קישורים מפת האתר

8 בינואר 2017: דבר קצין השריון הראשי

עם תחילת שנת העבודה 2017, מפרסם קצין השריון הראשי תא"ל גיא חסון את דבריו וחזונו

 

קצין השריון הראשי תא"ל גיא חסון

 

רעיי השריונאים,

עוצמתו של חיל השריון שזורה בהיסטוריה של עם ישראל מהקמת המדינה ועד ימינו. אנו חיילי ומפקדי חיל השריון בסדיר ובמילואים היוו את עמוד התווך של צבא היבשה והובילו את כוחות היבשה להישגים מרשימים ביותר לאורך ההיסטוריה כולה. גבורתם של השריונאים, עוז רוחם ונחישותם עמדו לזכותם ברגעים הקשים ביותר, בהם ראו וחוו את עוצמתו של האויב ונפילת רבים מחבריהם הלוחמים. אך אנשי הפלדה המשיכו בלחימה והובילו לניצחון. חיל השריון היה ויהיה חוד החנית של כוחות היבשה בשגרה ובחרום.

בשנים האחרונות השתנו שלושה גורמים משמעותיים ביותר אשר השפיעו באופן ישיר על חיל השריון. ראשית, השתנות האויב אשר הפך מצבאות של מדינות לארגונים שונים ומגוונים הדורשים לאיים על תושבי ישראל ובדרך האלימות והטרור להשיג את מבוקשם. שנית, סביבת הלחימה – ממרחבי לחימה פתוחים לשטחים אורבניים והרריים סגורים המחייבים מקצועיות גבוהה בהפעלת הטנקים והמערכים המסייעים. ולבסוף – הטכנולוגיה – הפריצה הטכנולוגית הביאה את טנק המרכבה סימן 4 להיות מערכת הנשק המובילה ביבשה.

לאור שינויים אלה, ביצע ומבצע חיל השריון התאמות רבות על מנת להיות רלוונטי וקטלני אל מול המציאות המבצעית המתהווה. גדודי השריון קלטו את מערך הפלוגות המסייעות המשלבים איסוף, סיור ואש ומעצימים את קטלניות השריון והופכים אותו לרלוונטי וקטלני בשדה הקרב המתהווה. לצד זאת, אנו ממשיכים בקליטת טנקי מרכבה סימן 4 המצוידים במערכות הגנה מתקדמות ויכולות לחימה רשתית מהמובילים ביבשה.

"האדם הוא ההבדל" – כמו בעבר גם בעתיד, האדם שבטנק הוא זה העושה את ההבדל. חיל השריון התהדר באנשי הפלדה שלו. לוחמים וחיילים מהשורה הראשונה, אמיצים, נחושים, וחדורי מוטיבציה לבצע כל משימה ולהיות שותפים פעילים בהגנת העם הארץ. לוחמים אשר פועלים יומם וליל בהגנת גבולות המדינה תוך ביצוע משימות מגוונות ביהודה ושומרון, רצועת עזה וגבול הצפון.

כמפקד ותיק ומנוסה בחיל השריון שנים רבות, אני חש אחריות כבדה בהובלת חיל השריון לעבר העתיד. לצד זאת, אני חש תחושת גאווה להיות חלק ממשפחת השריון, וסמוך ובטוח שאתם, השריונאים של היום, בסדיר ובמילואים, תמשיכו ליצור את מורשת השריון ולהוכיח "שהאדם שבטנק ינצח".

ברעות שריונאים,

 

תא"ל גיא חסון

קצין השריון הראשי

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל