חיל השריון:טירונות
קישורים מפת האתר
טירונות

משך הטירונות כ-10 שבועות והיא מתבצעת בשיזפון (חלקה גם ברמת-הגולן), כשלכל שבוע מטרה שונה. בסיום כל פרק מבוצע מבחן אתגרי, ובו תיבחן על התכנים השונים שלמדת, תיאורטית ומעשית.

בטירונות מתבצע התהליך בו עוברים מאזרחים לחיילים, ובמהלכה עוסקים בעקרונות וביסודות הנדרשים ללוחם, כשהדגש הוא על הכשרת הפרט. בטירונות מכשירים את החיילים לשיגרה ומשמעת מבצעית ומקנים את ערכי צה"ל. במהלך הטירונות מכשירים את החיילים להשתמש בנשק האישי, ה-M16 המקוצר, בקליעה בסיסית ומתקדמת. כמו-כן מוכשרים החיילים בשדאות ויסודות לחימת הפרט והחוליה בשטח פתוח, יום ולילה. חלק מהטירונים מתפקדים כמפקדי חוליות.

בנוסף כל החיילים עוברים הסמכה של מגישי עזרה ראשונה (מע"ר) ולומדים על רימון רסס, קשר, אב"ך, תוד"א (תודעת אויב) ועל מקלע המא"ג (שמשמש כמקלע תקני בטנקים).

במשך הטירונות עוברים החיילים תכנים חינוכיים כגון מורשות קרב של השריון, הכרת הארץ, ביקור ביד ושם ובהר הרצל.

במהלך הטירונות החיילים משפרים את כושרם הגופני על ידי אימונים ומסעות.

אך יותר מכך, בפרק זה של הטירונות החיילים לומדים להכיר את עצמם - את אופיים ויכולתם. אל מול אתגרים פיזיים ומנטליים החיילים מגלים את מקורות העוצמה הפנימיים שלהם שמאפשרים להם להתגבר ולהתחשל.

בנוסף, החיילים רוכשים לעצמכם חברים לנשק, חלקם לאורך כל החיים.

בסיום הטירונות לאחר שבוע "המלחמה" והבוחן המסכם מתבצע טקס מרגש בו הטירון נשבע אמונים למדינת ישראל ולצה"ל ומקבל את הנשק וספר התנ"ך.

במעבר בין הטירונות לקורס מקצועות מתבצעת סדרת חינוך של שבוע ביד לשריון בלטרון.

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל