חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 21 בנובמבר 2010: פלס"ר 7 ו-401 יאחדו את אימוניהן
קישורים מפת האתר

21 בנובמבר 2010: פלס"ר 7 ו-401 יאחדו את אימוניהן

ממחזור הגיוס הקרוב יעברו שתי פלוגות הסיור של חטיבות השריון הסדירות הכשרה זהה לחלוטין. בהמשך מתכוונים בחיל השריון לקיים את הטירונות והאימון המתקדם של הפלס"רים ביחד.

דניאלה בוקור (מאתר צה"ל, 17 בנובמבר 2010)


תכנית הכשרה אחידה תועבר החל ממחזור הגיוס הקרוב אצל פלוגות הסיור של חטיבה 7 ו-401 בחיל השריון. התכנית, שתכיל תכנים זהים לחלוטין ותיטמע באימונים של כל פלס"ר בנפרד, היא צעד נוסף לכיוון היעד שהציבו בחיל השריון לאחד את הכשרתם של הפלס"רים לכדי הכשרה אחת.

"עד מחזור הגיוס הנוכחי היו ההכשרות של שתי פלוגות הסיור שונות בנושאים מסוימים", מציין רמ"ד סיור בחיל, סרן יבגני קילשטוק. "כך לדוגמה התייחסו הפלוגות בצורה שונה לשיתוף הפעולה עם הטנקים בשטח, לבחינת עבירות הטנקים בתוואי הלחימה, לניווטים, לאופייה של הפלוגה כפלוגת חי"ר וכיוצא באלו."

הדגשים השונים שהובאו בפני כל פלוגה יצרו שוני בין השתיים, וכעת מנסים לגשר עליו באמצעות תכנית לימודים זהה שפותחה במדור הסיור ואמורה ליצור אחידות יחסית אצל הפלס"רים. הלוחמים ילמדו חלק מהתכנים במהלך האימון המתקדם, בו צפויות הפלוגות לערוך אף מספר אימונים יחדיו.

במדור סיור מקווים כי תכנית האימונים תהווה את יריית הפתיחה לאיחודה המוחלט של ההכשרה, כאשר המגמה היא להביא לכך שהפלס"רים יעברו את כולה, החל מהגיוס ועד ליציאה למסלול, באותו מקום. בימים אלו עורכת כל פלוגת סיור את אימוניה באופן עצמאי ובבסיסי טירונות שונים של חי"ר, מצב שנמשך לאורך שנים רבות. הציפייה היא כי בעתיד הקרוב תועבר כלל ההכשרה בבסיס אחד.הדגשים השונים שהובאו בפני כל פלוגה יצרו שוני בין השתיים, וכעת מנסים לגשר עליו
באמצעות תוכנית לימודים זהה. אילוסטרציה: דובר צה"ל


חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל