חיל השריון: גדודים
קישורים מפת האתר
גדודים
אחד מגדודי חטיבה 7, נושא בנטל הפעילות בכל הגזרות תחת החטיבה, מוביל בסטנדרטים גבוהים ובמקצועיות, יושב ברמת הגולן בבסיס קצביה, בגדוד 3 פלוגות מרכבה 2 מבצעיות - הפלוגות אלון, ברק וגולן. כמו כן יש פלוגת חרמ"ש במילואים ופלוגת מפקדה - הוריקן.
אחד מגדודי חטיבה 7, נושא בנטל הפעילות בכל הגזרות תחת החטיבה, יושב ברמת הגולן סמוך לבסיס נפח, הגדוד מכיל 3 פלוגות טנקי מרכבה סימן 2 מבצעיות - הפלוגות וולקן, זהר וחרמון. כמו כן יש פלוגת חרמ"ש במילואים ופלוגת מפקדה. הגדוד עובד בגאווה, מוטיבציה ורמת ביצועים גבוהה בפעילות המבצעית בה לוקח חלק ולמרות העומס והנטל שם את משפחות החיילים השכולים קרוב לליבו ולמעשיו.
אחד מגדודי חטיבה 7, נושא בנטל הפעילות בכל הגזרות תחת החטיבה, יושב ברמת הגולן בבסיס גמלא הסמוך לישוב כנף. בגדוד 3 פלוגות טנקי מרכבה סימן 2 מבצעיות - הפלוגות כפיר, לביא ומחץ. כמו כן יש פלוגת חרמ"ש במילואים ופלוגת מפקדה - נץ.
פלוגת הסיור משמשת ככוח חי"ר מעולה בפעולות סיור, מודיעין, תצפית, פשיטה ותפיסת מבוקשים, מסייעת לחטיבה לבצע פעולות מבצעיות שאינה מתאימה לביצוע עם טנקים, משמשת כראש חץ של החטיבה ושל חיל השריון בעת הצורך.
בתחילת דרכו הוקם גדוד ההנדסה שדה "להב" כיחידה סדירה של הנדסה קרבית של פיקוד הדרום, הגדוד הוקם לאחר שהסתבר כי סדר הכוחות הסדיר של יחידות ההנדסה בצה"ל, ובמרחב פיקוד הדרום בפרט אינו עונה לצרכי הצבא. עם הקמתו קיבל הגדוד מספר 603.


:שם
:דוא"ל