: http://bit.ly/1FUYRfK

קן עקב עיטי מצלמת online (באיכות HD!):

http://www.birds.org.il/he/tracking-methods.aspx?camId=21

קן חוויאי הנחשים מצלמת online (באיכות HD!):

http://www.birds.org.il/he/tracking-methods.aspx?camId=22

 

9.             מצ"ב מספר תמונות מהמפגש.

 

בברכת חג שמח,

פרופ' יוסי לשם

 

העתקים:

אלוף (במיל') אודי שני – יו"ר עמותת יד לשריון

תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין – מנכ"ל עמותת יד לשריון

אלוף (במיל') חיים ארז – יו"ר מוזיאון הלוחם היהודי

גב' נחמה בר-כוכבא יו"ר ועדת חינוך, יד לשריון

אלוף (במיל') דורון אלמוג יו"ר קרן הדוכיפת

מר יוסי קאליפא ראש תחום מחקרים במדעי החיים, משרד המדע הטכנולוגיה והחלל

מר אבי ענתי ראש אגף לתאום ובקרה, משרד המדע הטכנולוגיה והחלל

תא"ל טל קלמן – ראש המטה, חיל האוויר

תא"ל ניר ברקן ראש להק אויר, חיל האוויר

אל"ם ערן זליגמן מפקד מיח"ה 517, חיל האוויר

 

בתום הדיון בנושא הקמת המרכז הלאומי לצפרות. מימין: הגב' נחמה בר-כוכבא; מנכ"ל עמותת יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין; פרופ' יוסי לשם, שר המדע, הטכנולוגיה והחלל מר אופיר אקוניס; קצין השריון הראשי תא"ל שמואל אולנסקי; אל"ם (במיל') גדעון בר-און יו"ר ועדת הבינוי ביד לשריון, סמנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל מר פרץ וזאן

 

בהרמת כוסית לחג הפסח. צילום: ש. נגר

 

בהרמת כוסית לחג הפסח. צילום: יוסי לשם. צילום: יוסי לשם

 

מצגת צילומים מהביקור

למצגת צילומים מהביקור, שצילם יוסי לשם, ראו כאן:

  http://www.yadlashiryon.com/vf/ib_items/8413/akunis.pptx

 

לצילומים נוספים, ראו כאן:

https://photos.google.com/u/1/album/AF1QipMz8Y5WDF5F90V_lyNlngCM8rciQ1pW8HxVXxHi

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל