חיל השריון: כתבות חטיבה 7 - 27 באוגוסט 2015: תא"ל יעקב בנג'ו מונה למפקד עוצבת "געש"
קישורים מפת האתר

27 באוגוסט 2015: תא"ל יעקב בנג'ו מונה למפקד עוצבת "געש"

תא"ל בנג'ו החליף בתפקידו את תא"ל יצחק תורג'מן: "יחידות חוד החנית נדרשות להיות מוכנות לכל אירוע ובכל זמן, להפעיל כוח ולנצח במפגש עם האויב"

 

מערכת אתר צה"ל (26 באוגוסט 2015)

 

מימין: תא"ל יעקב בנג'ו, האלוף אביב כוכבי, תא"ל יצחק תורג'מן. צילום: דובר צה"ל

 

תת-אלוף יעקב בנג'ו מונה היום (26 באוגוסט) למפקד עוצבת "געש" בטקס שנערך במעמד מפקד פיקוד צפון, אלוף אביב כוכבי. תת אלוף בנג'ו מחליף בתפקידו את תת אלוף יצחק תורג'מן שכיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.

"הייתה לי הזכות לפקד על האוגדה בתקופה מרובת אתגרים", נפרד מפקד עוצבת "געש" היוצא, תא"ל תורג'מן וציין את יעודה החדש כאוגדת הכרעה רב-זירתית. "גולת הכותרת היא לחימתה במבצע 'צוק איתן' במרכז רצועת עזה. את תחושת הביטחון במערכה זו שאבתי מפקודי אשר היוו עבורי מקור השראה".

מפקד עוצבת "געש" הנכנס, תת אלוף בנג'ו, התייחס לאתגרים הניצבים בפני האוגדה. "תחת פיקודה של עוצבת 'געש' עומד חלקו העיקרי של כוחות הסדיר בצה"ל. יחידות חוד החנית נדרשות להיות מוכנות לכל אירוע ובכל זמן, להפעיל כוח ולנצח במפגש עם האויב", אמר. "בתקופה זו של שינוי, עוד יותר מתמיד, נידרש לחדשנות דרך האנשים. על המפקדים להתחדש ולוודא כי הם יוצרים דוגמה אישית ומודל לחיקוי מבצעי וערכי כאחד".

תא"ל בנג'ו שימש בתפקידו האחרון כמפקד עוצבת "המפץ". "אני מתחייב לעשות כל שאוכל על מנת לקדם את הכוח הצבאי שניתן בידי כך שיהווה חלק מעוצמתה ומביטחונה של מדינת ישראל, ואם נידרש לכך, להפעילו בנחישות על מנת להשיג את המשימות שיוגדרו לנו כפי שמורשת האוגדה ומורשת יחידותיה מחייבות".

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל