קישורים מפת האתר

1 במאי 2016: צעדת לטרון ה-26 בסימן 100 שנה לטנק התקיימה בחול המועד פסח

למרות החום הכבד, הגיעו אלפי מטיילים וחיילי השריון להשתתף בצעדת לטרון ה-26 ולחזות בתערוכות מועדון החמש של מכוניות ישנות וכן בתערוכת מועדון בוני הדגמים.

 

מרכז המידע ביד לשריון. צילומים: אפרת אלישע מיחידת ההסברה ביד לשריון

 

בנוסף לקהל הרב שהגיע לאתר יד לשריון בימים א' ו-ב' של חול המועד, נערכו בימים אלה ההכנות לצעדה המסורתית ה-26 של השריון הידועה כצעדת לטרון. ביום ראשון בבוקר, התייצב בלטרון חלק ניכר מהחיילים ומפקדי גדוד 198 מחטיבה 460 אשר החלו להכין את מסלול הצעדה יחד עם מש"קיות וקצינות החינוך מחטיבות השריון השונות. לאור גל החום הצפוי - הוחלט על קיצור הצעדה לארבע קילומטר בלבד. היערכות מיוחדת נעשתה על ידי הצבת נקודות עם מים וכוחות עזרה ראשונה צבאיים ואזרחיים לאורך מסלול הצעדה.

 

בנערינו ובזקנינו נלך.. מזנקים לצעדה

ביום שלישי למרות החששות – נערכה צעדה מדהימה. הצעדה הוזנקה בשעה 9.00 בדיוק, מרחבת כותל השמות ע"י קצין השריון הראשי תא"ל שמוליק אולנסקי ומנכ"ל עמותת 'יד לשריון' תא"ל (במיל') חנן ברנשטיין. המזניק המסורתי היה תנ"צ (בדימוס) אליהוא בן און. את הצעדה פקדו אלפי אנשים. הצעדה השנה הייתה בסימן 100 שנים לטנק אשר השתתף לראשונה בקרב במלחמת העולם הראשונה בשנת 1916.

 

אל"ם (במיל') יקי הוד מלא מרץ בתחילת הצעדה

 

חיילים, נוער, ילדים ומבוגרים, בצעדת לטרון. צילום: צביקה קן תור

 

תחנות הסבר של חטיבות השריון נפרסו לאורך המסלול ובהן הסבירו על התפתחות הטנק, השריון כיום, השריון במלחמות ישראל וקרבות לטרון בתש"ח. בנוסף נפרסה תחנה של הספורט העממי עם מתקני משחקים לילדים. תחנות מיוחדות נוספות היו של מד"א, שם לימדו החייאה, תצוגת יכולות של מכבי האש ותצוגת אמצעי לחימה שכללה מרכבה סימן 4 וג'יפ האמר.

 

צעידה בתוככי טבע ונוף עוצרי נשימה. צילום: צביקה קן תור

 

הצועדים שהשתתפו זכו לקבל מדלייה ותעודה על השתתפותם. במהלך הצעדה, טסו בשמי הצעדה מטוסים קלים מטעם 'עמותת יעלים' בראשות הטייס אל"מ (במיל') איזי כנען. בזמן הצעידה ולאחריה הוצגה תערוכה מדהימה של מועדון בוני הדגמים בפאטיו, וברחבת הטנקים התקיימה תערוכת רכבי אספנות של מועדון החמש, כמידי שנה. המכוניות הישנות והשמורות הגיעו לאתר יד לשריון בנסיעה מכול רחבי הארץ. בכל תחנה הושמעו שירי פסח ושירי שריון. בסוף היום, למרות גל החום הגדול, הוכרזה הצעדה כהצלחה אדירה. ניפגש כולנו בשנה הבאה – לצעדה מדהימה נוספת.

 

החן צועד ומרוצה

מסיימים עוד צעדה עטורי מדליות ומצוידים במצב רוח שריונאי

 

נוף צעדת לטרון טיפוסי

 

תערוכת מכוניות מועדון החמש , ולמעלה משמאל אחד מהמטוסים של עמותת יעלים. צילום: צביקה קן תור

 

 

לצפייה באלבום הצילומים מהצעדה, ראו כאן:

https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipNpSLWMtdznm6mdd9yWnRjFWE34_sno08cFGt4k564el7wixXSDuJHL6X62dQi7Pg?key=clJsbmY3dk1rV20zVG9uaW5FdWpMYzd0ZzNyQWxR

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל