קישורים מפת האתר
כתבות למתגייס
הם שריונרים אחד אחד והם גאים בתפקידם ובעשייתם. הצצה לעולמם של כמה שריונרים. לפרטים ראו כאן.
מי מכונה אופוזיציה? מיהו קילר? ומה זה שניצל א'? - לקראת הגיוסים, אתר צה"ל אסף עבור המתגייסים את כל מילות הסלנג הצבאיות שכדאי שתכירו.לפרטים ראו כאן.
מדי גיוס, לוחם שהתגייס לפני כשנה מספר על חוויותיו המבצעיות ביחידה: "התחלנו תנועה, עברנו את הגבול ופתאום אני קולט - אני בעזה". לפרטים ראו כאן.
כל פגז במטרה - היום מתגייסים לוחמים חדשים לשורות חיל השריון. צפו בלוחמי חטיבה 401. לפרטים ראו כאן.
זאת בהמשך להטלת שינויים גם בגיבושים ליחידות מיוחדות. במקביל, כלל מיוני צה"ל נבחנו מחדש כדי לבדוק יעילות תקציבית, אתיקה ושוויון הזדמנויות. להמשך ראו כאן.
שריון, שריונרים ושירים - תמיד הולכים יחד, וליתר דיוק השריונרים צועדים ושרים יחד. עוד לפני הטקס שבו השריונרים החדשים מוציאים את הגרון בקריאה "אני נשבע!" - הגרון משתפשף בשירי שריון. לכן, מלש"בים היקרים, עליכם לדעת כי גם מי שלא אוהב לשיר - יתגייס לשריון ובו ילמד לשיר ולאהוב את השריון ואת השירים. להמשך ראו כאן.
בשבוע האחרון לא נשמר השקט הביטחוני בגבולות. מרצועת עזה נורו לשטחנו עשרות רקטות, בגבול עם סוריה הייתה תקרית אש וגם משטח לבנון הופעל מטען לעבר כוח צה"ל. בכול המקרים צה"ל הגיב גם בירי טנקים. השריון מגן עלינו תמיד! להמשך ראו כאן.
מח"ט 7 סקר בפני מפקדי המחלקות החדשים את השינויים בגזרת הצפון, את האיומים ואת המוכנות הנדרשת מהשריון והדגיש: "העברת הידע מחיזבאללה לסוריה מטשטשת ההבדל בין החזיתות". להמשך ראו כאן.
מאז מלחמת יום הכיפורים, שבה חטיבת השריון כמעט והושמדה כליל, היא עברה כברת דרך ארוכה, והיום גדודיה מתפרשים מאילת ועד הגולן. מפקדי הגדודים מספרים על פעילותם. להמשך ראו כאן.
סמ"ר נתנאל בן עמי עבר קורס אינטנסיבי ומפרך עד שזכה להיות מפקד טנק. הוא מספר לנו על שירות מאתגר, מספק וחווייתי בחיל השריון ועל איך זה מרגיש להיות הסמכות העליונה ביותר שאחראית על תפקודו של הטנק בשטח. להמשך ראו כאן.
מאות מגויסים חדשים, מחזור נובמבר 2012 החלו את מסלולם בשריון. יש בהם המשוכנעים מראש שבחרו שריון, כאלה המשתכנעים בתהליך ואחרים שגם מהם יגיעו לשריון. הלכנו לפגוש אחדים מהם ביום 25 בנובמבר 2012. להמשך ראו כאן.
הכירו את סמל תום גבריאלי. טען טנק בהווה, מפקד טנק לעתיד. שוחחנו איתו על הקשר האישי בין השריונר לטנק, על עבודת צוות אינטנסיבית, על פיתוח האישיות ועל מוטיבציה. להמשך ראו כאן.
במחזורי הגיוס האחרונים הביקוש לחטיבה כמעט הוכפל. למה זה קורה? בין היתר, בגלל מערכת "מעיל רוח" להגנה אקטיבית מפני טילים. המח"ט: "שמה של החטיבה הולך לפניה". לכתבה המלאה ראו כאן.
יום לפני הבגרות במתמטיקה ביקרו החיילים-לעתיד בלשכות הגיוס כדי להתרשם באופן אישי ממה שיש לצה"ל להציע. " עכשיו אני יודע הרבה יותר", אמר אחד המבקרים. לכתבה המלאה ראן כאן.
בשבוע שעבר נחנך קומפלקס רווחה מקיף וייחודי, שעלותו מוערכת בכ-3 מיליון ₪, הכולל אולם מופעים, חדר כושר, מועדון רווחה ושיקלית* נבנה ע"י האגודה למען החייל, תרומת ארגון ידידי צה"ל בארה"ב* (FIDF). לכתבה המלאה ראו כאן.
לראשונה נאלץ השריון לדחות גיוסם של מלש"בים שרוצים שריון. המוטיבציה מרקיעה שחקים. פרויקט חבר מביא חבר שובר שיאים. פלוגה מבצעית שלישית בגדוד תוקם בנובמבר הקרוב גם בחטיבה 401. לכתבה המלאה לחץ/לחצי כאן.
הישג מרשים: רוב הצעירים שהתגייסו הבוקר לחיל השריון ביקשו לשרת בחיל בעדיפות ראשונה. בין דמעות הורים לחיבוקי פרידה הבטיח מפקד הזרוע להכשיר היטב את המתגייסים. לכתבה המלאה לחץ/לחצי כאן.
"המטרה שלי היא להיות הטנקיסט הכי טוב בישראל וזה אומר הכי טוב בעולם." כך כותב חייל חדש שהתגייס ביום 22 ביולי 2009 למנהל אתר פרש - צבא וביטחון. הדברים מרגשים ומדברים בעד עצמם. אפשר ששמו ישי כהן. לכתבה המלאה לחץ/לחצי כאן.
כתב חיים חפר, צייר דני קרוון. למקאמה המלאה לחץ/לחצי כאן. (התפרסם לראשונה בגיליון "במחנה" 996 מיום 6 ביוני 1967)
חיל השריון עובר באחרונה תהליך של הרחבה ושיפר מבצעי, המלווה גם בשדרוג של כוח האדם. בניסיון לשכנע מתלבטים לבחור בכומתה השחורה, זומנו 150 בני נוער לשטח ניסויים באזור ראשון לציון וצפו בביצועי טנק מרכבה סימן 4.
מפקדת קצין השריון הראשי מקיימת יום פתוח לכלל המלש"בים בארץ ביום 19 במאי 2009 במחנה צבאי במערב ראשון לציון. הכנס יתחיל בשעה 1300 וצפי לסיום בשעה 1730. הסעות מכל הארץ.
העיתונאי בן כספית אירח בתוכניתו "עושים סדר" שבערוץ 2 את סא"ל ארז לב-רן, שיזם את הפרויקט, ואת טוראי אלעד יצחאיק. התוכנית שודרה בחול המועד פסח, ראה קישור בגוף הכתבה
שנייה אחרי הצבא ורגע לפני החיים - 7 אזרחים טריים מספרים בשערי הבקו"ם על צה"ל שלהם.
דיסק מיוחד, אם-16 מקוצר, חופשות, פגישה בבית עם נציג והפרס הגדול: מבצע חבר מביא חבר - כך מנסים בשריון לשכנע מתגייסים שהפרחים כבר לא בקנה והבנות לא בצריח.
מחזור הלוחמים הגדול ביותר בחיל השריון מאז הקמתו התגייס הבוקר (23 בנובמבר 2008), כאשר לכל גדוד נוספה פלוגה וכל חייל קיבל כלי נשק מקוצרר.
פעילות ייעודית לבני העדה האתיופית כבר החלה במרכז הקליטה באשקלון. היוזמה הנה חלק מפרויקט לעידוד הגיוס בקרב אוכלוסיות שונות, דוגמת בני ישיבות ובוגרי מכינות קדם-צבאיות. במפקדת קצין השריון הראשי הוחלט לאמץ גם את בני גרעין "צבר" ולגייס לשורותיו את העולים החדשים המתנדבים לשירות.
בחיל השריון מדווחים: 0.7 מלש"בים מתמודדים על כל מקום פנוי במחזור אוגוסט. מחצית מנופלי הקורסים היוקרתיים הביעו רצונם להיות שריונרים. זינוק גם במספר היוצאים לקצונה מקרב החיל. הנשירה מהכשרות השריון - נמוכה באופן יוצא דופן.
בלי יותר מדי אהדה מהתקשורת, השריון פוגע יום יום במחבלים ובתשתיות טרור בעזה. אם רק יכולנו לשים טנק בכל נקודה - הכל היה נראה אחרת. הפעילות לאורך השנה האחרונה ברצועת עזה הוכיחה כי אין לטנקים תחליף בעוצמת האש, בכושר התמרון וביכולת ההרתעה שלהם. עם זאת, פעילות זו לא באה לידי ביטוי בתקשורת.
הכי בקצרה שאפשר, אם אפשר לתמצת שלוש שנים אינטנסיביות ומפרכות למילים. אקדים ואומר שאני לא הלוחם הגדול ביותר מאז בר-כוכבא ולא כל דבר שעשיתי בשרותי הצבאי היה הנכון ביותר והחכם ביותר - הרוב היה לא, לא הנכון ולא החכם. יחד עם זאת, המסלול שעברתי היה מעניין וייתכן שהמידע עליו יוסיף פה לחלק מהקוראים.
זו היתה אהבה ממבט ראשון. כזאת שתופסת מקום ענק בלב וממלאת את הנשמה. 22 שנה אחרי שהשתחרר חזר בן כספית, שריונר עם בעיות גב, לצבא. והוא עדיין מאוהב. מעל לראש. אז מה השתנה? לא הרבה. ה"פודרה" עדיין רובצת בכל מקום בו יש טנקים, ונכנסת לך לעיניים, לאוזניים, לחרכי הגוף האפלים ביותר, לנשמה.


:שם
:דוא"ל