חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 24 בפברואר 2015: בשטח לא מוכר
קישורים מפת האתר

24 בפברואר 2015: בשטח לא מוכר

איך נערכים תומכי הלחימה שבגדודים למצב בו יידרשו להיכנס לעומק שטח האויב בעקבות הלוחמים? חיילי המפקדה של חטיבה 7 תרגלו תרחיש בו יצטרכו לחמוק מתחת לרדאר של חוליות חיזבאללה בשביל לסייע  ללוחמים

 

רתם קליגר (מאתר צה"ל, 22 בפברואר 2015)

 

צילום: דובר צה"ל

 

מפקדי פלוגות המפקדה בחטיבה 7 מתכנסים באזור רמת הגולן. יש להם רק כמה שעות כדי לתכנן העמסת ציוד, דלק לטנקים ומזון. הם צריכים להחליט על כמויות, לארגן כוח אדם ולפרט תוכנית פעולה לכניסה רגלית אל שטח האויב.  כך תרגלו בשבוע שעבר תומכי הלחימה בחטיבה תרחיש בו יידרשו להיכנס לעומק לבנון כדי לסייע לכוחות הלוחמים.

גם הבחירה לתרגל את הכוחות במתאר צפוני אינה מקרית. מטרת התרגול הייתה לחזק את העצמאות של פלוגות המפקדה עם כניסתן לשטח האויב. "ההתחממות בגזרה הצפונית הובילה אותנו לתרגל מצב של מעבר משגרה לחירום", ציין קצין הלוגיסטיקה של חטיבה 7, רס"ן דותן בקבני. "לחימה בלבנון תצריך כמות הרבה יותר גדולה של ציוד וסיוע מאשר בצוק איתן, ולכן גם הסיכוי שחיילי המפקדה יכנסו לטווח סכנה גדל. בתרגיל החיילים התנסו במטווחים באזורים סבוכים ובנויים שמאפיינים את המתאר הלבנוני".

 


צילום: דובר צה"ל

 

אספקת הציוד במתאר הצפוני שונה מרצועת עזה בשל עומק השטח. במצב של לחימה בצפון יהיה על קציני הלוגיסטיקה והנהגים לנווט פנימה כדי למצוא את הכוחות. "במבצע "צוק איתן" חיילים מפלוגות המפקדה נכנסו לתוך הרצועה לפחות כל 24 שעות", הדגיש רס"ן בקבני. "ללא תיקון הכלים בזמן אמת, אספקת הדלק, הציוד והמזון שהם הגישו, לא היינו מצליחים לשמור על רציפות הלחימה בעזה", הוא הוסיף.

במהלך התרגיל כוח מפלוגת הסיור (פלס"ר) של החטיבה דימה חוליות של חיזבאללה. על האפודים של חיילי המפקדה הותקנה מערכת "מיילס", המדמה פגיעות ירי, שהתחברה לנשקיהם של לוחמי הפלס"ר. המערכת אפשרה מעקב על פצועים והרוגים מדומים במהלך התרגיל. "בכל פעם שבימוי האויב קלטו תנועות לא מבצעיות של חיילי המפקדה, הם ירו בהם. למשל כאשר אנשים רבים מדי התרכזו במיקום אחד, או כאשר לא הסתתרו מספיק טוב מאחורי הרים ובמדרונים", סיפר רס"ן בקבני.

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל