חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 23 במאי 2010: צה"ל הרג שני מחבלים שחדרו מרצועת עזה לשטח ישראל
קישורים מפת האתר

23 במאי 2010: צה"ל הרג שני מחבלים שחדרו מרצועת עזה לשטח ישראל

המחבלים החמושים הצליחו לעבור את גדר המערכת והתקדמו כמה עשרות מטרים לתוך שטח ישראל. כוח של גבעתי ושל השריון פתח באש והרג אותם.


אנשיל פפר ויניר יגנה (מאתר הארץ, 21 במאי 2010)


שני מחבלים חמושים חדרו היום (שישי) מרצועת עזה לשטח ישראל ונהרגו בחילופי אש עם חיילי צה"ל. הג'יהאד האיסלמי לקח אחריות לפיגוע.

המחבלים הצליחו לעבור את גדר המערכת באזור קיבוץ נירים והתקדמו כמה עשרות מטרים עד שנתקלו בכוח של חטיבת גבעתי ושל השריון. החיילים פתחו באש והרגו את המחבלים. תוך כדי כך, התבקשו תושבי המועצה האזורית אשכול להישאר בבתיהם.

מאז מבצע עופרת יצוקה לא אירע מקרה שבו הצליחו מחבלים מעזה לחדור לשטח ישראל. בחודשים האחרונים ירו חיילי צה"ל במספר הזדמנויות בפלסטינים שהתקרבו אל גדר המערכת והצליחו למנוע הנחת מטענים. בחודש מארס נהרגו רב סרן אלירז פרץ וסמ"ר אילן סביאטקובסקי במתקפה בסמוך למעבר כיסופים.זירת האירוע היום: תצלום: אלי הרשקוביץ


שני מחבלים הסתננו מעזה לישראל, נורו ונהרגו

חוליה של הג'יהאד האסלאמי חצתה את הגדר באזור קיבוץ נירים ובמקום התנהלו חילופי אש. שני מחבלים נפגעו מירי כוח גבעתי ונהרגו. אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל, שהגדיר את האירוע כניסיון פיגוע. הלילה הותקפו מנהרות בעזה, בעקבות ירי קסאם.


עלי ואקד וחנן גרינברג (מאתר ynet, 21 במאי 2010)


ירי בגבול עזה. חילופי אש עזים נרשמו בצהריים (יום ו') בין כוח צה"ל לשני מחבלים פלסטינים באזור הגדר שממזרח לחאן יונס. שני המחבלים זוהו סמוך לגדר המערכת, באזור קיבוץ נירים. כוח צה"ל ירה לעברם ואלה החזירו אש. השניים נהרגו. אין נפגעים בקרב כוח צה"ל. תושבים באזור קיבלו הודעה על סגירת הכביש בעקבות חילופי האש.

פלסטינים ועדי ראייה סיפרו ל-ynet כי חולייה התקרבה לגדר ובמקום התנהלו חילופי אש. עוד דווח כי בנוסף לשניים שחצו, פעלה באזור חוליית חיפוי, שגם לעברה נורתה אש של צה"ל. גורמים ברצועה אמרו כי מדובר בחוליה של "פלוגות אל-קודס", הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי. שני ההרוגים הם קרובי משפחה ועל גופותיהם נמצאו רובי קלצ'ניקוב ומחסניות.

בסיכול האירוע לקחו חלק כוחות שריון מגדוד 77, גדוד רותם מחטיבת גבעתי ובוצע ירי לעברם גם באמצעות מערכת "רואה יורה" דרך חמ"ל התצפיות. בצה"ל מעריכים כי השניים התכוונו לפגוע בחיליים על גדר המערכת, ולפי שעה נראה כי לא מדובר בפיגוע נרחב יותר משום שפעלו לבדם. גורמים צבאיים ציינו כי האירוע מוכיח שלמרות השקט היחסי בגזרה, ממשיכים ארגוני הטרור השונים לנסות להוציא לפועל פיגועים. "אפשר לראות מגמה מסוימת בנושא בעיקר בימי שישי, אבל מבחינתנו הדריכות גבוהה כל העת", אמרו.

בגזרת עזה נמשך שקט יחסי ומתוח, שהופר שוב אמש, עם שיגור רקטת קסאם לעבר שטחי המועצה האזורית חוף אשקלון.

כמה שעות לאחר מכן, כלי טיס של חיל האוויר תקפו הלילה שלוש מנהרות ברצועת עזה בפעילות משותפת של צה"ל ושל שב"כ.

מדובר במנהרה בצפון הרצועה ובשתיים בדרומה. מצה"ל נמסר כי המנהרות נועדו לאפשר כניסה של מחבלים לתוך ישראל. הן נחפרו כקילומטר מגדר המערכת וכי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

שיגור הרקטה הפר את השקט היחסי באזור, לאחר עשרה ימים שלא נורו בהם רקטות מהרצועה לעבר ישראל. גם אז צה"ל הגיב בתקיפה של יעדים בדרום הרצועה.
טנק מגדוד 77 בעת האירועחזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל