קישורים מפת האתרדבר קצין השריון הראשי

משפחת השריון,

חיל השריון הוא המרכיב המרכזי בתמרון ובלחימה היבשתית. לאורך השנים קבע השריון בזחליו את גבולותיה של המדינה. בכול מערכות ישראל הובילו לוחמי השריון ומפקדיו את יחידותיהם בעוז ובגבורה לניצחונות על האויב, תוך שהם משלבים את המקצועיות הבלתי מתפשרת עם יצירתיות ויוזמה שהובילו להכרעה ולניצחון. מעל לכול רוח השריון היא זו אשר מניעה את השריונאים, הרוח המיוחדת של רעות ואחווה, "רֵעוּת גְדוֹלָה שֶל אָדָם וְאָדָם, שֶל אָדָם וּמְכוֹנָה". אותה רוח ייחודית כול כך שתמשיך להוביל את החַיִל גם בעתיד.
רוח זו של אחווה ורעות מאפיינת גם את הקשר החם בין החיל לבין המשפחות השכולות וכול אלה הנושאים על גופם ובנפשם צלקות של מלחמה ופעילות במסגרת השירות. מורשתם וגבורתם של לוחמי השריון וחלליו משמשת דוגמה ומופת לדור הצעיר של לוחמי החיל, הלומדים בשקיקה את סיפורי הגבורה ומטמיעים בצמא את לקחי הקרבות.
כיום כמו בעבר ניצבים חיילי השריון איתן, להגן בגופם על גבולותיה של המדינה ולאפשר את חֵירותם של אזרחיה. לצד הפעילות בביטחון השוטף עסוקים כיום לוחמי השריון באימונים ובהכנות לכול תרחיש שאליו נידרש והם עושים זאת מתוך אמונה גדולה בצדקת הדרך.
בפני צה"ל וחיל השריון ניצבים כיום אתגרים רבים ומורכבים. חוסר היציבות האזורי יחד עם ההשתנות באופי שדה הקרב, ושינויים במאפייני האויב וביכולות הטכנולוגיות, מחייבים לבחון את הנדרש מאיתנו כיום כדי להיות רלוונטיים. עלינו להיות חַיִל זריז, קטלני ומהיר היודע להגיב במהירות למצבים משתנים, תוך הפעלה מיטבית ומיצוי כלל האמל"ח המשובח העומד לרשותנו. כול זאת נבצע בצורה מיטבית בזכות מפקדים מעולים המובילים את החיילים הטובים ביותר בצה"ל.
אני רואה את הטיפול בכלל המשרתים בחיל, בסדיר ובמילואים, כאחת מן המשימות המרכזיות שלי כקשנ"ר - להמשיך לפתח את המפקדים האיכותיים והלוחמים המצוינים, תוך שימור רוח החיל ושימור ערך הרעות כערך מוביל, יחד עם מצוינות, מקצועיות ועידוד היצירתיות והיוזמה, כדי שנמשיך להיות חיל חזק, מלוכד ומוביל בכל תחומי העשייה.
אני גאה להיות מפקדו של חיל השריון בתקופה מאתגרת זו, ולהמשיך שרשרת מפוארת של מפקדי גיסות השריון וקציני החיל הראשיים.


ברעות שריונאים,


שמואל אולנסקי, תא"ל
קצין השריון הראשי

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל