קישורים מפת האתר
אתרים רשמיים של צה"ל ומערכת הביטחון
באתר אפשר למלא את שאלון העדפות השיבוץ באופן ממוחשב - ודרכו ניתן להרשם לשירות בשריון. האתר מכיל מידע רב למלש"ב החל מצו ראשון ועד יום הגיוס בבקו"ם (כיום נקרא מיט"ב). האתר כולל מידע על הטיפול בפרט בצבא, דרכי תקשורת ללשכות הגיוס, פרטים על מסלולי העתודה ועוד.
אתר אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה כולל מידע רב על האגף, בדגש על תחומי אחריותו, פרויקטים מרכזיים המובלים באגף, שאלות ותשובות, פרסומים וחדשות ועוד.
אודות החיל, תהליך איתור המועמדים ואפשרות לקבל מידע אישי, הקורסים והמסלולים המוצעים, טיפוח לימוד המזרחנות ומשחק זיכרון עם השראה מודיעינית, קטעי עיתונות ערבית ומוצרים להזמנה.
אתר החיל מציג מידע אודות יחידות החיל, פירוט התפקידים והמסלולים המוצעים למתגייסים, אודות בוגרי החיל - לצד עדכונים שוטפים על הנעשה בחזית הטכנולוגית הצבאית.
מידע לציבור הרחב אודות צה"ל בכלל ולחיילי המילואים והמיועדים לשירות בטחון בפרט. סמלים, עיטורים, עיתון במחנה, חובות, ולת"ם, זכויות ועוד.
ארגון יד-לבנים הינו הארגון להנצחת חללי מערכות ישראל ולהנחלת מורשתם, לטיפול במשפחות השכולות. הארגון נוסד בשנת 1949, עוד בימי מלחמת השחרור בעידודו של דוד בן גוריון, הוא כולל בתוכו הורים, אחים ואחיות שכולים וכולל את מגזרי: הדרוזים, הצ'רקסים והבדואים. הארגון מונה 94 סניפים ושלוחות. יד-לבנים מקיים קשרים אמיצים עם היחידה להנצחת החייל ואגף המשפחות במשרד הביטחון.
ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון מרכז את התיעוד שנוצר ביחידות צה"ל השונות ובמשרד הביטחון. ניתן למצוא תיעוד מגוון (מסמכים, תצלומים, מפות, קלטות וידאו ועוד) המעיד על פעולות צה"ל במלחמות השונות, בפעולות תגמול, ובאירועים אחרים החל ממלחמת העצמאות ואילך.
אתר "במחנה" הינו האתר הרשמי של שבועון "במחנה" - השבועון של צה"ל. באתר ניתן לקרוא כתבות המתפרסמות בשבועון במחנה וחדשות עדכניות. בנוסף, אפשר לחתום על מנוי באמצעות האתר. "במחנה", השבועון של צה"ל, הוא כיום השבועון הוותיק בישראל. "במחנה" ליווה את מפקדי צה"ל ולוחמיו לאורך המלחמות, המבצעים, התרגילים והאימונים, בימי שיגרה ובעיתות חירום.
אתר דובר צה"ל הכולל מידע עדכני אודות ההתרחשויות בזירה הצבאית. האתר ערוך כמקבץ כותרות, הכוללות ציון תאריך ושעה, ומשמשות קישור למידע מפורט יותר. מהתפריט הראשי אפשר לבחור במידע אודות ההיסטוריה של צה"ל, מבנהו, סמליו, עיקרי תורת הלחימה בצה"ל ובפיקוד העורף. בנוסף, כולל האתר רשימת קישורים לאתרים הקשורים לצה"ל ואתרים חדשותיים.
האתר מציע מידע חשוב למתגייסים לצה"ל, לחיילי מילואים ולפורשים מצה"ל. מידע כללי אודות חילות צה"ל, מידע ארגוני לקהלי היעד השונים ועוד. באתר זה אפשר למצוא נתונים חשובים: מקבלי העיטורים בצה"ל באמצעות מערכת חיפוש פשוטה ונוחה, מאגר פורשים מצה"ל, המציעים את עצמם לתפקידים בשוק העבודה האזרחי עפ"י קריטריונים שונים הקיימים במערכת המידע ועוד.
זרוע היבשה מאגדת את כלל כוחות היבשה הלוחמים בצה"ל (חי"ר וצנחנים, תותחנים, שריון, הנדסה קרבית ומודיעין השדה) ואת החטיבה הטכנולוגית. הזרוע אחראית על בניין הכוח של הכוחות מרמת החייל הבודד ועד לרמת הגייס בהיבטים של הכשרות ואימונים, תורת לחימה, אמצעי לחימה, כוח אדם, תכנון וארגון. באתר יש כתבות על השריון, פירוט על החטיבות, מסלול הלוחם, תפקידים בחיל ועוד.
ייעוד קמל"ר הינו חיזוק חוסנו של מערך המילואים לאורך זמן, לייעץ לרמטכ"ל ולשר הביטחון בנושאי מערך המילואים ולהוות מוקד ידע ומידע בכל הנושאים הקשורים למערך המילואים. באתר ניתן למצוא בין היתר תעודת משרת מילואים פעיל, פרטים על מודל המילואים החדש, סקרים ומחקרים, מידע לאיש המילואים, שאלות ותשובות, מהווי המילואים, ימי ההוקרה למערך המילואים, מגן המילואים, טלפונים שימושיים, קישורים חשובים ודבר הקמל"ר תא"ל (מיל') שוקי בן ענת מחיל השריון.
אתר החיל מציג מידע אודות יחידות החיל, פירוט התפקידים והמסלולים המוצעים למתגייסים, אודות בוגרי החיל - לצד עדכונים שוטפים על הנעשה בחזית הטכנולוגית הצבאית.
באתר האגודה למען החייל ניתן לקרוא על הטבות חדשות לרווחת החיילים, ולקבל אינפורמציה על פעילותה הענפה של האגודה. באתר ארכיוני תמונות וסרטים.
מעכשיו "מערכות" גם באינטרנט. "מערכות" הוא בית ההוצאה לאור של צה"ל. תוכלו לצפות במהדורה הדיגיטלית של כל גיליונות "מערכות" משנת 1939 ולהתעדכן בספרים החדשים שיצאו לאור. לרשותכם גם קטלוג הספרים המלא והעדכני. הוצאת "מערכות" התמקדה בהוצאתם לאור של ספרי הגות צבאית מקורית ומתורגמת, היסטוריה צבאית של ישראל ושל מלחמות העולם
באתר זה ניתן למצוא מידע על שירותי היחידה להכוונת חיילים משוחררים ועל ההטבות לחיילים משוחררים כגון: מימוש פיקדון, הטבות בנושאי לימודים, תעסוקה ועוד. ייעודה של היחידה לסייע לחיילים משוחררים להשתלב בדרך הקצרה והיעילה בחיים האזרחיים. היחידה קבעה לעצמה כיעד להגיע למספר רב ככל האפשר של חיילים בשלבים שונים של השחרור ע"מ לספק להם מידע רב ככל האפשר בצעדיהם הראשונים כאזרחים, באמצעות הרצאות, ימי עיון, כנסים ופרסומים, ובעיקר במתן ייעוץ והכוון אישי לפונים ללשכות היחידה.
באתר תוכלו לקבל מידע על הפרקליטות הצבאית וכן למצוא חומר ומידע משפטי מתחומי עיסוקיה המגוונים: משפט פלילי, משפט מנהלי, משפט בינלאומי, הדין המשמעתי ועוד.
אתר הרבנות הצבאית כולל עדכונים על פעילויות חשובות בחיל, דברי תורה ודפי מסרים עבור חיילים ומפקדים וכן הודעות שוטפות עבור רבנים צבאיים ומש"קי מו"ר.
אודות הזרוע, חיל רגלים וצנחנים, חיל השריון, חיל התותחנים, חיל מודיעין השדה, חיל ההנדסה הקרבית, החטיבה הטכנולוגית, פורומים למלש``בים, מסלולי השירות, תוכנית כושר קרבי, אמצעי לחימה, הנצחה ומורשת.
האתר מציג מידע על פעולות החטיבה, המבצעים, ועל הגדודים השונים בחטיבת גבעתי.
חטיבת גולני, הלא היא חטיבה מספר 1, היא חטיבת החי"ר הוותיקה ביותר בצה"ל, זו שהשתתפה בכל מלחמות ישראל לדורותיה. רבים ממפקדיה הפכו לאנשי מפתח בהנהגה הצבאית, ובראשם הרמטכ"ל לשעבר רא"ל (מיל) גבי אשכנזי.
חטיבת הנח"ל - "היתרון האנושי". החטיבה הוקמה בשנת 1982 כשהיא מאגדת שני גדודים חדשים ואת גדוד 50 הוותיק. אם אתה אדם ערכי המוכן לתרום למדינה בשירות צבאי קשה ומפרך, לקחת חלק בפעילויות מבצעיות מורכבות ומסוכנות, בגזרות הלחימה השונות, להימנות בין שורותיה של חטיבה היודעת להתייחס לכל אדם בכבוד ובהערכה לצד דרישות אישיות מקצועיות גבוהות - מקומך איתנו! באתר תוכל לעיין במורשת החטיבה, לקבל פירוט על היחידות השונות, על מסלול הלוחם, הווי היחידה ועדכוני חדשות.
חטיבת הצנחנים, החטיבה האדומה ביותר בצה"ל, ידועה במספר הרמטכ"לים הרב ביותר שהצמיחה משורותיה. היא החטיבה היחידה בצה"ל שמוגדרת כחטיבה מוצנחת, רכובה ומוטסת, והיא כפופה לפיקוד מרכז.
מספר על מבנה החייל ובסיסיו, סמלים, גלריית תמונות של כלי הטיס וסיכומי השתתפותו במלחמות ישראל השונות.
לוחמי ההנדסה הם עמוד האש שלפני המחנה, מובילים ופורצים את הדרך לפני כולם. ראשונים תמיד. מורשת החיל בנויה מאינספור פעילויות לחימה קרביות מאז קום המדינה ועד ימינו, מכבישת דרכים עוקפות לירושלים הנצורה במלחמת השחרור, דרך כביש הפלסטיק בהתשה והלחימה העיקשת לחציית תעלת סואץ במלחמת יום הכיפורים ועד נטרול המלכודים והמנהרות בעופרת יצוקה.
יחידות, בסיסים, כלים, מקצועות, חדשות, מבנה החיל, דבר המפקד, מורשת, סמלים, גלריה ומילון מונחים.
אתר חיל הרפואה מהווה מצע יעיל, דינמי ומתעדכן הן להקניית ידע והן לשמירה על הזיקה בין מפקדי הרפואה בסדיר ובמילואים. כמו כן, מאפשר האתר לקיים קשר עם החיל ולהביא להמלצות ושיפור.
באתר רשימת הנופלים במערכות ישראל, תמונותיהם וסיפור חייהם. האתר מביא את איגרת שר הביטחון למשפחות השכולות. באתר מידע על יום הזכרון הכללי.
באתר לקסיקון עשיר הכולל מפות, מרשמי קרב ופירוט על מורשת הקרב של צה"ל מתש"ח ועד ימינו במלחמות, מבצעים וביטחון שוטף.
באתר מידע רב, שירות לאזרח על שיקום, חיילים משוחררים, משק לשעת חירום, פניות הציבור ועוד. באתר פרטי מו"פ ביטחוני, מורשת, כולל אתר יזכור, פירוט על המוזיאונים, ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון, פדויי שבי, מידע עיסקי, מידע ופרסומים לציבור, פרטים על העברת צה"ל לנגב, על קו התפר, תקציב הביטחון, פרוייקט החץ, פרוייקט תלפיות, תוכנית 'פסגות', מלגות 'קציר', מועדי אזכרות ועל יצחק רבין ז"ל.
הנציבות הינה גוף בלתי תלוי, המהווה כתובת ישירה לחייל החש עצמו נפגע ולבני משפחתו, המופקד על בירור טענותיהם, מתן מענה ענייני, איתור ליקויים והצבעה על דרך תיקונם, למען שמירה על ערכי היסוד וזכויות הפרט בצה"ל וקידומן. כל חייל החש שנעשה עימו אי-צדק, שנפגעו זכויותיו, או שלא נהגו עימו בהגינות ובכבוד, וכן בן משפחה של החייל - יכול להגיש קבילה ובה יתאר את המעשה או המחדל שפגעו בו. נקח"ל הינו אלוף (מיל') יצחק בריק ששירת כלוחם ומפקד בחיל השריון, בעל עיטור המופת ממלחמת יום הכיפורים.
חללי נצר אחרון הם ניצולי שואה שנותרו שריד אחרון ממשפחתם הגרעינית (הורים, אחים, אחיות, בנים ובנות) שחוו על בשרם את אימי השואה בגטאות ו/או במחנות הריכוז וההשמדה ו/או במנוסה ובמסתור בשטחים שנכבשו על ידי הנאצים ו/או בלחימה לצד אנשי המחתרת או הפרטיזנים בשטחי הכיבוש הנאצי, שעלו לארץ, בשנות מלחמת השנייה או אחריה, לבשו מדים ונפלו במערכות ישראל. באתר חומר על החללים ומאמרים בנושא.
מידע רשמי בנושא התגוננות אזרחית, במקרה של התקפה קונבנציונאלית או בלתי קונבנציונאלית. מידע על מרחבים מוגנים ומערכות סינון אוויר, פעילות המשק בשעת חירום, תחנות חלוקה לערכות מגן, מפת אזורי צפירה, תשובות לשאלות נפוצות וטלפונים חשובים.
משרד פניות הציבור הפועל תחת ראש אכ"א מסייע לציבור במתן מענה בכל הקשור לשרותו של החייל בצה"ל או בכל תחום אשר באחריות הצבא. לרשות הציבור הרחב עומד "קו פתוח" - מענה טלפוני הפועל 24 שעות ביממה. מטרתו הינה סיוע לפניות דחופות שאינן סובלות דיחוי, כגון מצוקה על רקע נפשי, שלילת זכויות של חייל או אירועים הדורשים התערבות מיידית.


:שם
:דוא"ל