קישורים מפת האתר

1 במאי 2016: חבר הכנסת מייקל אורן ביקר ביד לשריון

אתר יד לשריון זכה בשבוע שעבר לביקור של ח"כ מייקל אורן שהיה בעבר שגריר ישראל בארה"ב. לאורח ורעייתו הוצגו מטרות מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם ה-2 וכן אוסף הרק"ם ומוקדים שונים ביד לשריון.

 

מרכז המידע ביד לשריון. צילומים: אפרת אלישע מיחידת ההסברה ביד לשריון

 

ביום רביעי של חול המועד פסח זכה אתר יד לשריון לביקור מיוחד של חבר הכנסת מייקל אורן, לשעבר שגריר ישראל בארצות הברית. חבר הכנסת הגיע עם רעייתו לביקור שמטרתו הייתה הצגת פעילות האתר ובחינת דרכים לקידום הפעילות במוזיאון הלוחם היהודי. את הביקור ליוו יו"ר העמותה להקמת מוזיאון הלוחם היהודי אלוף (במיל') חיים ארז, מנכ"ל העמותה תא"ל (במיל') צביקה קן-תור ומנכ"ל עמותת יד לשריון תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין.

 

מנכ"ל 'יד לשריון' תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין, מדריך את ח"כ מייקל אורן. משמאל, תא"ל (במיל') שמעון חפץ, ומימין, מפקד יח' ההסברה ביד לשריון סגן רן חבלצקי

 

ח"כ אורן הביע עניין רב במהלך הביקור. הביקור כלל סיור באוסף הטנקים, מכלול ההנצחה ומרפסת התצפית. משם הוסבר לו על המערכה על ירושלים בתש"ח והקרבות לכיבוש משטרת לטרון. לאחר מכן עברה הפמליה המכובדת לתערוכה הזמנית של מוזיאון הלוחם היהודי. שם דנו בדרכים לקדם את נושא הקמת המוזיאון ובתוכניות הנוגעות להפעלתו ובנייתו. במהלך הביקור הסתבר שאביו של מייקל, היה לוחם בצבא האמריקאי במלחמת העולם השנייה ולחם בחבל הארדנים. במקרה, נכח במוזיאון באותה עת לארי (אליעזר) ילין לוחם עבר בצבא האמריקאי במלחמת העולם השנייה – שידע לספר למייקל על פועלו של אביו. בסוף הביקור הודה חבר הכנסת למארחיו על תשומת הלב וחיזק את ידיהם בעשייה הברוכה.

ח"כ מייקל אורן מתרשם מהאוסף בתצוגת הטנקים

 

ח"כ מייקל אורן ורעייתו מקבלים סקירה ממנכ"ל מוזיאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה, תא"ל (במיל') צביקה קן תור

 

ח"כ מייקל אורן במפגש מרגש עם הלוחם ממלחמת העולם ה-2 לארי 'אליעזר' ילין

 

ח"כ מייקל אורן ביחד עם לארי 'אליעזר' ילין לוחם בצבא האריקאי במלח"הע ה-2. צילום: צ. קן תור

 

לצפייה באלבום הצילומים מהביקור, ראו כאן:

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipPXWfNi7GT2Wv1hd6zdxUM01MXwboBXKs3c-hXMSKGB-jnLAxZOljz--NPlTolZ9Q?key=S2s3VkJjanJaWm5QQWdGLWNuTV9WODNkUkl4cC1B

 

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל