קישורים מפת האתר

20 באפריל 2016: מיפגש פורום ראשי עמותות ההנצחה התקיים ביד לשריון

פורום ראשי עמותות ההנצחה החיליות התכנס ביד לשריון בלטרון בעקבות חוסר הביטוי של משרד הביטחון בתמיכה משמעותית בתקציב עמותות ההנצחה בנושא המורשת. הפורום התכנס בנושא מעמדן הנחות של העמותות בתקציב הביטחון מול המאבק לקיום ההנצחה והמורשת החילית.

מערכת יד לשריון. צילומים: אפרת אלישע, יחידת ההסברה בלטרון

 

פורום ראשי ועדות ההנצחה של חילות צה"ל התכנס ביד לשריון ביום 10 באפריל 2016 על מנת לדון בשחיקת מעמדן של העמותות המנציחות את הנופלים בחילות השונים ומספרות את המורשת למבקרים הרבים. התקציב המועבר על ידי משרד הביטחון או משרדי ממשלה אחרים, אינו מאפשר לקיים את אתרי ההנצחה הפעילים, המעבירים לקהל המבקרים המגוון את מורשת החיל, הלוחמים והמפקדים ואת מורשת הגבורה.

 

המשתתפים תיארו את מצוקת העמותות ואת המלחמה המתמדת בקיום אירועים והנחלת המורשת מול תקציבים זעומים שאינם מאפשרים את הקיום וההפעלה.

 

יושב ראש הפורום, האלוף (במיל') אודי שני סיכם את הדרכים בהן יפעל הפורום על מנת לשנות את המצב הקיים מול משרדי הממשלה הרלוונטיים כדוגמת משרד הביטחון, משרד החינוך, משרד התיירות, משרד העלייה והקליטה, וכן ימשיך את הפעילות הנחרצת מול ועדת החוץ והביטחון של הכנסת..

 

במפגש השתתפו:

יו"ר הועדה – האלוף (במיל') אודי שני, יו"ר עמותת יד לשריון

תא"ל (במיל') אברהם אלפסי יו"ר עמותת חיל הלוגיסטיקה

תא"ל (במיל') מוטי בר-דגן – יו"ר עמותת חיל הקשר ויו"ר ארגון "צוות" הנכנס

תא"ל (במיל') צביקה וקסברג – יו"ר עמותת חיל השלישות

אל"מ (במיל') רענן שריר – יו"ר עמותת הנח"ל

סא"ל (במיל') כתרי מעוז - עמותת גבעת התחמושת

מר גרשון וילן – עמותת גבעתי

תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין – מנכ"ל העמותה

יו"ר "צוות" היוצא ד"ר ברוך לוי

 

מנכ"ל עמותת יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין (מימין), יושב ראש עמותת יד לשריון, אלוף (במיל') אודי שני (מימין) ודר' ברוך לוי

 

לתמונות מהמיפגש אנא עיינו בקישור הבא:

https://goo.gl/photos/M2eCTUeN9n2xLNFp8

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל