קישורים מפת האתר

8 בינואר 2017: המלחמה שנשתכחה – לא עוד! אתר אינטרנט על מלחמה זו הושק באירוע חגיגי בכפר עזה

שלמה נדב שימש עוזר מיוחד לאלוף שלמה להט (צ'יץ') במלחמת ההתשה בסיני, ועסק באימון גופני של החיילים במלחמה הסטטית ורבת הנפגעים. בעצם ימי המלחמה כתב שירים על כל הבא ליד ורק לפני כשנתיים יצאו לאור השירים בספר שנקרא "עד כלות ענן החול". ביום שישי האחרון (6 בינואר) באירוע בקיבוצו כפר עזה, הושק אתר אינטרנט המוקדש למלחמה שנשכחה – שלא תישכח עוד לעולם

 

אל"ם (במיל') שאול נגר

 

שלמה נדב - איש עז נפש, רגיש, אמיץ, אוהב אדם, נדיר ויוצא דופן. במלחמת ההתשה בסיני נחלץ והתנדב כאזרח, לתרום לאחזקת המורל בקרב לוחמי סיני. "מִגְרָש הפעילות שלו היה כושר גופני, שהיה דרוש לנפש לא פחות מאשר לגוף, אבל בפועל היה קצין חינוך - כך ראיתי אותו - מכַוֵּן אל רובדי העומק של נפש הלוחמים. הוא עשה ימים ולילות בקו התעלה - במעוזים, במחפורות הטנקים ובסוללות הארטילריה - שוחח עם לוחמים ומפקדים, עורר אותם לשאלות האדם הגדולות - זהוּת, ערכים, מטרות, טעם החיים - תרם להם מרוחו, כבש את ליבם." כך אמר עליו הפרופסור ישעיהו תדמור בערב השקת הספר ביד לשריון.

 

בגדוד שריון 195 בגזרה הצפונית של התעלה זמן קצר לפני שמ"פ ל' רסן אדם ויילר מצא את מותו באפריל 1970. נראים מימין שמעון איבזו, אדם ויילר זל, ואדאורד קינריס זל. מלפנים יעקב שבבו. צילום: מתוך אתר הפייסבוק של יהודה בריל.

 

בכל השנים שעברו מאז שהסתיימה מלחמת ההתשה באוגוסט 1970, בערה גחלת המלחמה בליבו של שלמה נדב, שחיפש כל דרך להנציחה ולמנוע את השִכחה. הגחלת שבליבו הציתה לבבות של אנשים רבים ובהם תלמידי בית הספר האזורי שער הנגב, שהתגייסו בהתלהבות לעטר את דפי הספר באיורים פרי דמיונם והבנתם. לפני כשנתיים קיימנו ערב רעות להשקת הספר ביד לשריון יחד עם תערוכת כרזות של השירים שעוטרו בידי התלמידים.

שלמה נדב המשיך להגות כיצד לתת לזיכרון של מלחמת ההתשה את המקום הראוי, ובתוך כך ראיין אותו אהרלה ברנע בערוץ הכנסת, ראו להלן, ובתוכניתו להעניק את הספר לבני המשפחות של כל חללי מלחמת ההתשה.

 

באירוע ההשקה של אתר האינטרנט השתתפו רבים מתושבי עוטף עזה ואלה שיד להם בסיוע לשלמה נדב במלאכת הקודש, ובראשם אלון שוסטר ראש המועצה האזורית שער הנגב.

 

לאתר האינטרנט "עד כלות" – ראו כאן:

http://www.ad-klot.com/

 

 

בקרו דרך קבע באתר השריון www.yadlashiryon.com

 

 

 

בקרו דרך קבע בדף הפייסבוק

https://www.facebook.com/yadlashiryon.latron/?fref=ts

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל