חיל השריון:קורס מדריכות שריון
קישורים מפת האתר
קורס מדריכות שריון

קורס מדריכות שריון הינו הקורס האתגרי ביותר בקורסי המדריכות ביבשה. לא לחינם נחשב קורס זה כ"קורס הטייס" של היבשה.

הקורס נמשך כשלושה חודשים ובו עוברות החניכות את הטירונות וקורס ההדרכה. בקורס מקבלות החניכות את הכלים להעברת שיעורים מקצועיים בצבא בכלל ובחיל השריון בפרט. החניכות מעבירות שיעורים ולומדות את המתודיקה הנכונה לאופן העברת השיעור.

כחלק מהמקצועיות של החניכות בקורס מדריכות השריון, המדריכות נוהגות בטנק, יורות בכל המקלעים ואף יורות פגזים. בסוף הקורס מתקיים שבוע מתקדם ובו ישנות החניכות בשטח ע"ג הטנקים ומבצעות אימוני טנקים כגון נהיגה מתקדמת, ירי מקלעים ומטווח תותחים.

בסוף הקורס רוב המדריכות נשארות בתפקידי הדרכה בחטיבה 460 (בבית הספר לשריון), מי שלא נשארת בשיזפון, משובצת בתפקידי הדרכה בצאלים (מל"י) להדרכת מילואים וסדיר, וכן במתקן החד יומי בג'וליס.

בסוף הקורס מקבלות החניכות את דרגת הרב"ט ושרוך הדרכה.

לאחר הקורס המדריכות משובצות לכיתות הדרכה ועוברות תקופת חפיפה וחניכה על המקצוע בו הן מתמחות. בגמר החפיפה המדריכה מקבלת את אות הטנקיסט המוקטן.

גם לאחר הקורס, כחלק משימור ושיפור המקצועיות שלהן, המדריכות מבצעות אימוני טנקים.

אחד הביטויים למקומו המרכזי של האדם שבחיל הוא באופן השילוב של חיילות במגוון רחב של מקצועות הדרכה ובהכשרה של הטנקיסט. החיילות הן חוליה מרכזית בכל הקשור להכשרת לוחמי השריון, על מכלול מקצועותיהם. פיתוח הסימולטורים ואמצעי ההדרכה המודרניים מאפשר לנשים להשתלב בהדרכת מקצועות הלחימה תהליך ההכשרה המיוחד של מדריכות השריון, כולל התנסות מעשית והכשרה טנקאית מלאה.

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל