חיל השריון:האדם שבטנק ינצח
קישורים מפת האתר
האדם שבטנק ינצח

"אחד מכל שלושה מקבלי צל"שים במלחמת לבנון השנייה - שריונר!"


"רוב הסיכולים בעזה בתקופה האחרונה נעשו על ידיכוחות שריון או בעזרתם"

"כל מפקד אוגדה בצה"ל חייב לעבור הסבה לחיל השריון"

"בשל החשיבות לערך הרעות בשריון, הוא החיל היחידי שאליו אפשר להתגייס עם חבריך באזרחות לאותה מחלקה בטירונות"

"אחד מכל ארבעה לוחמים יוצא לפיקוד, נתון המחייב אחוז גבוה של לוחמים בעלי קב"א גבוהה (כ-70% הם בעלי קב"א לפיקוד וכ-40% הם בעלי קב"א לקצונה)

"מאחורי הכותרות 'כוח צה"ל הרג עוד חוליית מחבלים' ברוב המקרים הכוונה ללוחמי שריון"

"צנחן בעל משמעת פנימית גבוהה, גם אם הוא רעב וחולצתו קרועה, מסוגל ללחום בגבורה ובדבקות. אבל שום טנק לא יזוז, גם למשמע נאום ציוני נוקב, כשאין במכליו דלק, או כששרשרתו פרומה".

[ישראל טל (טליק) בתוך: שבתאי טבת. (1968). חשופים בצריח. תל-אביב. עמוד 116]


"...בחיל הרגלים נדרש החייל לתת את כל מה שהוא יכול לתת, פיזית: להילחם עד כלות הכוחות. בשריון הוא נדרש לתת יותר: לתת את כל מה שהוא והמכונה יכולים לתת. וכדי שהמכונה תיתן את כל אשר לה, מחוייב האדם המפעיל אותה בידע, ארגון, משטר וסדר.

[אלברט מנדלר. בתוך: אביעזר גולן. (1977). אלברט. תל-אביב. עמוד 74]


"אצלנו, בשריון, כשמ"פ נותן פקודה - כל הפלוגה שומעת, עד אחרון הנהגים... במשך שנים שאלתי את עצמי: מה אני אגיד במכשיר הקשר במצב מלחמה? אם אני מוביל בראש חי"ר או נוסע בראש - אפשר להתגבר על הפחד. עצם העובדה שאני הולך מקדימה משפיעה באופן חזותי. אבל כשבן-אדם פוחד - קשה לו מכל לשלוט על הקול. הוא מתחיל לרעוד... הייתי עושה 'אימונים' על עצמי, מה אני אגיד כשאנחנו לא נהיה בתרגיל אלא במלחמה... מה שאני מדבר ואיך שאני מדבר - זו תרומתי העיקרית למלחמה, כשמדובר בדרג של פלוגה".

[מ"פ שיריון מסכם את לקחיו ממלחמת ששת הימים. שיח לוחמים (1968). עמוד 47]


"מטענו העיקרי של שריונר אמיתי הוא המהירות, היכולת להחליט מהר לקבל על עצמו יותר סיכונים מחושבים וביתר מהירות מאשר בחילות אחרים, הוא חייב להיות אישיות כזאת כדי שאנשים יהיו מוכנים ללכת לא רק אחריו, אלא גם אחר קולו הנשמע במיקרופון, אחרי הטנק שלו, אחרי דמותו החקוקה במוחם".

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל