חיל השריון:קק"ש (קורס קציני שריון)
קישורים מפת האתר
קק"ש (קורס קציני שריון)

ההשלמה החיילית היוקרתית אשר נערכת בשיזפון בגדוד 196 ונמשכת כ-4 חודשים. המוטו של הקורס: "קצין שריון יכול הכל". כך גם מתבצעת הכשרה זו של קבוצת המובחרים. המפקדים בקורס - "גנני הקק"ש" - הם קציני השריון המצטיינים של החיל אשר צברו ניסיון קרבי כמפקדי מחלקות בפלוגות מבצעיות בטרם חזרו להדרכה.

הצוערים בקורס מתמחים בפיקוד על מחלקת טנקים ובשיתוף פעולה עם יחידות אחרות ביבשה (חי"ר, תותחנים, הנדסה, תצפיות וכו'). הצוערים לומדים את תורת הלחימה, הפיקוד והשליטה, ומתרגלים תנועה מבצעית, ניהול אש מחלקתי בפגזים, מקלעים ומרגמות, חיפוי והסתערות. התרגילים מתבצעים במתארים שונים כגון לחימת שטח פתוח, לחימה בשטח הררי, לחימה בשטח עירוני, בשטח בנוי, כיבוש יעדים מבוצרים ופריצת מכשולים.

הצוערים לומדים להפעיל סיוע אש של מרגמות. התרגילים המאתגרים מתחילים ברמת המחלקה ועוברים לרמת הפלוגה והגדוד.

מכיוון שהשריון מוביל את התמרון ביבשה, חטיבה 460 מארחת באופן מסורתי בכל מחזור את סדרת הקרב המשולב של כל ההשלמות של צוערי חילות היבשה. סדרה זו מתחילה בהדגמת יכולות באש של הקרב המשולב ביבשה ושיתוף אווירי (כולל ירי מסק"ר ותקיפה של מטוסי קרב). לאחר מכן מתבצעים תרגילי פלוגה וגדוד משולבים.

בנוסף הצוערים לומדים ניווט רכוב והתמצאות מהירה, כיצד לנהל את שגרת המחלקה, כיצד לפתח את הכושר הגופני של חייליהם לעתיד, והם בקיאים בהנחלת ערכי צה"ל למחלקתם תוך פעולה בהתאם ל"רוח צה"ל".

בסוף הקורס מוסמכים כקציני שריון ומקבלים דרגת סגן משנה (סג"ם).

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל