חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 18 באפריל 2013: "חובתנו כלפי הנופלים היא השמירה על המדינה"
קישורים מפת האתר

18 באפריל 2013: "חובתנו כלפי הנופלים היא השמירה על המדינה"

לוחמי גדוד "עז" של חטיבה 7 סיימו את התעסוקה המבצעית בגזרת הדרום, בטקס מרגש לזכרם של חללי הגדוד: "הגנה על המולדת היא חובה וזכות"

 

מתן גלין (מאתר צה"ל, 14 באפריל 2013)

 

 

שבוע לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, סיימו לוחמי גדוד "עֹז" של חטיבה 7 את פרק התעסוקה המבצעית שביצעו בגזרת הדרום. ביחד עם המפקד האגדי, תא"ל במיל' אביגדור קהלני, הם לא שכחו את לוחמי החטיבה שנפלו, וכיבדו את משפחותיהם בטקס מרגש.

רגע לפני שהלוחמים עזבו את ה"קו", הוזמנו המשפחות השכולות של לוחמי הגדוד שנפלו, על מנת לחלוק להם כבוד לפני יום הזיכרון. בטקס שנערך באנדרטת הפלדה, בהשתתפות מפקדים ולוחמים, אמר סא"ל יאיר אור, מפקד הגדוד הנוכחי, כי "לילה לילה עולים הטנקים והלוחמים לעמדות ומגנים על הקיבוצים, המושבים, והערים, מונעים חדירת מחבלים ומאפשרים שגרת חיים לתושבים. חובתנו כלפי הנופלים היא בתקומתנו ובתוכנו, בדאגה לנותרים, ובהגנה על הערכים".

"אתם המשפחות הנושאות את עול המחיר על גביכם וכתפיכם, היו סמוכים ובטוחים כי אנו רתומים ומושכים את העגלה עליה אתם יושבים, אנחנו יודעים לאן פנינו ומה תפקידנו", אמר סא"ל אור, שציין כי "הגנה על העם ועל המולדת אינה מליצה, אלא חובה, אך גם זכות עצומה שאנו נושאים".

אל הטקס הגיע גם תא"ל (במיל') אביגדור קהלני, מי שפיקד על הגדוד בקרב עמק הבכא ולימים אף הפך למפקד החטיבה, לא לפני שזכה באות הגבורה על פעולותיו. קהלני, שמשמש היום כיו"ר האגודה למען החייל, שמר מאז ומתמיד על קשר הדוק עם החטיבה ועם הגדוד, ומכבד בנוכחותו בשלל אירועים משותפים עם המשפחות השכולות.

אנדרטת הפלדה הוקמה במקור בימית לזכרם של לוחמי אוגדת הפלדה שלחמה במלחמת ששת הימים בצפון סיני. האוגדה, שהורכבה בין השאר גם מלוחמי חטיבה 7, הייתה הראשונה להגיע לתעלת סואץ. חטיבה 7 היא חטיבת השריון הוותיקה בצה"ל, ובין החטיבות הלוחמות היחידות שפועלות מאז מלחמת העצמאות. הטנקים שבשימושה, מרכבה סימן 2, אומנם נחשבים למיושנים מבין חטיבות השריון, אך מורשת הקרב של החטיבה וגבורת חייליה הם מושא להערצה עבור כלל מפקדי צה"ל.

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל