קישורים מפת האתר
כתבות יד לשריון
מעל ישראל חולפים מדי שנה כמיליארד ציפורים וניתן לצפות ב-540 מינים שונים של ציפורים. בין התומכים ביוזמה - נגיד בנק ישראל.
לאחרונה הוצבו במרפסת התצפית שעל גג בניין המשטרה שישה לוחות הסבר חדשים, המתארים בעברית ובאנגלית את סיפור הקרבות שהתחוללו בעמק איילון מאז תקופת התנ"ך.
'יד לשריון' בלטרון היא אתר ההנצחה של חיל השריון, החיִיל שנטל חלק מכריע בקרבות היבשה במלחמות לביטחון ישראל. באתר זה מעלה חיל השריון, יום יום ושעה שעה, את זכרם של אלפי נופליו, כולם כאחד וכל אחד בפני עצמו, על דמותו, כאדם וכלוחם, על דרך חייו וסיפור נפילתו.
מוזיאון השריון מציג בפני המבקרים תמצית מפוארת של מורשת השריון מאז קום המדינה - הישגים טכנולוגיים של חיל השריון, תערוכת מורשת השריון והוויה ציונית המייחדת אתרים לאומיים.
ב-28 בספטמבר נחנכה ביד לשריון תצוגת מלחמת יום הכיפורים (הראשונה בסדרה של מספר תצוגות מתוכננות). התצוגה מיועדת להוות נדבך נוסף בהנחלת מורשת השריון לאורך מלחמות ישראל.
מרכז המידע של יד לשריון החל בשימור התיעוד של הסרטים הקיימים בפורמט אנלוגי לקובצי וידאו דיגיטליים לצורכי הצלת המידע, שיפור השירות וייעולו, שיפור האחסון והנגישות ועדכניות לממשקים העכשוויים.
בלטרון פורחות בימים אלה הרקפות למלוא העין בפארק העוצבות ובין עצי האורן הרבים. בואו ותיהנו. שולי ספיר-נבו כבר כתבה על ים הרקפות שבין האנדרטות שבפארק העוצבות, ואנו מגישים לכם את שירה.
במרכז התערוכות המתחלפות נחנכה תצוגת קבע של ציוריו של קובי לפיד ממלחמת יום הכיפורים ושל דגל ישראל ממוצב "בודפסט" שהיה בצפון תעלת סואץ, במסגרת ערב רעות מרגש, מעניין ומהנה.
32 מלוחמי השריון שנפצעו במבצע "צוק איתן" היו עדיין מאושפזים בבתי חולים שונים ב-5 באוגוסט 2014. חברים מעמותת יד לשריון, יחד עם חיילות וחיילים מיחידת ההסברה של מפקדת קצין השריון הראשי בלטרון. להמשך ראו כאן.


:שם
:דוא"ל