חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 19 בנובמבר 2013: לוחמים חדשים של פלס"ר 7 סיימו את הכשרתם וזכו בסיכת לוחם
קישורים מפת האתר

19 בנובמבר 2013: לוחמים חדשים של פלס"ר 7 סיימו את הכשרתם וזכו בסיכת לוחם

מחזור לוחמים חדש של פלס"ר 7 סיים את הכשרתו בטקס סיום מרשים בהר בנטל שברמת הגולן, במעמד מח"ט 7 אל״ם נדב לוטן, מפקד הפלס״ר רס״ן אמרי יורן, משפחות המסיימים והלוחמים המאושרים

 

סמ"ר איתמר ענבר, דו״ץ חטיבה 7

 

17 לוחמים חדשים סיימו לאחרונה את הכשרתם כלוחמי פלס"ר של חטיבה 7 בטקס סיום על הר בנטל בבוקר יום 14 בנובמבר 2013. בסיום הטקס הוענקה לכול לוחם סיכת לוחם פלס"ר, במעמד ההורים, מח"ט 7 אל"ם נדב לוטן ומפקד הפלס"ר רס"ן אמרי יורן. כמיטב המסורת סיימו הלוחמים את המסע של העלייה להר בנטל יחד עם בני המשפחות ועם הלוחמים הוותיקים של הפלס"ר. הוותיקים הגיעו בלילה והלכו איתם את 10 הקילומטרים האחרונים ואילו בני המשפחות הגיעו מוקדם בבוקר לעליה על הר בנטל. הלוחמים עברו שבוע ארוך ומסכם שבו נבחנה יכולתם לעבוד כצוות בתרחישי לחימה מגוונים - כולם בלילה. במהלך ההכשרה גמאו הלוחמים את רמת הגולן לאורכה ולרוחבה.

 

מח"ט 7 אל"ם נדב לוטן נושא דבריו בטקס הסיום

 

מדברי רס"ן אמרי יורן, מפקד פלס"ר

לוחמים, עמדתם בכל המשימות והאתגרים, ולכן אתם עומדים כאן היום, ואתם זכאים לזה - היום תענדו את סיכת הלוחם המסמלת את סיומו של המסלול, את השייכות ליחידה. עם זאת הפעילות עד כה אינה מסמלת את סיום התפתחותכם כלוחמים וכצוות והשיא עוד לפניכם, עליכם להמשיך לחתור להגיע לשם, אני בטוח שתמשיכו זאת ותצליחו, אתגרים רבים עוד לפניכם - בשגרה, בבט"ש, ואם נידרש אז גם בקרב. לעולם אל תשכחו את אשר עברתם, זה  הבסיס וזה גם מה שאני מצפה מכם. המשיכו להיות רעים, גאים ולוחמים, המון הצלחה!

משפחות יקרות, "אדם הוא תבליט נוף מולדתו". הערכים של הלוחמים לא גדלו ביחידה, אלא רק טופחו, הם התפתחו מכם, ואנו רק זוכים לקבל אנשים ערכיים, שנהפכו ללוחמים ערכיים. כול אחד ואחד מהם הוא מסוג האנשים המיוחדים שיכולים לעשות הכול, ומסגולים לעבור כול קושי. היו גאים בהם - הם זכאים לזה.

 

נערכים למסדר

 

מדברי גילה מוסקונה, אימא של אחד המסיימים

הלב מתפוצץ מאהבה ומגאווה, ומהערצה אליכם, אלה אשר מסיימים פה, ילדינו שלנו, אשר הפכו להיות לוחמים במדינתנו הקטנה, אותה מדינה כול כך סבוכה וכול כך מסובכת, שבזכותכם תישאר שקטה ומוגנת.

מפקדים יקרים, ומסיימים יקרים, פלס"ר 7 - הכי טובים שיש! אנו מצדיעים לכם על סיום מסלול מפרך, מאתגר ומסקרן. אנו  ההורים שליווינו אתכם כול יום, כול שעה, כל דקה וכל שנייה - מרגישים חלק בלתי נפרד מן המסע ומן הסיום. למפקדים נאמר הרבה תודה, על תשומת הלב, על הפרטים הקטנים, אך גם על הרעות התמיכה והחברות עבור ילדינו. ידעתם להיות שם עבורם ברגעים הקשים שהיו לא מעטים. ילדים מדהימים המשיכו, כפי שהתחלתם - צוות של 17 לוחמים השומרים אחד לשני, זה הרבה יותר חזק מן אחד אשר שומר על עצמו. מצדיעים לכם ואוהבים אתכם, המשפחות.

 

אחרי ענידת סיכת בלוחם באה הטפיחה

 

מדברי אל"ם נדב לוטן, מח"ט 7

על ההר הזה לפני 40 שנה בדיוק, קילומטרים ספורים מכאן הצילה חטיבה 7 את מדינת ישראל. במלחמת יום הכיפורים, 22 מטובי לוחמיו שָׁכַל פלס"ר 7 במארב נ"ט בבוקעתא, בקרב של גבורה שבו הביסו הלוחמים את הקומנדו הסורי. לפני שבוע היו שם הלוחמים שמסיימים את המסלול מולנו, והתחברו אל מורשת היחידה. לפני כחודש התכנסה חטיבה 7 לעצרת משפחות שכולות, ובין המשתתפים בעצרת היו לוחמינו ממלחמת יום הכיפורים. בין מסיימי המסלול כאן, נמצאות משפחות שבהן הורים, אחים וסבים, שלחמו במסגרת החטיבה בכול שנותיה מאז הקמתה ב-1948, לכולנו יש קשר לחטיבה במעמד זה, ואין מרגש מזה.

הפלס"ר היא היחידה שמובילה, אתם העיניים של החטיבה. בכול מקום שבו נצטרך להילחם אתם תהיו העיניים של החטיבה. הלוחמים עברו מסלול קשה ומפרך שלא רק הכין אותם לשנתיים הקרובות בשירות שלהם, אלא הכין אותם גם 20 שנה קדימה אל עולם המילואים.

פלס"ר שריון הינה היחידה האחרונה בצה"ל שעוסקת באמת רק בסיור קרבי ולא תו לו, זה עולם ומלואו כאשר פלס"ר 7 הינו המצטיין שבהם. 17 הלוחמים האיכותיים שהכשרנו, ימשיכו את הדרך של חטיבה 7., הידיעה כי אלה הם הלוחמים שיובילו את הפלס"ר נותנת לי, כמפקד, ביטחון רב. אלה לוחמים ערכיים ומקצועיים, שאת הערכים קיבלו מן הבית, מכם ההורים, ואת מה שנתתם במשך כול כך הרבה שנים אנו רותמים למען החטיבה ולמען עם ישראל.

במשך כול התקופה האחרונה הצוות הזה הצטיין, גם בתרגיל החטיבתי (תרח"ט) וגם בתרגיל היחידתי (תרי"ח), בגלל האנשים המרכיבים אותו - הלוחמים והמפקדים. מפקדים אשר דואגים לאנשים, דואגים לחיבור מקצועי, דואגים ודאגו להביא את הלוחמים עד הלום, ימים ולילות. לוחמים, קיבלתם כלים בשנה האחרונה, לא רק ללחימה תחת הפלס"ר אלא גם איך להיות אנשים יותר טובים, מנערי תיכון בבקו"ם הפכתם לאנשים הרבה יותר בוגרים, הרבה יותר חושבים - זה שלכם לעד.

ברצוני להודות לכול מי שתמך מסביב, לכלל המשפחות שהגיעו לכאן מוקדם כול כך לרמת הגולן, הרי אין משהו יותר יפה מרמת הגולן בבוקר. אתם ההורים הרווחתם, ואתם צריכים להיות גאים, ואנחנו גאים בהם. אני מאחל לנו ולכול עם ישראל רק שלום ושקט.

 

יש נשיקה מאימא

 

ויש נשיקה מאבא

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל