חיל השריון:תיכונים
קישורים מפת האתר
תיכונים

בסיס: סיור מותאם-גיל ברחבי האתר בהדרכת חיילים מדריכים - שעה וחצי.
אפשר להרחיב את הסיור בדגש "קרבות לטרון" או "התפתחות חיל השריון בצה"ל" - חצי שעה.

מומלץ: טקס הנצחה מותאם-גיל מול כותל השמות בהנחיית חיילי שריון - רבע שעה.

פעילויות לבחירה:
א. "המאבק על הדרך לירושלים במלחמת העצמאות" - סיור הנערך ברכב וברגל ועובר בדרך בורמה, הקסטל, הר ההגנה, בית הקברות של חטיבת הראל בקיבוץ קריית ענבים, הר אדר, שמורת המסרק ושלוחת שיירות - אפשרות לארבע, חמש, או שש שעות.

ב. "בעקבות לוחמים" - הפעילות משלבת את כל המסלולים הבאים: בעקבות הפלמ"ח משמורת המסרק לאנדרטת גח"ל; בעקבות חטיבה 7 ממצפה הראל ללטרון - דרך בורמה; בצעדיו של אריק שרון ולוחמי אלכסנדרוני - מלטרון לנחשון; שחזור קרבות תש"ח באזור לטרון - ארבע, חמש או שש שעות.

ג. "בעקבות ההתיישבות" - סיור ברכב וברגל להיכרות עם ההתיישבות מתחילת המאה העשרים ועד אמצעיתה - מושבות, חוות חקלאיות, קיבוצים ומושבים. הסיור מתחיל בטיול ברחובות המושבה מזכרת בתיה ועובר דרך קיבוץ משמר דוד, בית הרצל ביער חולדה וטיול רגלי מכפר אוריה לתרום - אפשרות לשלוש, ארבע וחצי, או שש שעות.

ד. באפשרותנו להציע מרצים במגוון רחב של נושאים כגון: מנהיגות חברתית ולאומית, סיפורי מורשת קרב ועוד - שעה וחצי.

ה. "ארכיאולוגיה, טבע ואתגר" - פעילות לימודית חווייתית בפארק העוצבות המשלבת משחקי אתגר ומסע בעקבות האוגדות הלוחמות של השריון - שעתיים, שלוש, או ארבע שעות.

פעילות רב יומית:
אפשר לשלב מספר מהפעילויות האלה לפעילות רב יומית המתאימה לתוכנית משרד החינוך ללימודי של"ח וידיעת הארץ. "גיחת טבע" כזו תכלול, בנוסף לסיורים שתבחרו, גם לימוד מעשי של מיומנויות השדה ולינה בתנאי שדה במה"ד של"ח לטרון: בניית אוהלים, בישולי שדה ופעילות לילה.
אפשר להרחיב את הסיור בדגש על "קרבות לטרון" או "התפתחות חיל השריון בצה"ל" - חצי שעה.

סה"כ זמן נדרש - שעה ו-45 דקות.

חזרהשלחו לחברהדפיסו