חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 12 באוקטובר 2014: צה"ל: מפקדים חדשים לעוצבות הבשן והאש
קישורים מפת האתר

אתר השריון מברך את הקוראים בברכת שנה טובה

 

12 באוקטובר 2014: צה"ל: מפקדים חדשים לעוצבות הבשן והאש

הרמטכ"ל הודיע על שורת מינויים בצה"ל, במסגרתם ימונה אל"ם יניב עשור למפקד עוצבת הבשן המופקדת על הגבול עם סוריה, אל"ם עודד בסיוק ימונה למפקד עוצבת המפץ

 

יוחאי עופר (מאתר nrg, 6 באוקטובר 2014)

 

הרמטכ"ל בני גנץ הודיע היום (6 באוקטובר) בצהריים על שורת מינויים לתפקיד מפקד עוצבה, שייכנסו לתוקף בחודשי הקיץ, בכפוף לאישורו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. סבב המינויים יכלול את החלפת מפקד עוצבת הבשן, המופקדת על גבול ישראל-סוריה ואת החלפת מפקד עוצבת האש, המופקדת על הפעלת יחידות מיוחדות כמו צנחנים ומגל"ן. בחשיפה בלעדית ל-nrg נודע כי מח"ט גבעתי, אל"מ עופר וינטר, לא נכלל בסבב המינויים בשנה הקרובה, ולא יועלה לדרגת תת-אלוף.

אל"ם יניב עשור ימונה למפקד עוצבת בשן ויועלה לדרגת תא"ל, הוא יחליף בתפקידו את אופק בוכריס, שיעבור לפקד על הקורס לפיקוד ומטה. עשור, בוגר חטיבת גולני, היה מפקד גדוד 51 של החטיבה בקרבות בינת ג'בל במלחמת לבנון השנייה. לאחר מכן פיקד על יחידת אגוז והחטיבה החומה יגיע לפקד על גזרת סוריה והאוגדה החדשה שהקים צה"ל בשנה האחרונה.

 

המפקד החדש של עוצבת הבשן. אל"ם יניב עשור, צילום: במחנה

 

לא ימונה לתת-אלוף. מח"ט גבעתי עופר וינטר, צילום: דובר צה"ל

 

אל"ם אורי גורדין, מפקד חטיבת הנח"ל ימונה למפקד עוצבת האש ויועלה לדרגת תא"ל. הוא יחליף את אמיר ברעם שיעבור לפקד על אוגדת לבנון. גורדין הוא בוגר סיירת מטכ"ל, שאף פיקד על היחידה בשנים לאחר מלחמת לבנון השנייה. הוא החל את תפקידו בחטיבת הנח"ל רק בחודש מאי, כך שהמינוי לתפקיד הבכיר הגיע תוך זמן קצר יחסית, כאשר מפקדי חטיבות מקבילים לו, לא נכללו ברשימת המינויים אותה קבע הרמטכ"ל. במסגרת תפקידו החדש הוא יעמוד בראש אחת האוגדות הדומיננטיות והחשובות ביותר בצה"ל, ובאחד מתפקידי המפתח בדרך אל המטה הכללי.

 

אל"ם עודד בסיוק בתפקיד מח"ט 7

 

אל"ם עודד בסיוק ימונה למפקד עוצבת המפץ, אוגדת שריון במילואים הכפופה לפיקוד הצפון ויועלה לדרגת תא"ל. בסיוק, ראש מחלקת המבצעים באגף המבצעים, בוגר חיל-השריון, היה מפקד גדוד במלחמת לבנון השנייה ופיקד על חטיבה 7. הוא יחליף בתפקידו את תא"ל יעקב בנג'ו (אף הוא מח"ט 7 בעברו) שיעבור לפקד על אוגדה 36. שני מינויים נוספים, הם של אל"ם אלון קלוס שימונה לקצין תותחנים ראשי ויועלה לדרגת תא"ל, וכן אל"ם שי אלבז שימונה לראש מספן מודיעין ויועלה לדרגת תא"ל.

וינטר יסיים בקיץ זה שנתיים כמח"ט גבעתי ויוחלף על ידי מח"ט אחר אך הוא אינו מועמד להעלאה בדרגה. הסיבה הרשמית היא שוינטר צריך לעבור שנת לימודים במכללה לביטחון לאומי כדי להיות תא"ל ואולם ייתכן שוינטר, בן ה-44, אב לשמונה ילדים, יפרוש מן השירות מבלי לעלות לדרגת תא"ל.

המקרה של אל"ם עופר וינטר נחשב טעון במיוחד לאור אירועי "צוק איתן" ולאור והרקע שלו. וינטר הוא בוגר המחזור השני של המכינה הקדם צבאית הדתית בעֵלִי. הוא עלה לכותרות במהלך המלחמה בגלל איגרת שכתב ללוחמים שעוררה סערה, ולאור אירועי נוהל "חניבעל" ברפיח לאחר ההיתקלות שבה נהרגו שלושה לוחמי סיירת גבעתי, ובהם הדר גולדין ז"ל שגופתו עדיין מוחזקת בידי החמאס בעזה. עופר וינטר נחשב לאחד הקצינים הבולטים במערך הלוחם של צה"ל, מה שלא מסמן בהכרח את דרכו לצמרת הגבוהה של הצבא.

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל