חיל השריון:מרכבה סימן 4
קישורים מפת האתר
טנק מרכבה סימן 4
4
1500
65 טון
46
2 X 7.62
120 מ"מ

טנק המרכבה סימן 4 נכנס בשנת 2003 לשירות מבצעי בצה"ל בחטיבה 401.

החידושים שטנק מרכבה סימן 4 מציג נפרשים על פני כל מרכיבי האיכות של הטנק השרידות, עצמת האש והניידות.

הטנק עתיר במערכות מתקדמות וכל איש צוות פועל בסביבה ממוחשבת המפעילה מערכות ומספקת נתונים.


מיגון ושרידות

העקרונות שהותוו בתכנון טנקי המרכבה לדורותיהם יושמו גם במרכבה סימן 4: מתן עדיפות למיגון ולשרידות, ניצול מערכות הטנק להגנה על אנשי הצוות (המנוע מותקן בחזית הטנק), אחסנת תחמושת במארזים מוגנים, כיבוי אש אוטומטי, מערכת אב"כ על-לחץ ועוד.

במרכבה סימן 4 המיגון הבליסטי הוא מודולארי ומספק הגנה יעילה יותר מול איומים חדישים, הן בכושר העצירה והן בהגדלת השטח הממוגן של הטנק. מעל לכל, כולל המיגון הבליסטי גם מיגון גג המקנה הגנה נגד התקפות עיליות. המיגון הכבד שהותקן על הצריח מכשיר אותו להתמודדות מול איום טילי נ"ט מדורות מתקדמים. למרות הגדלה משמעותית של המיגון והמנוע, הצליחו המפתחים לשמור על משקל הטנק ללא שינוי.

מהנדסי המרכבה עובדים כיום על הפיתוח וההצטיידות במערכת מיגון אקטיבי מתקדמת לטנק (מערכת "מעיל רוח") להגברת יכולת השרידות מול איומי הנ"ט המתקדמים ביותר.

מערכת ההתראה לזיהוי איומים אלקטרומגנטיים היא דור מתקדם של קודמתה שבסימן 3.


עצמת האש

הטנק מצויד בתותח 120 מ"מ, דור מתקדם של התותח שפותח למרכבה סימן 3. התותח החדש מאפשר לירות תחמושות רבות-עצמה ובעלות כושר חדירה מוגבר. התחמושת התורנית של התותח מאוחסנת בתא ממוגן אשר מאפשר הגשה חצי-אוטומטית של סוג התחמושת הרצוי לטען.

מערכת בקרת האש החדשה של הטנק כוללת רכיבים חדשים ויכולותיה גבוהות ביותר בתחום טווחי הגילוי והרכשת המטרות. מערכת ראיית הלילה מבוססת על הטכנולוגיה המובילה בעולם. יכולת העקיבה האוטומטית שופרה משמעותית. המערכת מאפשרת ישום תורת לחימה יעילה יותר באיתור המטרות, חלוקתן בין המפקד לתותחן והשמדתן.

מערכות הבקרה התומכות בכוח האש מופעלות באמצעות צגים ומערכות הפעלה מתוחכמות, וכן מערכות עזר המסייעות למפקד בתקשורת נתונים יעילה וניהול קרב.


ניידות

טנק מרכבה סימן 4 מצויד במנוע חדיש. זהו מנוע דיזל שעוצמתו 1,500 כוחות סוס. המנוע מפוקד ע"י מחשב המקושר הן למערכות הניהוג של נהג הטנק והן לממסרת ההילוכים האוטומטית החדישה. המנוע וממסרת ההילוכים מהווים חטיבת כוח הנחשבת למובילה בעולם. העוצמה הרבה של חטיבת הכוח, בשילוב עם מערכת המזקו"מ החזקה מקנים לטנק יכולת תנועה ותמרון גבוהים.

התקנת חטיבת הכוח החדשה בטנק המרכבה אפשרה לתכנן את התובה באופן ששיפר את ההגנה בחזית ואת תצפית הנהג.

לשיפור הנסיעה לאחור, פותחה מצלמה שבאמצעותה יכול נהג הטנק לצפות בעת נסיעה אחורנית ללא צורך בהכוונת המפקד או הכוונה מהקרקע.

מערכת מצלמות ופריסקופים הפונים לכל הכיוונים, מאפשרים לנהג ולמפקד להביט לכל עבר, תכונה שעשויה לשרת את הטנק וצוותו גם בלחימה בשטח עירוני.

:עוד בנושא

חזרהשלחו לחברהדפיסו