קישורים מפת האתר
אתרי יחידות שריון
האתר מביא את סיפורה של חטיבת השריון הראשונה שצלחה במלחמת יום הכיפורים. האתר מעוצב היטב וממוקד לחלוטין בסיפור הצליחה באמצעות צילומים, מפות ותרשימי קרב, הערוכים על פי סדר התרחשות האירועים ומלווים בכיתוב ממצה. פרק חשוב וכואב בסיפור הצליחה הוא הנופלים. החטיבה מציגה את האנדרטה המרשימה בפארק עוצבות השריון ביד לשריון ואת דיוקנאות החללים. יוזמה ברוכה של ותיקי החטיבה.
אתר זה נועד להנציח את לחימתה של חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים ואת זכרם של חלליה. לחימת החטיבה התאפיינה בנחישות לוחמיה ומפקדיה, בדבקותם במשימה, בנכונות להקרבה אישית וגבורה עילאית. החטיבה השתתפה בקרבות המכריעים ביותר בחזית הדרום. גולת הכותרת של לחימת החטיבה הייתה הלחימה ב"חווה הסינית". לאחר מכן, חצתה החטיבה את תעלת סואץ ולחמה בעברה המערבי עד סוף המלחמה.
באתר מסופר סיפור לחימתה של חטיבה 600 במלחמת יום הכיפורים, שהחל בבלימת האויב, שהתקפותיו הגיעו עד כמה עשרות מטרים מן הטנקים שלנו. החטיבה נטלה חלק במבצע הפריצה לצליחת התעלה. ביצעה הטעייה למאמץ העיקרי, פתחה בהצלחה את ציר 'עכביש' וציר 'טרטור' להתקדמות כוחותינו. במקביל החל גדוד של החטיבה בגרירת גשר-הגלילים אל התעלה, תחת הפגזות והתקפות מטוסים, עד השקתו.
האתר מביא את סיפורו ההרואי של גדוד סיור משוריין 87, שהיה הגדוד שהוביל אל הצליחה והמפנה במלחמת יום הכיפורים. במספר מהלכי קרב נלחמו חיילי הגדוד בגבורה ובמקצועיות והשפיעו באופן מכריע על המערכה כולה.
מטרת אתר זה לספר את סיפורה של פלוגה י' - חרמ"ש, מגדוד 79 של השריון במלחמת יום הכיפורים. האתר מתאר את גיוסה של הפלוגה, האימונים שעברה עד לירידתה לסיני בחודש ספטמבר 1973 כפלוגה מבצעית. האתר מספר את סיפור מלחמתה של הפלוגה ביומיים הראשונים של המלחמה ואת לחימתם האישית של חייליה במסגרת יחידות שונות שאליהן הצטרפו לאחר התפרקות הפלוגה.
סקירה על הגרעין של ראשוני הטנקיסטים, בוגרי בית הספר לטנקיסטים בשדה התעופה לוד בשנת 1948 ששירתו בגדוד 82.
מטרת אתר זה לספר את סיפורו של גדוד השריון 79 במלחמת יום הכיפורים. האתר מתאר בקצרה את ההסטוריה של גדוד 79 מעת הקמתו ומתמקד בלחימת הגדוד במלחמת יום הכיפורים. בפרק הלחימה של הגדוד מתוארת לחימת גדוד 79 המקורי ביומיים הראשונים ללחימה ובמקביל את לחימתו .
מלחמת יום הכיפורים "תפסה" את חטיבת המילואים הצעירה בהפתעה עם מח"ט חדש, אל"ם אוֹרי אוֹר ומג"דים חדשים שלא הספיקו להתאמן עם הכוחות. כבר בחצות של 6 באוקטובר, יום הכיפורים 1973, יצאו ראשוני הטנקים של החטיבה לקדם את האויב הסורי בצומת קצביה ובנפח. למרות תנאי הפתיחה הנחותים בתחילת לחימתה יצאה החטיבה, בתום ארבע ימי בלימה באזור נפח וחושניה, להתקפה לתוך המובלעת הסורית ואיימה על הבירה הסורית ממרחק של 35 ק"מ. באתר תמצאו את מהלכי המלחמה, הקלטות קשר, תמונות, רשימת חללים ועוד.
חטיבת טנקים המבוססת על טנקי שלל טירן 4 וטירן 5 (טי-54 וטי-55). הוקמה ב-1969. לחמה בסיני ביום כיפור. באתר תמונות ופרטים על מפגשי החטיבה.
פיקוד הצפון הקים אתר אינטרנט בשם "צועדים בנתיב הגבורה" – פיקוד הצפון מצדיע ללוחמי מלחמת יום הכיפורים בחול המועד סוכות, י"ט בתשרי תשע"ד, 23 בספטמבר 2013. להמשך ראו כאן.


:שם
:דוא"ל