קישורים מפת האתר
עמותת יד לשריון
אתר שהוקם ביוזמת עמותת "יד לשריון" בלטרון, ומביא את סיפור הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה בעברית, אנגלית ורוסית. שם האתר הוא ראשי התיבות של Jewish Warriors Museum in World War 2. באתר פרטים רבים על מהלכי המלחמה, על מיליון וחצי הלוחמים היהודים, זירות הלחימה והקרבות המרכזיים במהלכה ופרטים על מוזאון הלוחם היהודי במלחמת העולם השנייה העומד לקום בלטרון. האתר מאפשר למקימי המוזאון לקבל מידע מהלוחמים היהודים הותיקים, מקרוביהם וממכריהם לצורך בניית מאגר הלוחמים למוזאון המתהווה.
אתר זה עוסק בחשיבה בנושאי צבא בדגש על לוחמת היבשה, שעד השנים האחרונות עמדה ללא עוררין במרכז הלחימה והמלחמה בכל העולם, ועוררים עליה החלו להופיע בתחילת המאה העשרים עם הופעת המטוס והתגברו שוב בעשרים השנים האחרונות כחלק ממהפכות המידע, התפתחויות טכנולוגיות ותהליך האורבניזציה העולמי. חלקו של צה"ל בכל אינו שונה מזה של אחרים, אלא שבעיותינו בישראל חריפות ומיידיות יותר, ונוגעות ישירות לכל אחד.
בעמוד זה, הנמצא באתר Wikimedia Commons, יש למעלה מ-300 תמונות של תערוכת הרק"ם ביד לשריון בלטרון. את התמונות העלה לאתר ביל קמפבל, שעובד במוזיאון צבאי אמריקאי, והתרשם עמוקות ממה שראה בלטרון.


:שם
:דוא"ל