קישורים מפת האתר

7 במארס 2012: האלוף קובי ברק נכנס לתפקידו כראש אט"ל
האלוף ברק מחליף בתפקידו את האלוף דן ביטון, אשר פורש מצה"ל לאחר 33 שנות שירות. האלוף ברק: השינויים במזרח התיכון מרחיבים את מערכת האיומים כנגדנו


מאתר צה"ל, 5 במארס 2012


תת-אלוף יעקב (קובי) ברק מונה היום (שני, 5 במארס), לתפקיד ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה והועלה לדרגת אלוף בטקס חגיגי בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה) בתל אביב. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר אהוד ברק, ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, בנוכחות חברי פורום המטה הכללי ומשפחות המפקדים.
 

חילופי ראש אט"ל, היום. צילום: שי וגנר, דובר צה"ל


אלוף ברק החליף בתפקידו את אלוף דן ביטון, שכיהן כראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בחמש השנים האחרונות ועתיד לפרוש מצה"ל לאחר כשלושים ושלוש שנות שירות.
שר הביטחון, מר אהוד ברק, ברך את אלוף ביטון ואמר "אני רוצה להודות לך, דני, מכל הלב על שירות של עשרות שנים, שלושים ושלוש שנה של עשייה, תמיד בשדה, במקום הכי קשה, בלי לשאול, וכמה שעולים במדרגות מותחים יותר את השרירים, את הזרועות ואת השכל הישר ומוודאים שבמעט דיבורים והרבה מעשים הדברים קורים. אני רוצה לאחל לך הצלחה מכל הלב בכל מה שתעשה".
רב-אלוף גנץ הודה לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא על עשייתו רבת השנים ואמר "אני רוצה להביע את הערכתי לדני שאותו אני מכיר שנים רבות. דני קידם את האגף, שנותן מענה לכלל צה"ל, בכל מצב - שגרה או פעילות מבצעית. אתה חותם פרק ארוך ורצוף אתגרים ואני, כמו כל הנוכחים בחדר מעריך את עבודתך".
הרמטכ"ל גם ברך את ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס ואמר "קובי, עם כושר הפיקוד, המנהיגות והניהול שלך, אני בטוח שתעשה את התפקיד הזה בצורה טובה".
האלוף דן ביטון ציין כי "משמרתי כראש הטכנולוגיה והלוגיסטיקה החלה לאחר מלחמת לבנון השנייה ובתפקידי עמלתי על יישום לקחיה. אני רוצה להודות לחברי המטה הכללי, בפניכם עומדים אתגרים לא מעטים, ואני בטוח שתעמדו בהם. היום אני מסיים 33 שנות שרות בצה"ל וחש סיפוק על כך שניתנה לי הזכות לשרת את המדינה".
ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס, אלוף קובי ברק, הודה לשר הביטחון ולרמטכ"ל על האמון בבחירה בו לתפקיד ואמר כי "השינויים במזרח התיכון מרחיבים את מערכת האיומים כנגדנו, גם מבית עומדת החברה בהחלטות קשות- אני מודה על הזכות שניתנה לי".
בטקס החילופים, סיפר האלוף ברק כיצד ניצלו חייהם של אביו וסבתו במהלך תקופת השואה. "אני דור שני לניצולי השואה. אבי, ממוצא הונגרי, נשלח בגיל 4 יחד עם כל משפחתו אל מחנות ההשמדה. בעת שהיה בדרך לתחנת הרכבת יחד עם אמו, הוא נקע את רגלו. אזרח הונגרי שהיה בתחנה עזר לסבתי לקבע את רגלו של אבי וכך הם כמעט ואיחרו את הרכבת", סיפר ראש אט"ל הנכנס.
האלוף ברק תיאר כי כשאביו וסבתו הגיעו אל הרכבת, הנאצים דחפו אותם אל שלושת הקרונות האחרונים, בניגוד ליתר המשפחה אשר הוחזקה בקרונות הקדמיים. "בדרך למחנה ההשמדה אושוויץ, באזור שבין אוסטריה להונגריה, ניתקו שלושת הקרונות האחרונים בזכות פעילותו של ישראל קסטנר, שרכש את הקרונות על תכולתם. כך ניצלו חייהם של אבי וסבתי", סיפר האלוף ברק.


אלוף קובי ברק כרטיס ביקור
אלוף קובי ברק שריונר במקורו.
שירת בחטיבה 7 עד וכולל תפקיד קצין האג"ם בחטיבה,
מג"ד בחטיבה 188,
קצין אג"ם של אוגדה 36,
מח"ט 401,
מפקד אוגדה בפיקוד הצפון,
ראש חטיבת המבצעים באמ"ץ (אגף המבצעים במטכ"ל).


ראש אט"ל היוצא - האלוף דן ביטון - כרטיס ביקור
בשנת 1979 התגייס לחיל השריון, בו ביצע מסלול שטח ארוך שכלל את התפקידים הבאים: מ"פ בעוצבת "כפיר", מ"פ בעוצבת "בני אור", סמג"ד בעוצבת "בני אור", קצין אג"ם בעוצבת "בני אור", מג"ד "סופה", סמג"ד בעוצבת "סער מגולן", קצין אג"ם עוצבת "געש", מח"ט שריון במילואים ומדריך בקורס מ"פים, מפקד עוצבת "סער מגולן", מפקד עוצבת "אתגר", מפקד המרכז לאימוני היבשה (מל"י) ומפקד עוצבת סיני, ראש חטיבת התורה וההדרכה במטה הכללי.
אלוף דן ביטון הינו בוגר המכללה לפיקוד ומטה והמכללה לביטחון לאומי, בעל תואר ראשון בהיסטוריה מטעם אוניברסיטת תל אביב ותואר שני, בהצטיינות, במדעי המדינה, מטעם אוניברסיטת חיפה.


הרמטכ"ל: אט"ל הוא הלב הפועם של צה"ל
בטקס מינויו של ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הנכנס, האלוף יעקב (קובי) ברק, אמר לו רא"ל בני גנץ כי הוא בטוח ביכולתו להתמודד עם האחריות המבצעית והמקצועית של האגף


(מאתר צה"ל, 6 במארס 2012)


טקס החילופים, היום 6 במארס 2012. מימין: הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ראש אט"ל היוצא אלוף דני ביטון, ראש אט"ל הנכנס אלוף קובי ברק. צילום: דובר צה"ל


היום (שלישי) מונה אלוף יעקב (קובי) ברק לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בטקס שנערך במרכז הובלה בבית נבאללה, במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ. אלוף יעקב (קובי) ברק החליף בתפקידו את אלוף דן ביטון אשר כיהן בתפקיד במשך ארבע וחצי שנים.
הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, אמר בטקס כי "אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה – כגוף מקצועי, זמין ואמין הוא הלב הפועם של צה"ל כולו, הוא "מזרים את הדם" לכלל יחידות צה"ל בשטח ובמטה; ביבשה, באוויר ובים; ברגיעה ובעיקר בחירום או במלחמה".
רא"ל גנץ אמר לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא: "דני, מתוך ניסיונך המבצעי והיכרותך המעמיקה עם האתגרים בשטח, ידעת לכוון את האגף במשך ארבע שנים להתמודדות מיטבית עם משימותיו", כמו כן הוסיף ואמר לראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה הנכנס: "קובי, אתה לוקח היום מדני את שרביט הפיקוד ואני יודע שתוסיף נופך ייחודי משלך לעשייה, שיסייע לאגף להתמודד עם אחריותו המבצעית והמקצועית".
אלוף דן ביטון סיכם בטקס כי "היום אני מסיים 33 שנות שירות בצה"ל ואני חש סיפוק על שניתנה לי הזדמנות לשרת את המדינה. אני רואה בכך זכות חשובה מאין כמותה ויודע שהמערכת הצבאית תרמה לי לא פחות ממה שאני תרמתי לה".
ראש אט"ל הנכנס, אלוף יעקב (קובי) ברק, הודה לקודמו בתפקיד וציין כי הוא "גאה לקבל היום את הפיקוד על המערך הלוגיסטי בצה"ל. במלחמה ובין המלחמות נדרש צה"ל לפעול על מנת לנצח את אויביו ולהגן על תושבי מדינת ישראל, כאשר מאמץ זה נשען על יכולת לוגיסטית מאפשרת".


חזרהשלחו לחברהדפיסו


:שם
:דוא"ל