קישורים מפת האתר

15 במאי 2014: מלש"בים שימו לב: המיונים הופכים יותר ממוקדים

זאת בהמשך להטלת שינויים גם בגיבושים ליחידות מיוחדות. במקביל, כלל מיוני צה"ל נבחנו מחדש כדי לבדוק יעילות תקציבית, אתיקה ושוויון הזדמנויות

 

מיכל גלברד (מאתר צה"ל, 14 במאי 2014)

 

צילום אילוסטרציה: דובר צה"ל

 

כבכל שנה, בינואר החלו המיונים לתפקידים שונים למיועדי מחזור גיוס 2014-2015. במועד זה הוכנסו שינויים מהותיים למיונים הספציפיים, המיועדים לתפקידים כדוגמת מאבחנות פסיכוטכניות, כתבים צבאיים, כתבי גלי צה"ל ומש"קי דוברות.

"בנינו מיון שלמעשה אמור לעזור לנו לבחון התאמת המלש"ב לתפקיד בצורה טובה מתמיד. מטרת המיונים האלה היא לדמות מציאות בצורה המדויקת ביותר", סיפרה רע"ן פיתוח מערכות מיון בממד"ה (מחלקת מדעי התנהגות), סא"ל שרון פישר.

השינויים מתבטאים הן בתוכן המיון והן באופן הבחינה והבדיקה, מתוך הרצון לערוך "מיון בהקשר"- לבדוק כיצד יתמודד המועמד לתפקיד בסביבת עבודה מציאותית. למיון למאבחנות פסיכוטכניות לדוגמה, שהמשרתות בו קובעות, הלכה למעשה, את אפשרויות השיבוץ ואת העתיד של כל מלש"ב בצה"ל, הכניסו במועד המיונים האחרון סימולציות. כעת כל מועמדת תתנסה בדימוי מצב אמת, ותיבחן בהתמודדותה עם מצב המדמה את השירות בתפקיד זה.

כמו כן, השנה לראשונה הופרדו המיונים הראשוניים לדובר צה"ל, מהמיונים לקורס הכתבים הכלל צה"לי וקורס העיתונאים שלי גלי צה"ל. "שיננו את המבנה מתוך הבנה שהתפקידים אולי מיועדים לאנשים שונים עם יכולות אחרות", מספרת סא"ל פישר. בעבר המיון הראשוני והמשולב עסק בעיקרו בידע כללי וספציפי שאינו בהכרח נחלת הכלל. מיון זה עוד קיים, אך השתנה אופן בדיקתו ומשקלו. "ניסינו להכניס דגשים נוספים ומרכזיים יותר. שינינו את הרכב המבחנים ואופן הבדיקה. בעידן של היום אין זה משנה מה אני זוכר, אלא מה אני יכול למצוא בחיפוש בגוגל, ואיך אארגן את המידע שאמצא", הדגישה.

שינויים אלו מהווים המשך לקו שהחל לפני חמש שנים במיקוד המיונים ליחידות המובחרות- הגיבושים. טייס, מטכ"ל וחובלים הן חלק מאותן יחידות, ואת תוצאות השינויים יחוו גם הלוחמים לעתיד שיעברו את הגיבושים המתקיימים בתקופה זו. "לפני מספר שנים אירעו מקרי מוות במיונים הפיזיים, דבר שגרם לנו לבדוק את המערך, לקבוע מגבלות, לשפר את איכותו ואת בטיחותו", סיפרה סא"ל פישר.

 

מש"'קים כבר לא יעבירו מיונים

שינוי מהותי זה הוביל להסדרה והבנייה שנעשתה בשנה האחרונה במיונים הספציפיים. ארבעת המיונים המוזכרים לעיל עברו שינוי משמעותי, אך יישור קו גורף נעשה בכל המיונים הספציפיים בצה"ל. המיונים נבחנו בשלושה אופנים. מבחינת התייעלות נבחנו האם ישנם מיונים לתפקידים דומים, הדורשים תכונות ויכולות חופפות, בכדי לאחדם. הסוגיה השנייה שנבדקה נגעה לאתיקה ולצנעת הפרט. "עברנו על המיונים ובדקנו שאין שאלות פוגעניות או מיותרות. בחנו למה שואלים את מה ששואלים, ווידאנו שהן נוגעות למידע נחוץ ולא רק לשם קבלת המידע", הסבירה סא"ל פישר. "בדקנו האם כל דבר זה רלוונטי וחיוני. האם חשוב לנו באמת לדעת כמה שנות לימוד השלימו ההורים, או איפה שירתו אחיהם בצבא?", פירטה.

הסוגייה השלישית שנבחנה והוסדרה נוגעת לשיוויון הזדמנויות. "המטרה היא שהמיונים יפתחו כמה שיותר הזדמנויות, יבחנו את הפוטנציאל ואת יכולת הפרט ולא את נסיבותיו", ציינה סא"ל פישר. השינויים נכנסו לתוקפם השנה, אך ימשיכו לעבור התאמות בתהליך מתמשך לאורך שנים הקרובות. "רצינו לבדוק מה המקצוע הנדרש, ואילו תכונות נדרשות בשבילו, ולייצר מבחנים שתואמים לתפקיד", חידדה סא"ל פישר. "אני מקווה שמהלך זה יעניק הזדמנויות, ושהפוטנציאל והיכולת של המועמדים ידברו", סיכמה.

בתוך כך הוגדר באופן מסודר למי מותר לראיין את המועמדים. תפקידים שבעבר מוינו על ידי מש"קים, יועברו כעת לידי קצינים או אנשי מילואים. "חיילי חובה הם קטינים, ואנחנו רוצים להבטיח שמי שיבוא במגע עם המלש"בים יהיה אחראי. אם בכל זאת מש"קים יערכו ראיונות, הם יעשו זאת מעתה תחת פיקוח", סיפרה רע"ן מערכות מיון.

 

 

חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל