חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 25 ביוני 2013: מהנגב לגולן: הטנקיסטים תרגלו הקפצה מוטסת
קישורים מפת האתר

25 ביוני 2013: מהנגב לגולן: הטנקיסטים תרגלו הקפצה מוטסת

לוחמי חטיבה 7 הוטסו מהגזרה אותה איישו בנגב ועלו תוך שעות על טנקים בכוננות מלאה. הפעם האחרונה שעברו הלוחמים הקפצה דומה: במבצע 'עמוד ענן'

מתן גלין (מאתר צה"ל, 23 ביוני 2013)

 

 

לוחמי גדוד עוז של חטיבת השריון 7 הוקפצו בשבוע שעבר לתרגיל פתע בהיקף יוצא דופן: ההקפצה, שדימתה מעבר בחירום בין הגזרות השונות, דרשה מהלוחמים לעזוב במהירות את הגזרה בה הוצבו באזור גבול סיני ולטוס הישר אל מרחב רמת הגולן, שם עלו במהירות על הטנקים שלהם באופן שדימה כוננות מלאה תוך מוכנות לתרחיש לחימה גזרתי.

"החטיבה מובילה באופן רציף את נושא שמירת הכשירות כול השנה, וחלק גדול מהתרגול הזה נעשה תוך כדי התעסוקה המבצעית של הלוחמים", סיפר לאתר צה"ל מפקד גדוד עוז, סא"ל יאיר אור, אשר פיקד על ההקפצה שמטרתה העיקרית הייתה תרגול המעבר משגרה למלחמה.

 

 

זו לא הפעם הראשונה שהלוחמים מוקפצים השנה, אך בפעם האחרונה בה עברו במפתיע מבט"ש למלחמה - הייתה זו הקפצת אמת. "הפעם האחרונה הייתה במסגרת מבצע 'עמוד ענן", הסביר המג"ד. "התרגול הוא אומנם חלק משגרת האימונים שלנו, אך בפעם האחרונה, כאשר ההקפצה הייתה אמיתית, גילינו עד כמה הסיטואציות האלה מדמות את המציאות".

 

 

בהתייחסו אל כשירות הלוחמים והחשש למצב בו ידרשו להגן על הגזרה בסיטואציות אמת, אמר סא"ל אור כי "גדוד עוז מוכן לכל תרחיש. התרגיל היה מבחן שעמדנו בו בצורה הטובה ביותר תוך הצגת כשירות גבוה של הלוחמים. במצב אמת, כל כלי השריון שלנו יהיו ברמת מוכנות מלאה, וכך גם הלוחמים. התרגיל הזה רק הגביר את התחושה הזו".

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל