קישורים מפת האתר

15 במאי 2016: יום העצמאות ביד לשריון – יום פתוח וחניון זרוע היבשה

כבכול שנה פתח אתר יד לשריון את שעריו לציבור הישראלי שהגיע בהמוניו לבקר באתר יד לשריון, באוסף הטנקים המגוון ובחניון זרוע היבשה.

 

סא"ל (במיל') מיכאל מס. צילומים: יששכר רואס, מיכאל מס

 

מזג האוויר הנפלא היווה זרז להגעתם של אלפי ישראלים ביום העצמאות ה-68 לביקור ביד לשריון, במוזיאון הרק"ם ובחניון זרוע היבשה אשר הוקם בסמוך. גם פקקי התנועה לא מנעו מהמבקרים להגיע עם ילדיהם וליהנות מהנוף ומהמוצגים הניבטים מכול עבר.

 

צילום של יד לשריון בצהרי יום העצמאות כפי שקלט במצלמתו הצלם האווירי, חברי, יששכר רואס

 

יד לשריון וחניון זרוע היבשה בעין היסעור

 

חניון זרוע היבשה כלל את שלל אמצעי הלחימה אשר נמצאים בשימוש חילות השריון, ההנדסה, התותחנים, חיל הרגלים והאיסוף הקרבי. חיל השריון הציג טנק מרכבה סימן 4 עם מערכת מעיל רוח, נגמ"ש נושא מרגמה ורכב סיור האמר הנימצא בשימוש פלוגות הסיור (פלס"ר) והמסייעת (פלמ"ס). על ידי חיל ההנדסה הקרבית הוצגו נמר הנדסה עם מערכת מעיל רוח, נגמ"ש כבד מסוג פומ"ה עם מערכת ריצוף לפתיחת שדה מוקשים, דחפור ממוגן מסוג D9R 'דובי' וכן מקדח לאיתור מנהרות על גבי משאית טטרה. חיל התותחנים הציג תותח מתנייע מסוג "דוהר" ליד נגמ"ש המפיק מסוג M577 וכן משגר רקטות רב קני מסוג MLRS. חיל הרגלים הציג נגמ"ש כבד מסוג נמר המצויד במערכת נשק נשלטת מרחוק המכונה 'קטלנית', רכב האמר ממוגן וכן טרקטורון לשימוש כוחות מיוחדים. חיל האיסוף הקרבי בחר להציג רכב מסוג האמר עם מערכת תצפית מסוג "רקון" ביחד עם אמצעי תצפית נישאים לשימוש יום ולילה.

החיילים והחיילות אשר נבחרו להציג את האמצעים, שיתפו את הילדים במשחקים שונים, איפרו אותם וכן אפשרו ללבוש סרבלים, לחבוש קסדות ולהצטלם עם כלי הנשק והאמצעים השונים.

 

מרכבה 4מ עם מערכת הגנה אקטיבית מסוג 'מעיל רוח'

 

האמר של מחלקת התצפית בפלמ"ס

 

חיוכים של מדריכות בית הספר לחי"ר

 

להתראות ביום העצמאות ה-69 !

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל