חיל השריון:הצטרף לחטיבה
קישורים מפת האתרהצטרף לחטיבה

חטיבה 401 הינה חטיבת הכרעה מובילה, שמקבלת עליה כל משימה ומבצעת אותה במקצועיות גבוהה, בגמישות ובהתקפיות.

מאז ועד היום נטלה החטיבה חלק מרכזי באירועים מעצבים של צה"ל והחברה הישראלית, ובהם מלחמות ישראל והלחימה היום יומית בטרור. בכל הקרבות החטיבתיים הוכיחו לוחמי החטיבה - השריון, ההנדסה והפלס"ר - נחישות, אומץ לב ויוזמה שאפשרו עמידה במשימות והכרעת האויב.

החטיבה היא משפחה המאגדת בתוכה חיילים מכל שכבות האוכלוסייה - צברים, עולים וחיילים בודדים חדורי תחושת שייכות ליחידה.

החטיבה ערוכה לכל משימה שתוטל עליה והיא מוצבת בראש כוחות השריון וצבא היבשה של צה"ל,

ומעורבת בכל גזרות הלחימה.

לוחמיה ומפקדיה מקצועיים, חדורי אמונה במטרה ובעלי יכולת גבוהה מאוד.

לאחר מלחמת לבנון השנייה זכו רבים ממפקדי וחיילי החטיבה לציון לשבח.

לדוגמה:

ציון לשבח מטעם אלוף פיקוד המרכז הוענק לרב סרן בנייה ריין ז"ל, מ"פ שריון בגדוד "שלח".

רב סרן בניה ריין ז"ל יועד להיות מ"פ בגדוד "שלח", אך בטרם מונה לתפקידו פרצה המלחמה. כאשר הצטרף הגדוד למלחמה התעקש רב סרן ריין ז"ל להשתתף בלחימה וקיבל פיקוד על צמד טנקים שזכו לכינוי "כוח בניה". תפקידו העיקרי של "כוח בניה" היה לחלץ לוחמים וכלים שנפגעו בלחימה.

בתאריך י''ט באב התשס"ו (12 באוגוסט 2006) בחרבת אל כסיף, בעיצומה של פעולת חילוץ נוספת של טנק שנותר בשטחי השמדה, נפגע הטנק של רב סרן בניה ז"ל מטיל נ"ט, וכל אנשי הצוות נהרגו.

רב סרן בניה ריין ז"ל שהתנדב להילחם במלחמה ובמהלכה אף נהרג, הפגין דוגמה אישית, רוח לחימה, יוזמה, מנהיגות יוצאת דופן וחירוף נפש. במעשיו אלה הוא היה מופת ללוחמי צה"ל בכלל, וללוחמי השריון בפרט.


ציון לשבח מטעם מפקד "עוצבת הפלדה" הוענק לסמל ראשון יבגני פופקוב, לוחם בפלס"ר 785.

בבוקר י''ח באב התשס"ו (12 באוגוסט 2006) נלחם הפלס"ר בע'נדוריה. במהלך הלחימה ספג אחד הצוותים פצועים רבים במטע הזיתים שבפאתי הכפר. הצוות של סמל יבגני קיבל את משימת חילוץ הצוות הפצוע, והחל לטפס במעלה הציר לעבר צוות 1. סמל יבגני עלה כ''זוג הברזל" של המפק"ץ (מפקד צוות) וקַלָּע חוד. סמל יבגני ביקש מהמפק"ץ אישור לסייע במשימת החילוץ בפועל. משפינו פצוע אחד חזרו מפקד הצוות וסמל יבגני לשאר הפצועים ששכבו בשטח. עקב המחסור באלונקות נעשה הפינוי באופן שכל חייל נושא על גבו פצוע. סמל יבגני הבחין מייד שהלוחמים כורעים תחת המשקל העצום של נשיאת פצוע כשעליהם אפוד קרמי ופק"ל. לכן ביקש את אישורו של יותם המפק"ץ לשוב, ומשאושר לו, רץ אל אחד הפצועים, העמיס אותו על גבו והחל לטפס איתו במעלה ההר. בשלב הזה נורה מטח טילים נוסף לעבר המחלצים - דבר שלא מנע מסמל יבגני להמשיך לרוץ עם הפצוע לנאפ"ל (נקודת איסוף פצועים פלוגתית). כאשר השתתף הצוות בפינוי השני, התנדב סמל יבגני ללא היסוס לחלץ את הפצועים משטח ההשמדה למרות האש שנורתה מנגד. סמל יבגני היה הראשון שיצא מהמחסה אל מול אש האויב וירד עם המפקד לכיוון הפצועים. הלוחמים, כשראו את סמל יבגני יוצא מול הכדורים השורקים לעבר הפצועים, חשו ביטחון ומיד יצאו אחריו.

סמל ראשון יבגני פופקוב הפגין רוח לחימה, נחישות, יוזמה ואומץ לב תחת אש.

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל