קישורים מפת האתר
35 שנים לטנק המרכבה - מקבץ כתבות
כלי המלחמה הכי ישראלי שיש, טנק המרכבה, יפנה בעתיד את מקומו לכלים משוריינים חדישים, המכונים רקי"ע. בינתיים נמשכת התעצמותו של דגם המרכבה סימן 4 והטמעתו בחטיבה 7. ראיון מיוחד עם תא"ל ברוך מצליח, ראש מנהלת טנק המרכבה במשרד הביטחון. להמשך ראו כאן.
לפני שלושה וחצי עשורים צה"ל קיבל את טנק המרכבה הראשון מידי המנהלת לפיתוח הטנק במשרד הביטחון, מאז הוא השתכלל שלוש פעמים עד שהדגם האחרון מוכתר על ידי מומחי ביטחון בעולם כולו בתור הטנק החזק בעולם. הבאנו לכם עשר עובדות על הפרויקט היוקרתי. להמשך ראו כאן.
לרגל 35 שנה לאחד הפרויקטים הסודיים ביותר, מספר ראש מנהלת טנק המרכבה על היתרון שאין לאף צבא אחר, מסביר למה ממשיכים לייצרו - ומתייחס גם לשם החדש של "מכונת המלחמה". להמשך ראו כאן.
תת אלוף ברוך מצליח, ראש מינהלת טנק המרכבה במשרד הביטחון: "גם בשנים הקרובות צה"ל יצטרך טנקים". "בחלק מצבאות העולם יש מגמה של צמצום בכמות הטנקים - בעיקר באירופה". להמשך ראו כאן.
ראש הרשות לפיתוח טנקים, אל"ם ניסים לוי, מסביר איך הופכים את כלי-העל של זרוע היבשה לרלוונטי עשורים קדימה ומדגיש: "המרכבה היא פרויקט כלכלי-חברתי שתורם לא רק לעליונות היבשתית". ראיון מיוחד. להמשך ראו כאן.
מערכת מעיל רוח היא אמצעי להגנה על רק"ם מפני טילי נ"ט נושאי מטען חלול. לכאורה זהו נשק טקטי, אך למעשה צפויה להיות לו השפעה אסטרטגית: הוא ישנה לא רק את שדה הקרב, אלא גם את האופן שבו הקברניטים מקבלים החלטות. להמשך ראו כאן.
גולת הכותרת של חיל השריון: הטנק הוותיק יחגוג יומולדת עם סדרת תמונות באינסטגרם. להמשך ראו כאן.
הטנקים החדישים ביותר, המצוידים במערכת הנשק "מעיל רוח", ייכנסו לשימוש בחטיבה הוותיקה בחודשים הקרובים. להמשך ראו כאן.


:שם
:דוא"ל