חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 6 באפריל 2014: פיקוד הצפון נערך להפרות סדר המוניות
קישורים מפת האתר

אתר השריון מברך את הבאים בשעריו בחג פסח שמח

 

בפיקוד הצפון נערכים לתרחיש אפשרי של הפרות סדר המוני במהלך לחימה בלבנון

בחיל השריון מעריכים כי לחימה בלבנון עלולה להיות כרוכה גם בהפרות סדר אלימות, בתוך הכפרים הלבנוניים

 

שחר רופין (מאתר צה"ל, 3 באפריל 2014)

 

מתכוננים לתרחיש של הפגנות המוניות במלחמה בתוך לבנון: כחלק ממכלול התרחישים שמייחס צה"ל לאפשרות של עימות נוסף בשטח לבנון, קיימת הערכה כי תתפתח תופעה של הפרות סדר (הפס"ד) תכופות שילוו את הלחימה. בצה"ל מתכוננים לכך שבתגובה אוטומטית לכיבוש כפר מסוים על ידו, תפשוט בקרב תושביו הפגנה הפרת סדר מסיבית, אִתה יידרשו הכוחות להתמודד.

"תכוננים למציאות דומה למה שקורה לאמריקאים באפגניסטן. משמע, כובשים כפר, מתחיל הפס"ד", הסביר לאחרונה מפקד חטיבה 7, אל"ם נדב לוטן. ההפגנות, באם יתגלעו, עשויות לערב התפרצות אלימה מקומית, לצד שילוב אמצעי לחימה מקצועיים. "לא מדובר רק בהפס"דים טיפוסיים כמו שנראים באיו"ש, אלא אפשר שמדובר גם בהפס"דים הכוללים מטענים וירי נק"ל", ציין מפקד החטיבה בהשתלמות שנערכה למפקדיה, בה נידונו נושאים מגוונים, ביניהם בנושא השטח הבנוי". ככול שמתארכת השהות של צה"ל בכפר, כך גוברת התסיסה", הבהיר סא"ל נריה ישורון, מג"ד 82 של החטיבה.

לוחמי חטיבה 7 נערכים גם לתרחיש זה, ועברו במהלך ההשתלמות רענון הנחיות כהכנה לתרחישים לא ודאיים מסוג זה. "חשוב להיות מוכנים לכל", הסבר לאתר צה"ל סא"ל נריה ישורון. במסגרת היערכות זו להפס"דים קיימת גם הכנה לוגיסטית של הטנקים, שידרשו ללחימה בשטח בנוי.

 

6 באפריל 2014: פיקוד הצפון נערך להפרות סדר המוניות

כחלק ממכלול התרחישים שמייחס צה"ל לאפשרות של עימות בלבנון, נערכים להפרות סדר שילוו את הלחימה.

 

מערוץ 7, 3 באפריל 2014

 

הפרות סדר . צילום: פלאש 90

 

מתכוננים לתרחיש של הפגנות המוניות במלחמה בתוך לבנון: כחלק ממכלול תרחישים שמייחס צה"ל לאפשרות של עימות נוסף בשטח לבנון, קיימת הערכה כי תתפתח תופעה של הפרות סדר (הפס"ד) תכופות שילוו את הלחימה.

בצה"ל מתכוננים לכך שבתגובה אוטומטית לכיבוש כפר מסוים על ידו, תפשוט בקרב תושביו הפגנה הפרת סדר מסיבית, שאִתה יידרשו הכוחות להתמודד.

"מתכוננים למציאות דומה למה שקורה לאמריקאים באפגניסטן. משמע, כובשים כפר, מתחיל הפס"ד", הסביר לאחרונה מפקד חטיבה 7, אל"ם נדב לוטן. ההפגנות, באם יתגלעו, עשויות לערב התפרצות אלימה מקומית, לצד שילוב אמצעי לחימה מקצועיים.

"לא מדובר רק בהפס"דים טיפוסיים כמו שנראים באיו"ש, אלא אפשר שמדובר גם בהפס"דים הכוללים מטענים וירי נק"ל", ציין מפקד החטיבה בהשתלמות למפקדיה בנושא השטח הבנוי. "ככל שמתארכת השהות של צה"ל בכפר, כך גוברת התסיסה", הבהיר סא"ל נריה ישורון, מג"ד 82 של החטיבה.

לוחמי חטיבה 7 נערכים גם לתרחיש זה, ועברו במהלך ההשתלמות רענון הנחיות כהכנה לתרחישים מסוג זה. "חשוב להיות מוכנים לכל", הסבר לאתר צה"ל סא"ל נריה ישורון. במסגרת היערכות זו להפס"דים קיימת גם הכנה לוגיסטית של הטנקים, שידרשו ללחימה בשטח בנוי.

 

פיזור הפגנות סדר: האתגר והמענה

 

לעיון בכתבה על כך ב"מערכות" גיליון 449, מאת אל"ם (במיל') ד"ר יהודה אלבק, ראו כאן:

http://maarachot.idf.il/PDF/FILES/8/113228.pdf

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל