חיל השריון: כתבות חטיבה 460
קישורים מפת האתר
כתבות חטיבה 460
מה עובר על צוות טנק במהלך מבצע? ארבעה לוחמים חוזרים לרגעים ההם לפני שנה, בהם הם הפכו למשפחה כששהו שעות ביחד בין כתלי הטנק. מיוחד. לפרטים ראו כאן.
"בתפקידי הקודם שירתתי ביחידה עורפית, החלטתי שאני רוצה לעבור לתפקיד קרבי - כשריונר, זה היה החלום שלי מאז שהייתי קטן, בעקבות חבר קרוב של המשפחה, מפקד טנק שנפל במלחמת הכיפורים. "בפעם הראשונה שיריתי פגז מטנק הרגשתי שסגרתי מעגל שהחל לפני הרבה שנים. לפרטים ראו כאן.
זכות גדולה היתה לי לפקד על החטיבה, אני גאה מאוד בכם, ברוח שלכם, בנחישות שלכם, ברצון להצליח ובדבקות במשימה. רק יחד יכולנו. רק יחד יכולנו לאתגרי ההכשרה. רק יחד יכולנו למלחמה. רק יחד תוכלו לאתגרי העתיד. כך אמיר אל"ם גיא חסון, מפקד חטיבה 460 היוצא בטקס החילופין שהתקיים ביד לשריון ביום 14 במאי 2014. לפרטים ראו כאן.
טנק יורה הוא חיזיון שכיח באימוני השריון, וצילומי טנק יורה גם כן. הפעם צילום נדיר ברגע הירי מעמדת המפקד בטנק. לפרטים ראו כאן.
לרגל יום העצמאות ה-67, קיבלו היום חיילים ואנשי קבע מרחבי הצבא הצטיינות מנשיא המדינה. פה הסיפורים של ארבעה מהם. לפרטים ראו כאן.
40 שנה אחרי שאביו נפצע במלחמת יום כיפור, ישב סמ"ר רועי ברקאי בתא התותחן של הטנק הראשון שנכנס לרצועת עזה בקיץ האחרון. "ידעתי שהסיכוי שהוא נמצא מוגן על הטנק שלו הוא קטן", מספר האב. לפרטים ראו כאן.
צעדת השריון בחול המועד פסח היא מן המפורסמות שאינן צריכות ראיה. צעדת השריון ה-25 בהשתתפות אלפי צועדים התקיימה ביום 8 באפריל 2015 בסימן "השריון כצוק איתן מאז ולתמיד". מטף ועד זקן, יחידים, משפחות וקבוצות, לוחמי שריון בסדיר ובמילואים באו לצעדה. גם מירוץ הניווט המסורתי של השריון, החמישי במספר, התקיים כחלק מההפנינג ההמוני. לפרטים ראו כאן.
פרויקט "עוז לחייל", שיצא לדרך ויסתיים בשנת 2018, מביא לשיפור תנאי המגורים של החיילים המשרתים בבסיסים. בין השינויים: שיפור התשתיות, שיפור תנאי המחייה והקמת מבני מגורים חדשים. לפרטים ראו כאן.
טקס סיום קורס מדריכות שריון (קמ"ד) 105 התקיים ביד לשריון ביום 19 במארס 2015. טקס פשוט ויפה ומרנין את הלב של הבוגרות, של ההורים, ושל השריונאים כולם. ממחר הן ירביצו תורה לשריונאים איך לתפעל את הטנק. הצילומים מביאים את הסיפור בקצרה. ראו סרטון בהמשך. לפרטים ראו כאן.
המחזור הראשון כולל עשרה צוערים, והקורס מתקיים בשיתוף פעולה הדוק עם צוערים מגדודי השריון. הצוערים יכירו את הטנקים מבפנים ויעברו הכשרות ייחודיות בתחומי המרגמות, הסיור והחבלה. לפרטים ראו כאן.
לעיונכם כמה מהפעילויות שהתקיימו לאחרונה באתר יד לשריון והמלצה על הספר "בקרב ובשבי" על זיכרונותיו של יצחק נגרקר ממלחמת יום הכיפורים, שכתבו אלעד שובל ודותן גולדווסר. לפרטים ראו כאן.
מבט מצולם על חטיבות השריון באתר צה"ל. לפרטים ראו כאן.
השריון של צה"ל לא מפסיק להתאמן, להשתכלל ולעמוד על המשמר בכל מקום שהוא נדרש. מקבץ הצילומים לשפניכם ממחיש זאת. ראו כאן.
הדברים נאמרו על ידי אלוף נועם תיבון, שסיים היום את תפקידו כמפקד הגיס הצפוני. את אלוף תיבון יחליף בתפקידו אלוף תמיר היימן. לפרטים ראו כאן.
הם גיבורים וגיבורות שעשו את המוטל ומצופה מהם ומהן ומעבר לכך. אתמול בטקס מרשים הוענקו להם צל"שים במעמד שר הביטחון והרמטכ"ל. לפרטים ראו כאן.
מתוך הטנק: מפקדי חטיבת הצנחנים הגיעו לבסיס שיזפון ועברו השתלמות ראשונה מסוגה, בה למדו את תפקיד הטנקיסט. "בלחימה הבאה הם יפעילו את הטנקים שתחת פיקודם בצורה טובה יותר". לפרטים ראו כאן.
חטיבת ההכשרות 460 כולה השתתפה במבצע "צוק איתן" וחלק מגדודיה צורפו לצוותי קרב אחרים. גדוד "שחק" 196 של החטיבה, בפיקוד סא"ל רפי וולפסון, צורף לחטיבת הצנחנים 35 שבפיקוד אל"ם אליעזר טולדנו, והישגיו הרקיעו והרשימו. לפרטים ראו כאן.
סא"ל אריה ברגר מפקד גדוד "עזוז" 198 של חטיבה 460 במבצע "צוק איתן", עשה את מרבית שירותו בחטיבת ברק 188. "הייתה לי ידיעה די ברורה שמשהו עומד לקרות, ועשיתי כל מאמץ שאהיה מג"ד בזמן הזה. זו נראתה לי הזדמנות פז מבחינתי", הוא אומר. ואכן שלושה ימים לאחר שקיבל את הפיקוד על הגדוד הוא הופעל ללחימה במבצע. לפרטים ראו כאן.
"השיפורים הטכנולוגיים בצי הטנקים לא המעיטו בערך הטנקיסט. בבית הספר לשריון עושים רבות על מנת לעצב את דמותו כאיש צוות בטנק, להחדיר בו מקצועיות, מורשת קרב מפוארת ושייכות לחיל השריון על חטיבותיו הלוחמות". להמשך ראו כאן.
מדריכות השריון הן ללא כל ספק מושא להערצה בחיל השריון. "הבחירה בתפקיד זה אינה מובנת מאליה והיא מעידה על רמה אישית גבוהה ועל נכונות להקרבה ולהשקעה - והיום אני יכולה להעיד בפה מלא, כי אתן אכן כאלה. אין הרבה בנות בגילכן שהיו מוכנות להתמכר למקצוענות, להתאהב בכלֵיי לחימה ולקנא ללמידה, ולכן הערכתי הרבה אליכן." כך ציינה מפקדת הקורס, סגן נופר זבולון, בטקס הסיום. להמשך ראו כאן.
אתר צה"ל בפרויקט מיוחד: איך נראים שבועות ההכשרה של החילות השונים, וגם: טיפים למתגייסים. והיום: כתבת אתר צה"ל התלוותה למסע של פלוגת החי"ר המסייעת הראשונה שמוכשרת בשיזפון. להמשך ראו כאן.
במסגרת גיוסי נובמבר 2013, יתגייסו לצד הטנקיסטים גם לוחמי חי"ר, כחלק מהשינויים בחיל והתאמתו לשדה הקרב המודרני. מפקד גדוד החי"ר: "התקדמנו הלאה והמצאנו את עצמנו מחדש". להמשך ראו כאן.
העיתון הידוע Jane's פרסם על השינוי בארגון יחידות השריון והוספת פלוגת חי"ר לגדודי הטנקים. להמשך ראו כאן.
הוא דהר בדרך לניצחון במלחמת ששת הימים, היה אחד המחסומים שבלמו את הסורים במלחמת יום הכיפורים וחיסל קיני טרור במלחמת לבנון. אבל עכשיו, אחרי כמעט 50 שנות שירות בצה"ל, הוחלט להוציא את טנק המגח (פטון) בהדרגה מהשירות. אודי עציון לקח חבורת לוחמים ומפקדים לנהיגת פרידה מהטנק המיתולוגי. להמשך ראו כאן.
"ניתוח לחימת חטיבה 460 במלחמת שלום הגליל, דרך כללי היסוד ללחימה בשטח הררי, וללמידה תוך כדי לחימה" הוא נושא העבודה הסמינריונית שהגיש סרן בר ביכמן במכללה לפיקוד ומטה. העבודה מלווה במפות, צילומי אוויר וצילומים מהלחימה. המשך ראו כאן.
תא"ל גיא בר-לב מחליף בתפקידו את תא"ל אלי פולק המסיים שלוש שנות כהונה בתפקיד קצין האיסוף הקרבי הראשי. "בתקופה של שינויים אסטרטגיים, חשיבות החַיִל עולה שבעתיים", סיכם תא"ל פולק. להמשך ראו כאן.
לוחמי גדוד קק"ש משנת 1982 שהוטחו למלחמת שלום הגליל במהלך הקורס, שבו ונפגשו כעבור שלושים שנה בקיבוץ נתיב הל"ה, לזכור את הנופלים, לספר על עצמם ולהעלות זיכרונות. היו איתם גם מפקד הגדוד כיום וחלק מחניכיו. להמשך ראו כאן.
סא"ל גל שוּחָמי, מג"ד בחטיבת השריון 460 סיפר על מפגש מרגש שהתקיים בין קצינים שלחמו במלחמות לבנון הראשונה לאלו שלחמו במלחמת לבנון השנייה. להמשך ראו כאן.
הדברים הבאים נכתבו על ידי לוחם שריון בעת היותו לאחרונה באימון צמ"פ, ונסמכים גם על הספר צ-817831 של יאיר ליטביץ, על לחימתו במלחמת יום הכיפורים. הבאנו גם את תגובת יאיר ליטביץ מחבר הספר. להמשך ראו כאן.
מיכאל וסרמן עלה לארץ בשנת 1979, ושירת כנהג מגח אם-60 בפלוגה ל' של גדוד 195 בחטיבה 500. במלחמת של"ג השתתף כנהג מילואים בטנק טי-62. השיר נכתב זמן קצר לאחר מלחמת של"ג, כהוקרה לאנשי הפלוגה שלו בשירות החובה. להמשך ראו כאן.
חמושה בתיק איפור, במברשת שיער ובבקבוק מים, עם מורשת קרב של פקידה בקריה ואחרי שוויתרה ברגע האחרון על נעלי העקב, יצאה כתבתנו לדרום המדברי והמאובק והצטרפה לתרגיל שריון בשיזפון. להמשך ראו כאן.
כארבעת אלפי צועדים ובהם לוחמות ולוחמי שריון מהחטיבות הסדירות וחטיבות מילואים ואזרחים לרוב מִנַּעַר וְעַד-זָקֵן טַף וְנָשִׁים (כאמור במגילת אסתר) נהנו מצעדה נינוחה בשדות ירוקים ופורחים. להמשך ראו כאן.
היהודייה הדתייה הראשונה שהשתתפה בריאליטי "טופ מודל הבאה" וצעדה על המסלול ברחבי העולם - החליטה לעזוב הכול ולהתגייס לצה"ל כמדריכת שריון. טוראית אסתר פטרק תיכנס בקרוב לטנק ותהיה מדריכת שריון: "הציפורניים כבר לא מה שהיו, הבנות בקורס יותר נחמדות מאלה בתכנית". להמשך ראו כאן.
מדריכות שריון ליד הטנק במהלך תרגיל בקורס מדריכות בשיזפון. להמשך ראו כאן.
דורון, ירדן, איתי, שון, עמרי ומור הם מלש"בים שפגשנו בכנס ביד לשריון ביום 11 בנובמבר 2013, האמורים להתגייס בקרוב לשריון. שמענו את שאיפותיהם ואת הרקע לגיוסם לשריון. עמית, יונתן, פורת, יוס הם כבר שריונרים ותיקים מחטיבה 188 שבאו לעשות נפשות לשריון. להמשך ראו כאן.
בחיל השריון נערכים לגזירות 2014, והדבר אינו פוסח גם על חטיבה 401 שבה אימון חטיבתי מוערך בכ-20 מיליון שקלים. "חיילי המילואים יתאמנו פחות", הסביר קצין בכיר בחטיבה. להמשך ראו כאן.
מערכת "ליאור" תספק מידע על נקודות תורפה בטיחותיות ואירועי בטיחות שאירעו בשטחי האימונים, ותסייע למפקדים בתכנון וניהול אימונים ותרגילים. להמשך ראו כאן.
העיתון הידוע Jane's פרסם על השינוי בארגון יחידות השריון והוספת פלוגת חי"ר לגדודי הטנקים. להמשך ראו כאן.
ארבעה נציגים של דובר צה"ל בחטיבות השריון הסדירות ערכו ביקור מפורט ביד לשריון, כדי להגביר את שיתוף הפעולה עם עמותת יד לשריון ואת החשיפה של אנשי חטיבות השריון לתקשורת. להמשך ראו כאן.
אהוד בן ש"ך היה בן 20 במלחמת יום הכיפורים, שבוע לפני סיום קורס קצינים. איש העסקים, לשעבר מבעלי השליטה בחברת פז, שלחם באוקטובר 1973 בחזית הדרום מספר ל-Bizportal על חוויותיו מהמלחמה ועל התובנות שלו. אחיו מודי בן ש"ך מספר בכתבה נפרדת על הקרבות של גולני בחרמון. להמשך ראו כאן.
רב"ט מוסטפא טבאש עמד להתגייס לעתודה האקדמאית אך מצא עצמו כבדואי הראשון שמסיים את קורס המט"קים. התחנה הבאה: קורס קציני השריון. להמשך ראו כאן.
במהלך אימון בבסיס שיזפון שבדרום הארץ, אירעה תאונה והטנק שבו נסעו השניים התהפך. כתוצאה מכך, הם נפצעו קל ופונו לקבלת טיפול רפואי. אתמול נפצעו שני חיילים מפצצת מרגמה בצפון רמת הגולן. להמשך ראו כאן.
השריונר הקיא בים, ולוחם הסטי"ל התלכלך בחולות הטנקים. לקחנו את גל משייטת הסטי"לים והצבנו אותו בחולות של שיזפון ליום אחד, ואת איתן מהשריון הצבנו בספינת הטילים בחיפה. שניהם ירו, נהנו – אך עדיין משוכנעים כי התפקיד שלהם הוא הכי הכי. בסוף היום הפגשנו אותם והם העבירו חוויות. צפו בכתבה. להמשך ראו כאן.
כתבת אתר צה"ל הדרימה אל מחנה שיזפון וגילתה שהאדם שבטנק ינצח. צפו בצעדים הראשונים של הטירונים שיהפכו לעמוד השדרה עליו נשען הכוח היבשתי. להמשך ראו כאן.
הסימולטור יאפשר תרגולת במתארים שונים, לרבות התפכות ולחימה בשטח בנוי. הוא יחסוך בכסף וישפר משמעותית את איכות האימונים. להמשך ראו כאן.
איך לומדים להתחשב בחום מהפגז, על כמה סוגי תחמושת מתאמנים ומה גורם לשריונר לרקוד: קורס "מאסטר גאנר" השלים מחזור נוסף. להמשך ראו כאן.
"הצלחתו וחוזקו המקצועי, ההדרכתי והערכי של הגדוד הוא אתם, שהייתם לעמוד שדרה איתן של אנשים, כול אחד מכם בנפרד וכולנו יחדיו." ציין סא"ל חובב ורדי, המג"ד היוצא של גדוד "עזוז" 198, בטקס שבו קיבל סא"ל אלעד שוורץ את הפיקוד עליו. להמשך ראו כאן.
45 שנים פלוס-מינוס משירותנו במדור תותחנות בג'וליס ערכנו מפגש מדריכים מרגש בבית החייל בתל אביב, בו העלינו חוויות מפעם וגם זכרנו את חברינו שאינם עמנו עוד. להמשך ראו כאן.
בזמן שהדיון סביב נחיצותו של הטנק בשדה הקרב צובר תאוצה, הדרים שי לוי לבסיס שיזפון שבנגב כדי לצפות בתרגיל מיוחד של קציני השריון החדשים. עבודה משותפת עם יחידות מיוחדות של חי"ר, הנדסה ותותחנים, מערכות הגנה משוכללות, הטנקים שנחשבים בין הטובים בעולם ובעיקר - שריונרים מורעלים שבטוחים: האדם שבטנק ינצח. "זה הדבר היחידי שאנחנו מוכנים לצאת איתו למלחמה". להמשך ראו כאן.
מפקד בית הספר לשריון, סא"ל רונן תמים, סיפר בשיחה עם ערוץ 7 על החיל המקצועי, הטכנולוגי ועל המשפחתיות בחטיבות. להמשך ראו כאן.
כדי לפקד על מחלקת הטנקים שלו, סג"ם אפללו צריך לעשות את כל הדרך מביתו שברמת הגולן, לאזור אילת, שם הגדוד שלו תופס קו. "גם כאן אני מרגיש בבית". להמשך ראו כאן.
עשרות מדריכות שריון חדשות ידריכו מעתה את לוחמי החיל. "מעטות הבנות שזוכות לעבור קורס כל כך מורכב ומשפיע. הן שולטות בחומר ברמה הגבוהה ביותר ולכן עוברות מסלול של שריונרים לכל דבר" הדגיש סא"ל רונן תמים, מפקד בית הספר לשריון בטקס הסיום. להמשך ראו כאן.
תא"ל (בדימוס) גבי עמיר, שריונר, ניצב במשטרה, נציב שב"ס, 1934 - 2005. להמשך ראו כאן. הערות:
טנק מרכבה שהיה בפעילות במרכז רצועת עזה, ניצל ככל הנראה בזכות מערכת ההגנה האקטיבית מעיל רוח. היא זיהתה טיל ושלחה לעברו מיירטים. בצבא רואים את האירוע כחריג. להמשך ראו כאן.
סרן עידן שטל סיפר בראיון לערוץ 7 כי הטנק הוא "חללית שנוסעת על הקרקע ויכולה לפגוע בכל דבר שנמצא מסביבה בטווח גדול". להמשך ראו כאן.
עשרות מדריכות שריון השלימו בסוף השבוע האחרון את קורס המדריכות, הנחשב לאחד מהמובחרים בתחום ההדרכה של זרוע היבשה. מפקד בית הספר לשריון: "מעטות זוכות לקורס מורכב ומאתגר שכזה". להמשך ראו כאן.
טנקים של צה"ל חדרו בסוף השבוע לשמורת הטבע 'נחלים גדולים' ופגעו בצמחיה, בבעלי חיים ובמישורי הסחף הייחודיים. צה"ל: "בשל טעות בניווט, סטו טנקים מהנתיב המתוכנן ונעו באזור המדובר. לקחי האירוע הופקו והוצע סיוע בתיקון הנזקים שנגרמו לשמורה". לכתבה המלאה ראו כאן.
22 שנים לאחר מלחמת ששת הימים, ב-5 ביוני 1989, נשא אלוף ישראל טל דברים בבית הספר לשריון, בערב שהוקדש למלחמת ששת הימים. בין השאר אמר: היו גאים בחיל שלכם - החיל אשר תנופת לחימתו נמשכת ברציפות מן ההתחלה ועד הסוף ואשר לוחמיו מתמידים בקרב ללא הפסקה גם כאשר הטנקים שלהם בוערים ומתפוצצים תחתיהם, עד שהם מכריעים את האויב. לכתבה המלאה ראו כאן
שבעה מבני נהלל נפלו במלחמת יום כיפור. כעבור 38 שנה, בסרט דוקומנטרי של ציפי ביידר, "בנהלל לא בוכים", שוברים קרובי משפחותיהם לראשונה את קוד השתיקה והאיפוק שהיה נהוג בכפר. לכתבה המלאה ראו כאן.
אבק וגריז? כבר לא. מערכת הדמיה ממוחשבת מאפשרת לשריונרים להסתער בלי להניע את הטנק, בלי לצאת לשטח ובלי לבזבז תחמושת. "משפר מאוד את טכניקת הירי והדיוק". לכתבה המלאה ראו כאן.
"חידון השריון שאנו עורכים לראשונה זה עשור, עוסק במורשתו של חיל השריון ובמקצועות הטנק. זוהי דרך להחדיר בלוחמי השריון ומפקדיו הצעירים ידע וערכים שעניינם לחימת שריון. דרך הלימוד וההכרה של העבר נדע להתכונן טוב יותר לעתיד, ודרך העיסוק במקצוע הטנקאי נבטיח הצלחתנו במשימה."
באוגוסט 2011: ספר ספר גדוד 198 במלחמת יום הכיפורים יצא לבקשת המשפחות במהדורה נוספת, לקראת יום הכיפורים. לפרטים מלאים על הרכישה ראו כאן
בימים הקרובים ייכנס ליאור הוכמן, ללשכה שמעליה כתוב השלט היוקרתי "מפקד בסיס שיזפון". הטנקיסט שצמח מלמטה ועומד לפקד בקרוב על ה"אוניברסיטה" של חיל השריון מגלה שהמצב בצה"ל טוב, המוטיבציה לשרת גבוהה, ושאין כמו אחוות שריונרים לפעול להחזרתו של גלעד שליט
בראיון חגיגי ל"גלובס" משבח דוד חודק את המדינה ("ארץ מדהימה"), מבטל את הקריאות על השחיתות והריכוזיות, אך מזהיר גם מפני הכשלים בתחום המשילות, משאננות-יתר בשוק ההון ומהסכנות האורבות בעולם הכלכלי החדש-דינמי-מהיר. לכתבה המלאה ראו כאן
בטקס מרגש בנוכחותם של המשפחות השכולות, קצין השריון הראשי ומפקדי וחיילי חטיבה 460, נחנכה אנדרטה חדשה לזכרם של 293 חללי החטיבה. מצדיעים לזכרם
יום כשירות חש"ן ברמת הגולן בהשתתפות החטיבות הסדירות וחטיבות מילואים היה מפגן מרשים של רוח השריון, הנחישות והעוצמה של הלוחמים ושל הכלים המופעלים בידיהם האמונות והחרוצות. לכתבה המלאה ראו כאן
קורס חדש וייחודי יוצא לדרך בחיל השריון: ה"מאסטר גאנר" - קורס שיכשיר מפקדי טנקים להיות "מומחי תותחנים" ביחידות סדירות וביחידות מילואים. "המטרה היא שאחוזי הפגיעה והמקצועיות יעלו", מסביר רמ"ד תותחנות בחיל. לכתבה המלאה ראו כאן.
כחודש לפני גיוסם המיועד, הוזמנו הטנקיסטים לעתיד אל בית החייל בת"א כדי לשמוע מה מצפה להם עם הצטרפותם לשורות חיל השריון.
ב-14 בינואר 2011 התקיימה בקיבוץ גליל-ים אזכרה לתא"ל (במיל') יוסי מלמד ז"ל, במלאות שש שנים לפטירתו. השתתפו בני המשפחה וחברים. הבאנו דברים לזכרו. לכתבה המלאה ראו כאן.
זרוע היבשה ערכה לראשונה מזה עשור חידון תודעת אויב מקיף בהשתתפות נציגים מכלל היחידות. "החידון מסכם שנה בה החלטנו לתקוף את נושא התוד"א (תודעת אויב) בצורה מקצועית יותר", ציין קצין האיסוף הקרבי הראשי, תא"ל אלי פולק. ומי ניצח? רמז - לא מדובר ביחידת חי"ר. לכתבה המלאה ראו כאן.
כתבת אתר צה"ל מלווה את טירוני השריון משערי הבקו"ם ועד להפיכתם לשריונרים מן המניין. שבוע לפני סיום המסלול, יצאו הטירונים לשבוע של סדרת חינוך, ובמרכזו הביקור ב"יד ושם". דווקא שם, בשיחות הקבוצתיות, הם נפתחו: "הורדנו את כל הקליפות". לכתבה המלאה ראו כאן.
הטנק מרכבה סימן 4, המכיל בתוכו את מערכת ההגנה החדשה מפני טילים נגד טנקים, "מעיל רוח", ישתתף לראשונה בסדרת קרב משולב של זרוע היבשה אשר תיערך בשיזפון. במהלך התרגיל אף יתבצע ירי טיל דמה אל עבר הטנק. לכתבה המלאה ראו כאן.
סדרת הקרב המשולב של זרוע היבשה התקיימה במעמד הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי בשיזפון ביום 12 באוקטובר 2010. הבנו לקט כתבות בנושא. לכתבה המלאה ראו כאן.
בתום שנתיים כמפקד בית ספר לשריון יעבור סא"ל חיים (חיימון) עידו לשמש כסמח"ט 401. כמחליפו מונה סא"ל אוהד נג'מה. לכתבה המלאה ראו כאן.
בטקס רב משתתפים ביד לשריון בלטרון הושבעו אמונים לצה"ל חיילי מחזור אוגוסט של חיל השריון. הטקס נערך ביום 7 בספטמבר בהשתתפות בני המשפחות, מפקדים ואורחים. לכתבה המלאה ראו כאן.
כתבת אתר צה"ל ממשיכה ללוות את חיילי חיל השריון הטריים בדרכם להיות שריונרים מן מהמניין. לאחר שסיימו את שלב הטירונות וחולקו למקצועות, הם החלו לתרגל יחד בתוך הטנקים, ולמדו איך כל טעות, אפילו הקטנה ביותר, עלולה להיות גורלי. לכתבה המלאה ראו כאן.
כתבת אתר צה"ל ממשיכה ללוות את טירוני השריון במסלול המאתגר שלהם בדרכם להיות לוחמים. והפעם: מסע הכומתה. כל הקשיים בדרך התפרצו בצורת שאגות כשסיימו הטירונים את המסלול בבסיס האם - שיזפון. והעיקר - נפרדים מכומתת הבקו"ם, ועוברים לשחורה.
בימים כתיקונם מתקיים טקס סיום קורס קציני שריון ביד לשריון בלטרון או בחטיבה 460. חריג אחד ומיוחד הוא טקס סיום קק"ש מחזור צ"א שנערך ביוני 1983. לכתבה המלאה ראו כאן.
טקס סיום מסלול של לוחמי חיל השריון ממחזור נובמבר 09 וטקס סיום קורס מפקדי הטנקים של מחזור 118 התקיימו בלטרון. תא"ל סלוביק: "זוהי המשמרת שלכם". לכתבה המלאה ראו כאן.
כתבת אתר צה"ל מלווה את מתגייסי חיל השריון מהבקו"ם ועד לסיום המסלול. והפעם - פגישת ההיכרות עם הטנקים. הנהגים, הטענים והתותחנים לעתיד נבחנו לראשונה, והאדרנלין היה בשמיים. "אי אפשר לתאר את התחושה", שיתף אחד מהם. לכתבה המלאה ראו כאן.
סא"ל ג'וני כהן הוא המג"ד הנמרץ, היצירתי והרהוט של גדוד ההכשרה "עזוז" - 198 - בחטיבה 460. כאן מכשירים את הטנקיסטים של המחר בשלבי צוות, מחלקה ופלוגה. ההכשרה מפרכת, הקשיים לא קלים, אך הלוחמים שבהכשרה שבים למאהל עם חיוך של סיפוק והערכה למפקדים. לכתבה המלאה ראו כאן.
חיילי פלוגה מפץ בגדוד 198 של חטיבה 460 ערכו בוחן צוות מסכם. בעוד כשבועיים יהפכו רשמית לשריונרים עם קבלת סיכת הלוחם. לכתבה המלאה ראו כאן.
שלושה קציני צה"ל שהיו בוגרים מצטיינים של הפנימייה הצבאית טסו במאי האחרון לביקור במכללת ווסט פוינט היוקרתית של ארצות הברית. לכתבה המלאה ראו כאן.
במשך חודשיים מלווה כתבת אתר צה"ל מקרוב את מגויסי השריון הטריים בדרכם להשגת סיכת השריונר הנכספת. כעת הם יכולים לשחרר טפיחה קטנה על השכם, לאחר שהגיעו לנקודת הציון הראשונה: טקס ההשבעה. עכשיו, תחל ההיכרות עם הטנקים. לכתבה המלאה ראו כאן.
במשך חודשיים מלווה כתבת אתר צה"ל מקרוב את מגויסי השריון הטריים בדרכם להשגת סיכת השריונר הנכספת. כעת הם יכולים לשחרר טפיחה קטנה על השכם, לאחר שהגיעו לנקודת הציון הראשונה: טקס ההשבעה. עכשיו, תחל ההיכרות עם הטנקים. לפניכם מקבץ כתבות על מחזור זה. לכתבות ראו כאן.
תא"ל אגאי יחזקאל נאם בטקס סיום המסלול של לוחמי השריון למחזור אוגוסט 2009. בדבריו הדגיש את יישום לקחי מלחמת לבנון השנייה במבצע 'עופרת יצוקה' וביחס לגולדסטון אמר: "אין לנו בעיה להתמודד עם ביקורת, כאשר היא עניינית". לכתבה המלאה ראו כאן.
חיילי האימון המתקדם בחטיבה 460 עברו בוחן צוות מסכם. התחנות: עלייה לטנק, משמעת אש, הסוואה, טיפול בתקלות, פינוי פצוע, תודעת האויב, פריסת זחל וירי. לכתבה המלאה ולסרטון ראו כאן.
שנה לאחר המגיפה בבסיסי ההדרכה בדרום, חיל הרפואה משפר את המזון לחיילים המתאמנים בשטח. במקום מנת הקרב: שניצל קפוא, סלט חומוס וגבינה קשה. ולשיפור ההיגיינה - מגבון לח אישי. לכתבה המלאה ראו כאן.
היכולת לפגוע במטרה אינה בשום אופן המדד היחיד הנלקח בחשבון בבוחן הצוות של עוצבת בני אור. הטנקיסטים של העתיד נדרשים לתמרן בין סמטאות, לזהות משוריין סורי ממרחק ולהילחם בצוערים של בה"ד 1 כאילו מדובר ביחידת נ"ט עוינת. בסוף, אגב, הם גם רשמו לעצמם ניצחון.
מבין תמרות העשן ושאון היריות שהודגמו השבוע בתרגיל סדרת הקרב המשולב בבסיס שיזפון שבדרום הארץ, התבלט הפן של האספקה הלוגיסטית בשעת חירום. התרגיל הוכיח כי בלחימה הבאה המערך הלוגיסטי יהיה ערוך למענה מיטבי בשעת חירום.
לוחמי השריון הראשונים שהתגייסו עם חבריהם סיימו את פרק הטירונות. "שבועת האמונים שלכם מחייבת אתכם ואותנו", אמר המג"ד שחזר לשירות אחרי פציעה בלבנון.
את הדברים אמר היום (יום ד' ערב הפסח) רא"ל אשכנזי למאות החיילים הבודדים שיחגגו הערב את חג הפסח בסדר משותף עם שר הביטחון, ראש אכ"א ודובר צה"ל, בכפר הנופש בגבעת אולגה • "כולנו היינו לוחמים בצה"ל ועשינו שירות תובעני", הוסיף הרמטכ"ל, "אבל קשה יותר למי שעשה יציאת מצרים משלו ובחר להגיע לארץ ולעשות שירות משמעותי".
האגודה למען החייל חנכה 2 מועדונים בבסיס שיזפון. במועדונים ספרייה, טלוויזיה, משחקים ופינות ישיבה. ישמשו את גדודי השריון השוהים במקום. לכתבה המלאה לחץ/לחצי כאן.
בחיל השריון מדווחים: 0.7 מלש"בים מתמודדים על כל מקום פנוי במחזור אוגוסט. מחצית מנופלי הקורסים היוקרתיים הביעו רצונם להיות שריונרים. זינוק גם במספר היוצאים לקצונה מקרב החיל. הנשירה מהכשרות השריון - נמוכה באופן יוצא דופן.
שרשרת חיול ארוכה, ארבע שעות נסיעה, חטיבות שריון מגוונות, טנקים בגרסאות מתקדמות יותר ופחות, מפקדים קשוחים ומשמעת ברזל. קבלת הפנים למתגייסי מרץ 2010, גרסת חיל השריון - בבסיס שיזפון.


:שם
:דוא"ל